Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Blog-Moje spotkanioa z przyrodą

    Witam

    zapraszam na pierwsze wypociny na moim nowym blogu.
    Chcę tam opisywać spotkania z przyrodą i moje wrażenia oraz ew.przemycić trochę porad dla "fotowariatów" przyrodniczych.
    Mam nadzieję że kolejne wpisy będą ciekawsze.
    www.kubinio61.blog.interia.pl
    Pozdrawiam i zapraszam do czytania i komentowania

  2. #2

    Domyślnie

    Fajnie Tylko czy nie lepiej bylo wpisywac swoje fotoprzygody na swojej stronie www. ?

  3. #3

    Domyślnie

    Może i tak ale ja nie mam pojęcia a mój młodszy syn który robił mi stroneępermanentnie "nie ma czasu"
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Zdjęcia zimorodka są fantastyczne - czy można prosić o poradę (link), jak, kiedy i z czym (obiektyw) go podejść, żeby takie zdjęcia zrobić.

    Z góry dzięki.
    D90 + Nikon 18-200;35/1.8;17-55/2.8, Sigma 150/2.8, Jupiter-11A 4/135

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    przemo65: po pierwsze trzeba stwierdzić obecność zimorodków na danym terenie, co nie jest specjalnie trudne.Najczęściej je najpierw słychać gdyz wydają bardzo charakterystyczny głos przelatując nad wodą lub też w trakcie polowania na ryby(patrz w necie).
    Jak już namierzysz ptaka trzeba poobserwować gdzie najczęściej siadają na stanowiskach łowieckich(gałęzie,powalone drzewa,kołki wystaąace ponad powierzchnię wody itp).
    Oczywiście ważne jest to aby takie miejsce było odpowiednio oświetlone.Dobrze jest też w takim wybranym miejscu "podłożyć" własny wybrany patol jako nowe stanowisko łowieckie zimorodka( z reguły akceptują bez problemu).
    Kolejną czynnością jest postawienie ukrycia(siatka maskująca,namiot itp) w odpowiedniej odległosci od stanowiska łowieckiego zimorodka.Najlepiej "jak najblizej" oczywiscie w granicach rozsądku.
    Teraz pozostaje zasiąść w ukryciu i czekać.Najlepiej wcześnie rano lub póznym popołudniem,wtedy światło jest najbardziej atrakcyjne.
    Co do sprzętu to ja osobiście fotografuję Nikonem D300s+AF-S nikkor 300/4 + w niektórych sytuacjach telekonwerter x1.4.
    Jak juz ptak usiadzie na "podstawionym" patolu daj mu troszkę czasu zanim naciśniesz spust migawki i obserwuj czy dzwięk migawki go nie płoszy.Ważne także jest to aby w ukryciu zachowywać się cicho i nie wykonywać obiektywem gwałtownych ruchów--wszystko bardzo spokojnie i powoli.
    Bardzo istotne jest także tło,najlepiej jak najbardziej jednolite i mocno rozmyte,tak aby fotografowany model wyrażnie się od niego "odcinał".
    To chyba z grubsza,na poczatek tyle.Jak już uda ci się zrobić pierwsze fotki to pochwal się na forum.
    Życzę wytrwałości i powodzenia
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    fajny poradnik - za innych - dziękujemy

  8. #8

    Domyślnie

    Bardzo proszę i mam nadzieję że na coś się te porady przydadzą.
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Tomku - świetne fotografie zimorodków i bardzo fajny opis. Tomku jeśli można odbiegając od tematu - co jest przyczyną tego, że obecnie focisz nikkorem 300 f.4? O ile dobrze pamiętam Twoja ewolucja fotografowania fauny różnymi obiektywami była taka - na początku nie wiem czym, potem sigma 500 f4,5, nikkor 400 f2.8, nikkor 300 f2.8 no i teraz 300 f4. Przyznam, o ile nie chodziło o sprawy finansowe, to trochę mnie zastanawia taka ewolucja. A obecnie fotki pstrykane przez ciebie nikkorkiem 300 f.4 są pierwsza klasa. Pozdrawiam
    Pozdrawiam. Krzysiek

  10. #10

    Domyślnie

    Tak to w życiu bywa że raz "pod wozem,raz na wozie".
    Dawno temu przerabiałem jeszcze Sigmę APO MACRO 400/5.6,Nikkora 80-400 no i potem te wspomniane przez Ciebie.Sigma 500/4.5 to było świetne szkiełko ale Nikkor 400/2.8 to rewela ale za to waga 5 kg .
    Potem tak się "porobiło" ze bardzo potrzebowałem kasy i zmuszony byłem sprzedać to super szkiełko(bardzo za nim tęsknie).
    Jak na razie jestem b.zadowolny z nikkora 300/4 ale mam nadzieję że może kiedyś uda mi się wrócić do czegoś dłuższego i jaśniejszego.

    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •