Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76
  1. #1

    Domyślnie wycena zdjęć biżuterii

    hej,

    Mam pytanie, ile mógłbym wziąć za wykonanie zdjęć biżuterii (kamienie szlachetne wraz z metalami szlachetnymi), od kolczyków, pierścionków po naszyjniki ? Zlecenie będzie wykonywane dla sklepu internetowego, poźniej możliwe wykorzystanie przez sieć sklepów stacjonarnych. Do obfotografowania jest około 200-300 sztuk.

    Cennik ZPAF przejrzałem, jednak nie wiem jak on ma się z realiami. Miał ktoś z takim zleceniem do czynienia ?

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Jak znam życie, a zwłaszcza ostatnie wyjątkowo debilne praktyki zaniżania cen usług, pewnie znajdą się i tacy, którzy podejmą się zlecenia za 100 zł / całość. Górnej granicy nie ma. Ale to pewnie wiesz...
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #3

    Domyślnie

    A ładne zdjęcia robisz?

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję, a sie orientuję to za zdjęcia biżuterii biorą naprawde dobrą kasę. To jest bardzo ciężki temat. Zrobienie (tzn oświetlenie) szkła (tzn cyrkonii, diamentów czy innych kamyków) i jednocześnie oświetlenie błyszczącego metalu, w dodatku będącego wygietego (pierścionki, obrączki) jest koszmarnie trudne.
    Większosć firm jubilerskich ma wysokie wymagania, patrzą na inne zdjęcia u konkurencji. Mozna sie wpakować, mogą ci nie odebrać zdjęć.
    Generalnie ta branża ma kasę, a to też ma znaczenie przy wycenie.
    Cenę jaka sobie pomyślisz przemnóż przez 5. I pewnie i tak powiesz dużo za mało.

    Ja już chyba gdzieś tu opisywałem swoją historię. Wyceniłem "okładkowe" zdjęcie dziewczyny z wisiorkiem na kilka tysięcy (chyba 3-4, dawno to było), a do zrobienia dostała to agencja wyceniająca to jedno zdjęcie na kilknaście tysięcy. Zdjęcie było bardzo proste, łatwiejsze niż zwykła fotka katalogowa.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    obejrzyj katalogi apartu, Yes - jeśli potrafisz zrobic takie zdjęcia - krzycz ile Ci tylko wpadnie do głowy.

  6. #6
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    obejrzyj katalogi apartu, Yes - jeśli potrafisz zrobic takie zdjęcia - krzycz ile Ci tylko wpadnie do głowy.
    O ile zleceniodawca jest taką jakością zainteresowany.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Ja jakoś najczęsciej mam do czynienia ze średnimi i małymi firmami. Sęk w tym, że oni i tak pokazują zdjęcia z reklam w Vogu, a chcą to samo, tylko za kilkaset zł. Z takimi ciężko jest się dogadać. Idą do tego, co zrobi im to zdjęcie za te pare stów. A że jest to baaaardzo dalekie od wzoru, który pokazywali to inna sprawa ...
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 20-02-2011 o 23:55
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja jakoś najczęsciej mam do czynienia ze średnimi i małymi firmami. Sek w tym, że oni i tak pokazują zdjęcia z reklam w Vogu, a chcą to samo, tylko za kilkaset zł. Z takimi ciężko jest się dogadać. Idą do tego, co zrobi im to zdjęcie za te pare stów. A że jest to baaaardzo dalekie od wzoru, który pokazywali to inna sprawa ...
    Dlatego jakiś czas temu zrezygnowałem ze świadczenia usług w reklamie. Dość miałem pytań na wstępie: Za ile? Jak, czym, dlaczego itp. było najmniej ważne. Miało być tanio, taniej, najtaniej. Może to taka specyfika mojego miasta i jego rynku usług.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #9

    Domyślnie

    czyli jednak trzeba jakoś dumac.
    Ostatnio edytowane przez MR ; 20-02-2011 o 22:43

  10. #10

    Domyślnie

    Wstępnie zrób 2 różne zdjęcia (testowe), podaj dwie różne ceny, za to słabe foto zaproponuj 50-100zł jak kto woli, jak będą kręcili głowami, że słaba fota, to podaj cenę za tą lepszą...

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •