Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42
  1. #1

    Domyślnie Coolpix P7000 akcesoria

    Witam, od kilku tygodni jestem właścicielem Coolpixa P 7000. Zakup uważam za udany, a wszystkie teksty w stylu: czy lepiej obrazuje niż np. Canon G12 lub inny kompakt to tzw. pitolenie o Szopenie. Coolpix P7000 nie jest gorszy od innych kompaktów, a jak dla mnie ma coś czego innym brak: świetną ergonomię i dobrze pomyślane menu. Jestem nikonowcem i dzięki temu, że wiele rozwiązań menu w Coolpixie jest podobnych do tych z lustrzanek Nikona, obsługa P7000 w porównaniu np. z C G9 ( też mam) jest o niebo przyjaźniejsza. Ale ja nie o tym chciałem...Jakiś czas temu kupiłem specjalną tulejkę: UR-E22 do mocowania szerokokątnego konwertera. Myślałem, że dzięki niej będę mógł nie tylko zamontować ten konwerter, ale też zamocować filtry np. polara. I tu zonk. Okazało się (nigdzie o tym nie piszą) że gdy zdjąłem pierścień wokół obiektywu by założyć rzeczona tulejkę, to w tym momencie aparat ustawił obiektyw w pozycji szerokokątnej i przestał działać zoom. Rozumiem, że to takie zabezpieczenie przed zderzeniem obiektywu z konwerterem szerokokątnym - tulejka jest krótsza niż skok zooma. Ale czy to oznacza że Nikon w Coolpixie P 7000 nie przewidział zastosowania jakiejś dłuższej tulejki do mocowania filtrów, która pozwalałaby na ruch zooma i ich montaż? Czy ktoś z was spotkał się z jakimś rozwiązaniem tej kwestii. Czy już tak zostanie i filtr lub np. konwerter Raynoxa do makro będę musiał trzymać w ręku przed obiektywem.

    Pozdrawiam
    Felipe
    Ostatnio edytowane przez felipe ; 19-04-2011 o 16:45
    N 24 f 2,8 AiS; N AF-S 85 1,8 ; N 105 2,8 VR; Soligor 135 1,8
    SB 600,800,900; iMac 27", Sony a7RII, Tamron 28-75 2,8; Voigtlander 21 mm f3,5 Skopar; V 35 mm f1,2 Nokton, V 110 mm 2,5 makro

  2. #2

    Domyślnie

    w opcjiach jest zakładka konwerter szerokokątny.....spróbuj dać na off....

    ja kupiłem coś takiego http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?...=STRK:MEWNX:IT
    w sumie żadne pieniądze, więc postanowiłem spróbować,....

    Mam stary konerter szerokokątny x0,7 sony...na 58 mm gwincie....pomyślełem, a nóż, może będzie pasować..
    Jednak, konwerter jest tak skonstruowany, że przy wkręcaniu go w tujejkę powinno być jeszcze trochę miejsca, bo mu dupka wystaje...
    Tulejka jest 2-częściowa, po rozkręceniu niestety jest za mało miejsca na założenie tego konwertera---SONY...może z nikonowskim bez problemów będzie , natomiast, filtr móżna nakręcić....ale zoomować w pełni nie można...
    Przy nakręceniu całości i filrta....jest winieta....tulejka wychodzi w rogach na zdjęciach....więc tak na dobrą sprawę mam osłonkę na obiektyw kurzył mi się trochę, a teraz bezpiecznie schowany

  3. #3

    Domyślnie

    A czy ten wynalazek montuje się na obiektywie na gwint czy taki quasi bagnet jak w mojej oryginalnej tulejce? I czy po zamontowaniu tego w całości ( rozumiem, że tulejki się łączą tworząc jedną długą ) zoom działa?
    felipe
    N 24 f 2,8 AiS; N AF-S 85 1,8 ; N 105 2,8 VR; Soligor 135 1,8
    SB 600,800,900; iMac 27", Sony a7RII, Tamron 28-75 2,8; Voigtlander 21 mm f3,5 Skopar; V 35 mm f1,2 Nokton, V 110 mm 2,5 makro

  4. #4

    Domyślnie

    p 7000 na obiektywie nie ma gwintu Panie Kolego

    tulejkę montuje się po zdjęciu osłonki wokół obiektywu na ten bagnecik....(jak szkło w lustrze)

    tak, tulejki się skręca...w jedną długą gwint w obu przypadkach 58 mm...można też używać 1 części tylko....jak ja w tym momencie jest wraz z dekielkiem.

    zoom działa....bez problemu

  5. #5

    Domyślnie

    Wiem że tam nie ma gwintu pisałem przecież o quasi bagnecie, ale czy to znaczy, że jeśli na obiektyw założysz połączone dwie tulejki to zoom działa ? To by znaczyło, że ta tulejka - pierwsza przy obiektywie, do której dokręcasz kolejną - nie blokuje zooma - tak jak ta moja do konwertera. Czy mam rację?
    felipe
    N 24 f 2,8 AiS; N AF-S 85 1,8 ; N 105 2,8 VR; Soligor 135 1,8
    SB 600,800,900; iMac 27", Sony a7RII, Tamron 28-75 2,8; Voigtlander 21 mm f3,5 Skopar; V 35 mm f1,2 Nokton, V 110 mm 2,5 makro

  6. #6

    Domyślnie

    tak, jak podłączę połączone dwie tulejki, to zoom działa zoom działa też z jedną częścią...

    ale pisałem wcześniej, czy Kolega nie ma w opcjach konwerter szerokokątny ustawione włączony? Dawałeś off i nic?

  7. #7

    Domyślnie

    Tak, wyłączenie (wide off ) w menu nic nie daje, prawdopodobnie oryginalna tulejka ma tak skonstruowany układ tego bagnetu, że zawsze wyłącza zoom ( tam są takie blaszki, które można wcisnąć lub nie w korpus )
    Jeśli jednak to co masz nie blokuje zooma to chyba to kupię, dzięki za informacje.
    felipe
    N 24 f 2,8 AiS; N AF-S 85 1,8 ; N 105 2,8 VR; Soligor 135 1,8
    SB 600,800,900; iMac 27", Sony a7RII, Tamron 28-75 2,8; Voigtlander 21 mm f3,5 Skopar; V 35 mm f1,2 Nokton, V 110 mm 2,5 makro

  8. #8

    Domyślnie

    mogę strzelić Ci foto jak wygląda mocowanie bagnetowe w tej tulejce przed zakupem...reflektujesz / ?aaa i polecam sprzedającego z wcześniejszego linka co dałem z ebaya....wysłano 6.04 z Hongkongu, a 15.04 już miałem u siebie...profesjonalne podejście do klienta...

  9. #9

    Domyślnie

    1) z jedną częścią tulejki
    2) mocowanie
    3)bagnet
    4)pełny zoom z połączoną tulejką

  10. #10

    Domyślnie

    Wierzę ci na słowo, dzięki za foto - ale jeśli twierdzisz, że wszystko działa to kupię ten zestaw tulejek. Tylko nigdy nie robiłem zakupów na ebayu. Jak tam się płaci, można za pobraniem?
    Felipe
    N 24 f 2,8 AiS; N AF-S 85 1,8 ; N 105 2,8 VR; Soligor 135 1,8
    SB 600,800,900; iMac 27", Sony a7RII, Tamron 28-75 2,8; Voigtlander 21 mm f3,5 Skopar; V 35 mm f1,2 Nokton, V 110 mm 2,5 makro

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •