Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Wine & Glass

  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    Fajne, ale ostrości ciut za mało (2 - butelka i 4). Chyba, że zamierzone.

  3. #3

    Domyślnie

    2 zamierzone, 4 może troszkę z przodu poszło po ostrości, ale tam nic sie nie dzieje więc tak nie razi w oczy.

  4. #4

    Domyślnie

    Kolejny raz widzę, że warsztat w ogólnych zarysach nie zawodzi, a zdjęcia nie porywają... Myślę że to za sprawą albo złych kompozycji, albo nie trafionych do końca kadrów. Przy czym już widzę, że z powodu skrótu myślowego sam się źle wyraziłem; kompozycje nie są złe bo złe - tylko 'złe', bo nie wystarczająco dobre, żeby wzbudzić zainteresowanie.

    Słowem, jeśłi nie czepiać się szczegółów - nie idzie powiedzieć jasno i bez wahania co jest 'złego' w tych zdjęciach... Raczej długo się człowiek będzie zastanawiać, co jest dobrego, a może i odpowiedź na to nie padnie...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    myślę że jako reklamowe są ok, mi się podoba
    Aparat fotograficzny. moje inspiracje i GPLUS
    "...świat opisują liczby, gdy znajdziemy wszystkie dane z odpowiedniego zbioru, pojawi się wzór..."

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar bboy4
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    Aleksandrów Kujawski
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Kolejny raz widzę, że warsztat w ogólnych zarysach nie zawodzi, a zdjęcia nie porywają... Myślę że to za sprawą albo złych kompozycji, albo nie trafionych do końca kadrów. Przy czym już widzę, że z powodu skrótu myślowego sam się źle wyraziłem; kompozycje nie są złe bo złe - tylko 'złe', bo nie wystarczająco dobre, żeby wzbudzić zainteresowanie.

    Słowem, jeśłi nie czepiać się szczegółów - nie idzie powiedzieć jasno i bez wahania co jest 'złego' w tych zdjęciach... Raczej długo się człowiek będzie zastanawiać, co jest dobrego, a może i odpowiedź na to nie padnie...
    ... ja jako amator , nie widze w tych fotkach niczego co mógłbym skrytykować...
    ... z drugiej strony zadaję sobie pytanie , ile czasu musi upłynąć abym mógł zobaczyć jakies niedociągnięcia w tych kadrach...
    Nikon D3100 + Nikkor 18-105 VR + Nikkor 35 1.8G + Nikkor 55-300 VR + Samyang 8mm CSII + TC Tamron x1.4 AF....

  7. #7

    Domyślnie

    Jak chcesz zobaczyć dobre zdęćia, nie bierz przykładu z tego forum. Jest mi to przykro powiedzieć, ale tu dobrych zdjęć - poza nielicznymi wyjątkami - już się nie pokazuje. Jak chcesz obejrzeć świetne zdjęćia, idź na 1x.com albo po prostu na flickra.

    O ile na 1x.com zdjęcia są świetne, ale mocno tendencyjne, o tyle na flickrze jest wszystko - trzeba tylko na te świetne trafić. Najlepiej przeglądać jak leci i szukać tych świetnych na oko. Jak się je znajdzie, okaże się, że już ktoś dał je sobie do ulubionych, wystarczy wejść w ulubione tego kogoś i na ogół są tam po prostu perełki. I od jednej perełki do drugiej już łatwo wtedy...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Jak chcesz zobaczyć dobre zdęćia, nie bierz przykładu z tego forum. Jest mi to przykro powiedzieć, ale tu dobrych zdjęć - poza nielicznymi wyjątkami - już się nie pokazuje.
    Oj, oj, oj… przesada. Może faktycznie ludzie nie zasypują fotografiami na miarę WPP, ale pojawiają się dobre zdjęcia -- nie gadaj.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  9. #9

    Domyślnie

    Oczywiście nie gadam... Z tym, że jak już się raz czy dwa na kwartał pojawią, to ho ho, święto!!! Normalnie to zbierają tu bardzo pochlebne opinie zdjęćia, które parę lat temu zostałyby litościwie pominięte. Dochodzi do tego, że jak ktoś umie skorzystać z wbudowanego światłomierza i dobrą ekspozycję dołoży do przyzwoitego WB - to zachwyty, że takie ładne...

    Za to na 1x nie widziałem czegoś złego (choć to pokazy moderowane, więc i dziwić się nie ma co), zaś na flickrze zdjęcia urywają tyłek, trzeba je tylko znaleźć (nei jest trudno). Tu tego poziomu nigdy nie było, nawet za najlepszych lat... Dlatego, jak ktoś mówi, że chciałby pooglądać dobre, a może i świetne zdjęćia - to radzę, żeby poszukał gdzie indziej, bo tu takich nei znajdzie.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Oczywiście nie gadam... Z tym, że jak już się raz czy dwa na kwartał pojawią, to ho ho, święto!!! Normalnie to zbierają tu bardzo pochlebne opinie zdjęćia, które parę lat temu zostałyby litościwie pominięte. Dochodzi do tego, że jak ktoś umie skorzystać z wbudowanego światłomierza i dobrą ekspozycję dołoży do przyzwoitego WB - to zachwyty, że takie ładne...

    Za to na 1x nie widziałem czegoś złego (choć to pokazy moderowane, więc i dziwić się nie ma co), zaś na flickrze zdjęcia urywają tyłek, trzeba je tylko znaleźć (nei jest trudno). Tu tego poziomu nigdy nie było, nawet za najlepszych lat... Dlatego, jak ktoś mówi, że chciałby pooglądać dobre, a może i świetne zdjęćia - to radzę, żeby poszukał gdzie indziej, bo tu takich nei znajdzie.
    To trochę takie gadanie po próżnicy bo dla każdego dobre zdjęcie to co innego. Może jestem mniej wymagający od Ciebie?

    Nie przesadzałbym z tymi dobrymi zdjęciami raz na kwartał i nie próbowałbym ujmować tego w ramy czasowe. Fakt, coraz częściej spotyka się bardzo chwalone zdjęcia, nie warte tych pochlebstw, ale cóż zrobić, taka charakterystyka różnej maści dużych (to ważne) forów ludzie się poznają, tworzą się grupki itd.

    Co do 1x -- zgadzam się poziom maja pieruńsko wysoki, ale nie przesadzałbym. Widziałem tam prace (bardzo nieliczne -- przyznaję -- ale jednak), które albo zostały zaakceptowane przez pomyłkę, albo osoba, która je przepuściła przez gęste sito selekcji była w stanie mocno wskazującym.

    I jeszcze kwestia popularyzacji fotografii. Coraz więcej osób dysponuje dobrym sprzętem, a nie koniecznie odpowiednio dobrym warsztatem. Takich osób na forum przybywa i nikt im nie zabroni publikacji zdjęć. No, ale to nie wątek o tym…
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •