Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Zielony - dzięcioł ;-))

    Serdeczne podziękowania kolego fotografom przyrody z Łazienek Królewskich w Warszawie za serdeczność i wdrażanie w arkana fotografii przyrodniczej. Szczególnie koledze ,,canonierowi" za instrukcję wabienia ptaków . Obróbka wsadowa więc nie najlepsza.
    1

    2

    3

    4

    5

    6


    serdecznie pozdrawiam
    Mariusz
    D3300S, parę N i jestem amatorem
    http://razza.fmix.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Na 5 super oko wyszło, przez co ją wybiorę

  3. #3

    Domyślnie

    Jedź sobie od "3" w góre, wygląda to tak jakby na jednym drzewie siedziały trzy dzięcioły . Kadry nie porywają, nieostro, brzydkie niebo i ogólnie takie bez wyrazu te zdjęcia Ale ładnie świeciło chociaż. Dzisiaj byłem na zdjęciach i też mi takie trzy stukały w lesie i miałem je focić, ale stwierdziłemże to nie ma sensu bo jest między nami tyle gałęzi, że na zdjęciu i tak nic nie byłoby widać
    Pozdrawiam, Michał!
    BLOG

  4. #4

    Domyślnie

    Piątka na piątkę

  5. #5

    Domyślnie

    sorry, ale mi nic nie pasuje - nieostre i jakoś kolory mi nie odpowiadają.

  6. #6

    Domyślnie

    jak kolega TMB

  7. #7

    Domyślnie

    Widzę że ostatnio pokazujesz coraz wiecej fajnych fotek i coraz większą różnorodność gatunków ptaków-Brawo.
    Co do powyższych zdjęć: samica dzięcioła zielonego , zdjęcie dokumentacyjne.
    Moim skromnym zdaniem za duży bałagan,plątanina.
    Zdjęcia robione "z dołu" przez co perspektywa mało ciekawa.
    6 byłaby ok gdybyś skadrował w pionie i nie zabrakło ostrości w całym kadrze.
    Walcz dalej i pokazuj efekty.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Zapodaj mu co smacznego to bestyja niżej zlezie

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek61 Zobacz posta
    Widzę że ostatnio pokazujesz coraz wiecej fajnych fotek i coraz większą różnorodność gatunków ptaków-Brawo.
    Co do powyższych zdjęć: samica dzięcioła zielonego , zdjęcie dokumentacyjne.
    Moim skromnym zdaniem za duży bałagan,plątanina.
    Zdjęcia robione "z dołu" przez co perspektywa mało ciekawa.
    6 byłaby ok gdybyś skadrował w pionie i nie zabrakło ostrości w całym kadrze.
    Walcz dalej i pokazuj efekty.
    Pozdrawiam
    Tomku - jak zaznaczyłem mam świadomość kiepskiej jakości zdjęć w dodatku szybka obróbka wsadowa robi swoje ;-(. Doskonale odczytujesz moje intencje - fakt - idę w kierunku listy gatunkowej a nie wyłącznie 5-6 zdjęć w roku na najwyższym poziomie, chociaż takie też się mogą trafić . Zdjęcia z pierwszej próby wabienia na głos samca - za miesiąc mam nadzieję będzie siadała niżej.
    Cytat Zamieszczone przez kokos Zobacz posta
    Zapodaj mu co smacznego to bestyja niżej zlezie
    Tylko co ona zireee ?????
    D3300S, parę N i jestem amatorem
    http://razza.fmix.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Co do fotografowania jak największej ilości gatunków ptaków,to w/g mnie dobra droga z tym że wydaje mi się że każdy gatunek powinien być maksymalnie dopracowany i potem dalej.Jak będziesz wabił to najpierw spróbuj przygotować dla dzięcioła odpowiedni patol i zaaranżować tło, tak żeby tłem nie było niebo a raczej krzaczory albo drzewa ale z kolei jak najbardziej rozmyte.
    Spróbuj także aby perspektywa była jak najniższa.
    Ulubionym przysmakiem dzięcioła zielonego są mrówki i tu trzeba by pokombinować jak mu je "podać".
    Życzę powodzenia w dalszych działaniach.
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •