Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Pomocy!Wybor lustrzanki d3100?

    Witajcie mam do was pytanie otóż potrzebuje fajnej niedrogiej lustrzanki cyfrowej.Wybiera się na wyprawe do Azjii i postanowiłem zakupić jakiś lepszy sprzet.Kwota to około 2500 Tysiaca chciałbym aby ktoś kto w tym siedzi/interesuje się tym mógł mi doradzić.Zalezy mi żeby aparat ten kręcił także dobre filmy.Zdaje sobie sprawe ,że aparat nie dorówna kamerze ale myślę ,że coś sie znajdzie.Myślałem nad NIKONEM D3100 ale tak naprawde wiem tylko tyle co jest napisane na internecie i ,że jest teraz w promocjii w MEDIA MARKT za 2299zł wraz z obiektywem 18-105 VR.Wyczytałem także ,że kręci filmy w jakośći HD.Czy te filmy naprawde są godne oglądania?Jaka jest faktycznie ich jakość?

    Czy jeżeli zdecydowałbym się na ten sprzęt mógłby się zemna ktoś umowic kto go ma w Częstochowie i pokazac jakiej jakości nagrywa filmy albo wysłac na poczte?

    Proszę o pomoc i wybór jakiegoś sprzętu niekoniecznie tego co jest u góry

  2. #2

    Domyślnie

    Filmy to kamera albo canon. I co najważniejsze, lustrzanka to nie jest coś takiego co z definicji robi lepsze zdjęcia niż kompakt.

  3. #3

    Domyślnie

    canon może i ma dobre filmowanie, ale opinia ta trzyma się górnych półek kolejne zasłyszane na forum opinie przekazywane dalej

    @kolega z zza mura wyjdź i zakup DPV ostatni był właśnie test lustrzanek może czasem bzdury piszą, ale zestawienie aparatów jest

  4. #4
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #5

    Domyślnie

    Nic na temat filmów się nie dowiedziałem.Nie siedze w tym więc to dlamnie czarna magia

    jesli moglbys wytlumacz mi to dokladniej

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez QukaZaMura Zobacz posta
    Nic na temat filmów się nie dowiedziałem.Nie siedze w tym więc to dlamnie czarna magia

    jesli moglbys wytlumacz mi to dokladniej
    Moje D90 też kręci filmy, ale po kilku próbach zrezygnowałem i odpuściłem sobie z filmami.
    Musisz być świadomy, że podczas kręcenia ostrość ustawiasz manualnie, a nie jest to łatwe zwłaszcza jeśli kręcisz w słoneczny dzień. Na wyświetlaczu obraz wydaje się w miarę ostry, a po zrzuceniu materiału do kompa okazuje się, że obraz jest rozmyty. Gdy ostrzysz manualnie patrząc w wizjer, a nie na wyświetlacz ostrzenie wychodzi bardziej precyzyjne, ale kręcenie filmu z przystawionym okiem do wizjera jest bardzo niewygodne.
    To tylko moje doświadczenie z kręceniem filmów D90.

    Widać, że niektórzy bardzo dobrze sobie z tym radzą.

  7. #7

    Domyślnie

    jeśli ma obiektyw z silnikiem to jest tam af/
    Jakość jego jest ... powiedzmy dyskusyjna. Z moimi szkłami siostra była zaskoczona JAKOŚCIĄ To co pokazał 14-24. ech ,mam nadzieję że w D800 będą filmy.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ADAS Zobacz posta
    jeśli ma obiektyw z silnikiem to jest tam af/
    Jakość jego jest ... powiedzmy dyskusyjna. Z moimi szkłami siostra była zaskoczona JAKOŚCIĄ To co pokazał 14-24. ech ,mam nadzieję że w D800 będą filmy.
    D3100 z podpiętym obiektywem AF-S ostrzy automatycznie podczas kręcenia filmu?

    edit
    Już doczytałem, że rzeczywiście działa. Nie wiedziałem
    Ostatnio edytowane przez marcinc ; 24-08-2011 o 15:31

  9. #9

    Domyślnie

    Działa, ale nie automatycznie - to znaczy nie tak jak w kamerze. Musisz cały czas trzymać palec na przycisku spustu migawki. To jest bardzo niewygodne. Poza tym nagrywa się szum spowodowany ruchem pierścienia!

    Moje doświadczenie z filmowaniem wcześniej różnymi kamerami (w tym HD) są takie, że filmowanie D3100 nadaje się tylko do krótkich ujęć i to najlepiej takich, gdy obiekt filmowany nie zmienia mocno odległości od obiektywu - to znaczy porusza się z lewa w prawo (bądź odwrotnie), lub nie zmienia swojego miejsca (np. dziecko siedzące w piaskownicy), może też być jakaś panorama etc. Bardzo ważny jest też problem stabilizacji. Niestety trzeba filmować albo na statywie, albo mocno trzymać korpus aparatu obiema rękami i uważnie prowadzić kadrowanie.
    Jednym słowem filmowanie lustrzanką dla zupełnego amatora odpada całkowicie. Jak się ma trochę doświadczenia w filmowaniu ogólnie, to zazwyczaj od razu wiadomo do czego się może przydać, a do czego na pewno nie.
    Moim zdaniem, krótkie filmiki, dobrze zrobione, są ciekawym przerywnikiem podczas pokazu slajdów np. z wakacji. Powtarzam jednak, że muszą być krótkie (10-15 sekund max), bo inaczej ich oglądanie może stać się męczące.

    Po przesiadce z D40 na D3100, jestem umiarkowanie zadowolony. Zarówno jeśli chodzi o jakość samych zdjęć, jak i tę funkcję filmowania. Jeśliby więc odrzucić opcję filmowania, to raczej nie zdecydowałbym się powtórnie na ten model aparatu.
    Ostatnio edytowane przez piotrasz ; 25-08-2011 o 09:41

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrasz Zobacz posta
    Działa, ale nie automatycznie - to znaczy nie tak jak w kamerze. Musisz cały czas trzymać palec na przycisku spustu migawki. To jest bardzo niewygodne.
    Oj bzdury kolega pisze. D3100 jak najbardziej ustawia ostrość cały czas i nie trzeba trzymać wciśniętego spustu migawki. Trzeba za to chociażby przeczytać instrukcję obsługi.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •