Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: migracja

  1. #1

    Domyślnie migracja

    witam

    czeka mnie (mam nadzieję) niedługo migracja z visty HP 32 na W7 HP 64 i chciałbym to zrobić bez problemów (przynajmniej jakiś dramatycznych). przesiądę się z 1 dysku 500gb z 2 partycjami na 2 dyski 80gb SSD i 500gb HDD. mam kilka pytań.

    - czy da się przenieść dane (cookisy, hasła, pola formularzy) FF 4.0? gdzie one są w viście i gdzie je władować w W7?
    - czy da się to samo zrobić dla TB 3? korespondencję mam na 2 partycji w osobnym folderze ale dane kont i ustawienia TB przechowuje chyba na systemowym?
    - zastanawiam się gdzie umieścić folder roboczy LR 3.0, swapa (i jak mały realnie on może być przy 8gb ramu), plik hibernacji, katalogi tmp FF (czy da się je umieścić gdzieś indziej niż w defolcie?)?

    czy na coś jeszcze powinienem zwrócić uwagę ?
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  2. #2

    Domyślnie

    Hibernację wyłącz. Zrzucenie 8GB na HDD (zakładam, że SSD nie chcesz w ten sposób katować) będzie trwało dłużej niż zamknięcie i start systemu na SSD.

    Przy takiej konfiguracji jaką podajesz najsensowniej wydaje się LR (katalog i swap) na SSD a same zdjęcia na HDD.

    Co do katalogów FF i temu podobnych - da się tylko zastanów się czy to ma sens. Ja mam wszystko do takiej 'nie-foto' działalności wrzucone na SSD dzięki czemu dwie 500tki startują dopiero kiedy zaczynam pracę a przez resztę czasu mam dużo ciszej w pokoju.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kisio Zobacz posta
    Co do katalogów FF i temu podobnych - da się tylko zastanów się czy to ma sens. Ja mam wszystko do takiej 'nie-foto' działalności wrzucone na SSD dzięki czemu dwie 500tki startują dopiero kiedy zaczynam pracę a przez resztę czasu mam dużo ciszej w pokoju.
    no właśnie się zastanawiam , że tak powiem głośno ...
    bo to wszystko ma swoje za i przeciw
    za - bo duży tmp dla FF jest mi potrzebny - używam neta 512 i 256 kbs też i ładowanie wszystkiego ciągle nieciekawie wpłynęłoby na moje psyche ; przeciw bo zużywa mocno dysk SSD a na HDD będzie też średnio.
    dodam jeszcze, że ten config w lapku będzie ...
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystko się zużywa... każde klapnięcie lustra przybliża zagładę Twojego aparatu

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kisio Zobacz posta
    Wszystko się zużywa... każde klapnięcie lustra przybliża zagładę Twojego aparatu
    eeeeeeeeee
    o to sie nie martwie klepię mniej niż pracuję :/ niestety
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siona Zobacz posta
    - czy da się przenieść dane (cookisy, hasła, pola formularzy) FF 4.0? gdzie one są w viście i gdzie je władować w W7?
    sprzawdz narzedzia synchronizacji z FF. Ostatnio robilem cos takiego przy synchronizacji zakladek i ulubionych na PC i laptopie - ladnie zadzialalo

    Cytat Zamieszczone przez siona Zobacz posta
    - czy da się to samo zrobić dla TB 3? korespondencję mam na 2 partycji w osobnym folderze ale dane kont i ustawienia TB przechowuje chyba na systemowym?
    sciagnij MozBackup - tworzy kopie profilu zarowno dla thunderbirda jak i firefoxa. Dla TB dziala

  7. #7

    Domyślnie

    to jeszcze zapytam - kiedyś gdy ściągało się soft do instalacji były do wyboru 2 wersje (32 i 64) a teraz jakoś zawsze widzę 1 (FF, TB, LR) - czy teraz instalki w sobie zawierają obie wersje? jeśli tak - czy istnieje możliwość instalacji FF w 2 wersjach na 64 bitowym systemie (niektóre rzeczy nie działają chyba jeszcze idealnie natywnie na 64 bitach) ?
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  8. #8

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej strona, z której pobierasz wykrywa jaki masz system i dobiera wersję instalatora.

    Jest w ogóle 64b FF?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kisio Zobacz posta
    Jest w ogóle 64b FF?
    podobno - ok już sobie dałem radę - było mocno zaszyte
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  10. #10

    Domyślnie

    podziel się, bo ja nie umiem znaleźć

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •