Close

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 138
  1. #1

    Domyślnie Ehhh PROFESJONALIŚCI...

    Do zalozenia tego wątku skłoniło mnie to, co zobaczylem, jak moja mama przyniosla plytke ze zdjeciami od firmy ktora zajmowala sie obslugą foto-video na studniowce u mojej mamy w szkole.
    Sami zobaczcie jak to wyglada...
    http://www.photoswiderek.com/matifot...tudniowka1.jpg
    http://www.photoswiderek.com/matifot...tudniowka2.jpg
    http://www.photoswiderek.com/matifot...tudniowka3.jpg
    większość zdjęć tak wygląda...

    Jak to zobaczyłem, to po prostu sie wkurwiłem, bo inaczej tego nazwac nie moge.
    Przez takich ludzi, co są mega hiper profi, z rynkiem foto dzieje sie to sie dzieje...
    Zaraz jeszce sie dowiem, ile pieniedzy wzieli za taką chałture.
    Normalnie nie trawie takiego czegos. Swoją drogą ludzie - klienci, tez sami sa temu winni. Bo zamiast wziasc oddzielnie fotografa, oddzielnie kamerzyste, biorą kogos kto niby zrobi wszystko.
    Efekty jakie są każdy widzi...


    Po prostu brak slow, odechciewa mi sie wszystkiego
    D750 : D800 : D500 : D7200 : AF-S 16-35 4 VR : AF 24-120 4 VR : AF 20 2.8 : AF-S 80-200 2.8 : AF-S 400 2.8 : AF-S 500 4 VR : SB900 : SB800 : WT-4 : UT1
    www.mjagielski.pl www.photoaction.pl

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Ogniskowa 18mm ... czyli pewnie kit
    NIKON Coolpix S510

  4. #4

    Domyślnie

    A niech to bedzie nawet najgorszy kit na świecie, to nikt mi nie powie, ze lepszych zdjec sie tym nie da zrobic...
    D750 : D800 : D500 : D7200 : AF-S 16-35 4 VR : AF 24-120 4 VR : AF 20 2.8 : AF-S 80-200 2.8 : AF-S 400 2.8 : AF-S 500 4 VR : SB900 : SB800 : WT-4 : UT1
    www.mjagielski.pl www.photoaction.pl

  5. #5

    Domyślnie

    W związku z tym, że cyfrowe lustrzanki staniały z rynkiem foto pewnie będzie się działo to co parę lat temu z rynkiem poligraficznym. Od momentu kiedy komputery staniały, software był już dosyć prosty w obsłudze i na tyle dopracowany że sam korygował wiele błędów to i każdy był nagle grafikiem komputerowym, ceny poszły w dół, klienci przynosili swoje projekty zrobione przez syna, sąsiada itp. albo zlecali...ale chcieli miec w cenie druku bo przeciez u innych tak jest.
    W foto w tej chwili bedzie podobnie, każdy z lustrzanką jest dla wielu ludzi automatycznie profesjonalistą, problem jest też taki że ludzie nic nie mówią tylko płaca za takie zdjęcia, zreszta co też mają powiedzieć skoro impreza się już odbyła i mają do wyboru takie zdjęcia lub wogóle.
    Ponieważ pracuje w drukarni wiele osób przynosi mi zdjecia zlecone profesjonalnym fotografom i wierz mi czasami ręce opadają.
    Moim zdaniem nie chodzi o to żeby brać każdego oddzielnie, bo znam kamerzystę który robi ładne zdjęcia tylko wziąść kogoś kto to umie robić.

    Niektórzy po prostu stosują zasadę „nie ma nic piękniejszego niż uczyć się za pieniądze klienta” i nic z tym nie zrobisz.
    Ostatnio edytowane przez p.mac ; 22-01-2007 o 17:02

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez p.mac Zobacz posta
    Moim zdaniem nie chodzi o to żeby brać każdego oddzielnie, bo znam kamerzystę który robi ładne zdjęcia tylko wziąść kogoś kto to umie robić.
    Tak tak, z tym sie zgadzam, tylko dokladniej chodziło o to że facet robił video a żona zdjecia.
    D750 : D800 : D500 : D7200 : AF-S 16-35 4 VR : AF 24-120 4 VR : AF 20 2.8 : AF-S 80-200 2.8 : AF-S 400 2.8 : AF-S 500 4 VR : SB900 : SB800 : WT-4 : UT1
    www.mjagielski.pl www.photoaction.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Eeeee, co Wy chcecie - przecież to są ekstra fotki... w porównaniu z tym co "profesjonalne" studio filmowe zrobiło na mojej studniówce. Bogu dziękujcie, że nie mam frame grabbera bo bym to na YouTube wrzucił i byście się posikali z radochy. Co 30 sekund kolorowe przejscia (każde oczywiscie inne), saturacja raz na maxa, raz do BW, efekty, gwiazdki, duperele - słowem wszystko co Premiere i filtry jakie posiadało wówczas "profesjonalne" studio mogło zaoferować.

    Powyższe zdjęcia w porównaniu z tym filmem to jak prace Sailora do zdjęć w piwnicy kąpiącej się grubej, starej baby zrobione kompaktem przy ISO1600 (z uwagi na brak lampy) - tak więc sami wiecie chyba czego się spodziewać.

    Pozdrawiam
    Erie

    PS Co do tych grafików to tak straciłem kiedyś dobre źródło zleceń - po co mi płacić 1000 PLN każdorazowo za pewne zlecenie, jak "syn córki znajomego", "brat szwagra cioci" czy inna wspaniała osoba w stylu "syn sąsiada z pierwszego piętra" zaoferował się, że za 200 PLN zrobi. Oczywiście to co zorbił to zrobił - firma i tak nie skorzystała, ale mieli radochę bo 800 PLN "zaoszczędzili".
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    Powyższe zdjęcia w porównaniu z tym filmem to jak prace Sailora do zdjęć w piwnicy kąpiącej się grubej, starej baby zrobione kompaktem przy ISO1600 (z uwagi na brak lampy) - tak więc sami wiecie chyba czego się spodziewać.
    eee...no raczej takie zdiecia to by byla sztuka i Sailor jeszcze dlugo musi sie uczc, by wejsc na taki poziom tworczej swiadomosci...z reszta pierwsze skojarzenie jakie mialem przy tym twoim tekscie brzmialo "Saudek"

  9. #9

    Domyślnie

    Niestety, to nie była by żadna sztuka - to byłaby masakra w trzech aktach. Tak samo zresztą jak ta kaseta VHS ze studniówki. Nie było w tym żadnego ani zamierzonego, ani niezamierzonego artyzmu, sztuki czy czegokolwiek. Była tylko tandeta, brak jakichkolwiek umiejętności i nadmierne stosowanie filtrów. Podejrzewam że pierwsza lepsza osoba z tego forum zaproszona do nakręcenia tego filmu poradziłaby sobie o niebo lepiej.

    Pozdrawiam
    Erie
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  10. #10

    Domyślnie

    Ostatnio obserwowałem ślub który robił gość majacy studio i lab.Robił to jakąś ''łodzią podwodną'' firmy Sony.Korzystał tylko z wbudowanej lampy błyskowej na którą był nałozony rozpraszacz.Dzięki obrotowemu wyświetlaczowi wykonywał bardzo ciekawe moim zdaniem ujęcia,kiedy jakiś gość z D200/amator jakiś/ po prostu wymiękał bo było mało miejsca...I podejrzewam iż klienci będą bardzo zadowoleni...Teraz mało kto zwraca uwagę na bokeh,małą GO itd...ma być dużo ostro i kolorowo.Niestety takie czasy i taki rynek.Cwansi to wykorzystują i zarabiają a ambitni kupują drogie lustra,jeszcze droższe obiektywy i lampy a potem użalają się na forum jakie to podłe czasy,gdy ten od ''łodzi podwodnej'' zakupił niedawno piękne BMW siedemsetkę i się cieszy.Myślę też iz nie jest bywalcem zadnego forum

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •