Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: C1 - pytania

  1. #1

    Domyślnie C1 - pytania

    Obecnie używam Adobe Lightroom ale niedługo pewnikiem skończy się dobrodziejstwo bezpłatnej licencji. W lutym wygasa licencja na wersję beta 4.1 a Adobe zapewne zażąda ciężkiej kasy za ten program w wersji finalnej (choć chciałbym się mylić).

    Rozważam w związku z tym powrót do C1 (z nową kartą Sandisk) - zwłaszcza, że niedługo wejdzie nowa wersja 4.0. Używałem juz kiedyś C1 w jednej z wcześniejszych wersji. Mam kilka pytań dotyczących funkcjonalności obecnej ostatniej wersji C1 LE:

    1) czy posiada ona funkcję odszumiania (z tego co pamiętam, chyba nie było takiego modułu)?
    2) czy posiada ona funkcję łatwego usuwania winiety (jak np. w Lightroomie)?
    3) czy można obracać zdjęcia o kilka stopni tak żeby np. wyprostować horyzont? (Lightroom ma całkiem fajne narzędzie do tego).

    Dodam, że nie znalazłem odpowiedzi na stronie phaseone.com.

    Dzięki i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Kraftsman ; 17-01-2007 o 23:22

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za szybką odpowiedź. To jeszcze dopytam:

    1) czy ktoś może wie, czy C1 pracuje na platformie Windows XP Pro x64 (tj. w 64-bitowym Windows XP)?
    2) czy nowa wersja 4.0 ma przynieść jakieś rewolucyjne zmiany funkcjonalności?

  4. #4

    Domyślnie

    OK - C1 w wersji Pro chodzi bez problemu na XP x64. Zainstalowałem wczoraj wersję trial i się chwile pobawiłem. Zauważyłem przy okazji, że C1 radzi sobie z odziarnianiem o niebo lepiej od Lightrooma. Skuteczność suwaka odszumiającego w tym ostatnim programie wydaje mi się wątpliwa (czasami zupełnie nie mogłem dostrzec różnicy).

  5. #5

    Domyślnie Programy i programiki (troszkę OT)

    To wielki ból, choć z komercyjnego punktu widzenia zrozumiały, że lajtowe wersje różnych programów są okrojone właśnie o kadrowanie i obrót (w dowolnym zakresie).

    C1 LE cropuje, ale nie obraca, RSE ani jedno ani drugie. Debilny Nikon Editor cropuje, ale bez trzymania proporcji boków itd.

    Jest jeszcze Bibble Pro. Kosztuje 140 dolków, ale obraca, cropuje, ma wbudowany moduł Noise Ninja (podobno jeden z najlepszych) i jeszcze ma narzędzie retuszu (taki healing brush).

    Zerknąłem na dyskusje o cenie Lightrooma i są nadzieje, że będzie kosztował porównywalnie do innych programów do obróbki RAW (czyli nie więcej niż 200 dolarów). Nie wierzę w to jednak zbytnio... Stawiam na ok. 400 dolarów za ten program, w Polsce 1500 zet.
    Fiat Lux

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    1) tak
    2) nie
    3) nie
    Nie zgadza sie.
    3) TAK
    Dcośtam + Fcośtam + NIKKORcośtam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamil Zobacz posta
    Nie zgadza sie.
    3) TAK
    Tak - zauważyłem wczoraj w wersji PRO, że można obrócić zdjęcie o wybrany kąt i zrobić cropa. Nie wiem, czy tę funkcję ma wersja LE.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamil Zobacz posta
    Nie zgadza sie.
    3) TAK

    Tylko na Mac OS, albo w wersji Pro.

  9. #9

    Domyślnie

    Do obracania o kilka stopni to ja używam Picture Project otrzymany z aparatem.
    Pozdrawiam
    Tomek
    Puszka, statyw i negatyw - takie kiedyś były czasy, a dziś to same cyfrasy...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •