Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie zlecanie wydruków a przestrzenie barwne

    Podpowiedźcie mi jak mam ustawić profile barwne przy obróbce zdjęć z RAW do TIFF i oddaniu ich końcowo do wydruków na ploter wielkoformatowy.

    Mam wpisany profil własnego monitora w systemie (ustawienia właściwości ekranu) oraz w Adobe Photoshop, w moim przypadku profil monitora P221w.
    Z tego co wiem to chyba Laby przyjmują przestrzeń barwną do wydruku jako sRGB, czy tak ? Czy w związku z tym mam pozostawić własny profil w systemie ale w Photoshopie zapisywać zdjęcia w ACR jako sRGB (do tej przestrzeni zapisywać zdjęcia i obrabiać)?Czy również wcześniej mam w Photoshopie w opcjach w ustawieniach koloru na stałe wybrać i przypisać przestrzeń sRGB ?
    2. Czy przy końcowym zapisie TIFF po obróbce, zapisywać również osadzony profil sRGB do pliku wynikowego ?

    3. Standardowo przy otwieraniu pliku RAW w Adobe Camera RAW, zapis do pliku graficznego program sugeruje 300dpi, rozumiem, że nawet dla wielkości wydruków rzędu 70x100cm, wielkość dpi pozostawiam niezmienioną czyli 300 dpi ?
    Jak trochę zakręciłem temat to przepraszam, do tej pory tego nie rozumiem
    Nikon i podróże ...


  2. #2

    Domyślnie

    W przypadku druku na ploterze lepiej obrabiać w Adobe, sRGB mocno ogranicza możliwości plotera (o ile zależy nam na czystych, meganasyconych barwach - zdjęcia czarno-białe wyjdą tak samo). Profil bezwzględnie osadzić. Zapisywać jako jpeg z niską kompresją (>10 w Photoshopie). Rozdzielczość - dla Epsona 360dpi, dla Canona/HP 300dpi.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie napisałeś co z profilem systemowym monitora oraz w PS ? Będę zapisywał do TIFF, bo na miejscu w LAbie zrobię końcową korektę kolorów i jasności przed samym wydrukiem ....
    Nikon i podróże ...


  4. #4

    Domyślnie

    Profil systemowy monitora - jak sama nazwa wskazuje - ma być zapięty w systemie i tylko w systemie. Podczas wyświetlania zdjęć Photoshop korzysta z niego automatycznie.

  5. #5

    Domyślnie

    Czyli w systemie mam mieć profil monitora a w PS mam mieć w opcjach koloru wybrany AdobeRGB, czy dobrze rozumiem ? Końcowo zdjęcia również zapisywać z osadzonym profilem Adobe RGB ?
    Nikon i podróże ...


  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki Czornyj za info i cierpliwość
    Nikon i podróże ...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •