Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
  1. #1

    Domyślnie FM3A vs Contax G2

    Witam,
    zastanawiam się nad kupnem FM3A.
    Powód jest doś prozaiczny, potrzebuję małego ale dobrego aparatu analogowego do noszenia przy sobie (F5 jest trochę za ciężka). Do tej pory w takich sytacjach uzywałem Contaxa G2 z obiektywem 45/2, ale ponieważ mam obiektw Nikona 50/1.4 i chcę kupic Nikona 28/2.8, to zmiana Contaxa na FM3a wydaje mi sie rozsądna.Co o tym sądzicie, a może ktoś ma inną propozycję?
    pozdrawiam,
    bobba

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym brał FM3A,bardzo dobry korpusik.Ten Contax to nie jest przypadkiem jeden z dalmierzowych,czy mi się po prostu wydaje

  3. #3

    Domyślnie

    Polecam FM3a. Drobne zmiany w stosunku do FM2n/FE2 sa bardzo wygodne. Do pelni szczescia brakuje mi tylko spota ale to drobiazg bez ktorego mozna sie obyc.
    Pozdrawiam
    Jerzy

  4. #4

    Domyślnie

    Jakbym mial taki wybor to w zyciu nie zamienilbym dalmierzowego contaxa g2 na lustrzanke, nawet manualnego nikona.
    Piekny aparat, cichy, nie klapie nic lustrem, wyglada jak malpka, nikt nie bierze na powaznie tego aparatu. To sie przydaje. Tylko pewnie szkla drogie?
    Dziewiąty najstarszy użytkownik forum.
    Sansa Clip 4 GB + Sennheiser PX100 II
    kekacz.blogspot.com

  5. #5

    Domyślnie

    Piekny aparat, cichy, nie klapie nic lustrem, wyglada jak malpka, nikt nie bierze na powaznie tego aparatu.
    Bardzo często mi tego brakuje.
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  6. #6

    Domyślnie

    Chętnie się zamienię moj Contax G2 z 45/2 na FM3a z obiektywem 35/2
    Dalmierze są fajne, ale lustrzanki sa fajniejsze
    Klang migawki nikona - muzyko dla moich uszu , a poza tym Contax z motorkiem tez nie jest taki cichy tylko wydaje dzwięk ....... taki Contaxowy.
    W dzisiejszych czasach i powszechności aparatów typu F80 D70 itp. FM3a wygląda amatorsko i nikt Cie nie posądzi że masz sprzęt pro.
    Poza tym lubię widzieć co fotogafuję, a przy dalmierzach mamy zjawisko paralaksy, które mnie irytuje.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    nie zartuj ze ten contax nie ma plywajacej ramki?
    Dziewiąty najstarszy użytkownik forum.
    Sansa Clip 4 GB + Sennheiser PX100 II
    kekacz.blogspot.com

  8. #8

    Domyślnie

    nie wiem co to pływjąca ramka, ale przy zdjęciach "przez coś" pare razy udało mi sie zrobić właśnie "to coś" a nie to co chciałem

  9. #9

    Domyślnie

    plywajaca ramka to taka automatyczna korekcja paralaksy, krecisz pierscieniem ostrosci a ramka ktora widac w wizjerze sama sie przesuwa odpowiednio. Niweluje to niezgodnosc obrazu widzianego przez obiektyw i wizjer.

    [ Dodano: Sro 01 Cze, 05 16:27 ]
    czytam specyfikacje i nie widze czegos takiego, i nawet nie ma prawdziwego dalmierza... moze lepiej zmien na tego nikona albo Canoneta 17 QL GIII, sporo kasy zostanie tylko trzeba uwazac, zeby sie nikon z canonem w torbie nie pogryzly
    Dziewiąty najstarszy użytkownik forum.
    Sansa Clip 4 GB + Sennheiser PX100 II
    kekacz.blogspot.com

  10. #10

    Domyślnie

    contax G2 nie ma ustawiania manualnego ostrości , on ma AF i to jest jego największa zaleta

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •