Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Senior Pictures

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Warszawa, Praga płd
    Posty
    108

    Domyślnie Senior Pictures

    1.
    2.
    EDIT - brak pliku na serwerze Flickr
    3.

    Jak już pewnie zauważyliście, to jedno z pierwszych moich podejść do portretu.
    Jak mi poszło tym razem?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 19-08-2019 o 12:41

  2. #2

    Domyślnie

    Kadry! Ciasne,źle skomponowane. Ostrość też chyba nie tam gdzie trzeba

  3. #3

    Domyślnie

    Jedyneczka całkiem w porządku. Pozostałe trochę słabiej kadrowo i mimicznie. Ale ekspozycja w porządku, obróbka zachowawcza, ale całkiem wystarczająca. Może na dwójce ostrość mogłaby być lepsza na twarzy (czy to wyostrzając, czy inaczej celując obiektywem). Jeżeli to możliwe przy tym obiektywie, to warto by jeszcze zmniejszyć liczbę przysłony - mniejsza głębia ładniej by tu wyglądała. Staraj się unikać bardzo jasnego tła w podobnych kadrach. Odwraca ono uwagę od modelki, prowadząc na jakieś odblaski czy przepalenia trawy. Ma to mały sens.

  4. #4

    Domyślnie

    Zdjęcia bardzo nijakie. Lokalizację do umiejscowienia dziewczyny też wybrałeś sobie niezbyt ciekawą. Poza tym pozuląjca osoba wydaje się lekko przytłoczona faktem bycia fotografowaną. ma cały czas uśmiech na twarzy, który jednak wyglada bardziej jak przerażenie niż szczerą radość.
    To zmienic plus kadry i będzie o wiele lepiej

  5. #5

    Domyślnie

    Modelka świetna, warto by jej poświęcić więcej uwagi. Ale kadry... za ciasne, kompozycja nijaka, bez pomysłu.
    http://facebook.com/fotomagik
    D700 + N70-200/2.8 + N20/2.8 + N50/1.8 + N85/1.8 + N135/2.8 + S15/3.5 + SB900 i kilka innych pierdół

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Warszawa, Praga płd
    Posty
    108

    Domyślnie

    W takim razie ustalam termin na powtórzenie sesji.

    Wyniki wrzucę tutaj i zobaczymy, czy odrobiłem pracę domową z ekspozycji.

    Co do jasności tła, miałem wtedy do dyspozycji tylko jedną lampę (wiecie, że ładowarka nie podłączona do prądu to rozładowarka?). Stąd problem z balansem jasności obydwu planów. Nie PS'ułem bo chciałem najpierw usłyszeć wasze opinie.

    Jeszcze jakieś rady, przed kolejnym podejściem?

    Dzięki za pomoc!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •