Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie D90 - kolejność wyświetlania zdjęć.

    Witam.
    Co muszę przestawić, aby zdjęcie JPG powstałe z przerobienia w aparacie NEF-a wyświetlało się tuż za tym NEF-em. W tej chwili taki JPG ląduje u mnie na końcu listy, co utrudnia ewentualne porównanie. Kilka dni temu, ku mojemu zdziwieniu, JPG-i po przeróbce zapisały się właśnie tuż za NEF-ami, dziś już nie.
    Czy wiecie jak to przestawić?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez harryu Zobacz posta
    Witam.
    Co muszę przestawić, aby zdjęcie JPG powstałe z przerobienia w aparacie NEF-a wyświetlało się tuż za tym NEF-em. W tej chwili taki JPG ląduje u mnie na końcu listy, co utrudnia ewentualne porównanie. Kilka dni temu, ku mojemu zdziwieniu, JPG-i po przeróbce zapisały się właśnie tuż za NEF-ami, dziś już nie.
    Czy wiecie jak to przestawić?
    Ale chyba nie masz na myśli kolejkowania zdjęć już z poziomu np. windowsa ;> ??

  3. #3

    Domyślnie

    Heh, może nie do końca jasno się wyraziłem
    Żadnej ingerencji komputera. Obróbka tylko w aparacie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez harryu Zobacz posta
    Heh, może nie do końca jasno się wyraziłem
    Żadnej ingerencji komputera. Obróbka tylko w aparacie.
    Nie wiem dokładnie bo nigdy nie porównuję zdjęć na lcd aparatu ale zobacz tak:
    1) Ustaw aby domyślnie aparat robił zdjęcie NEF+JPG (jakości dowolne co tam chcesz) -> zobacz efekt czy kolejkowanie jest 1 po 2
    2) Ustaw aparat tylko na NEF i po zrobionej serii z poziomu aparatu zrób z nich dodatkowo JPG.

    Może to coś wyjaśni sprawe i tłumaczyło by takie zachowanie sortowania plików . Nie widziałem aby w opcjach było ustawienie kolejkowania plików w.g jakis wytycznych.

  5. #5

    Domyślnie

    Sortowanie jest wg daty, a zdjęcie po obróbce ma późniejszą datę. Zrób eksperyment: zrób zdjęcie, obróbka, następne zdjęcie, obróbka, następne, tak z kilka i zobacz.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  6. #6

    Domyślnie

    Tryb kolorów przestawiłeś

    Szkoleniowo:
    znajdź różnicę pomiędzy

    DSC_1234.NEF (JPG)

    a

    _DSC1234.NEF (JPG)
    Ostatnio edytowane przez Seeker ; 18-01-2011 o 12:27
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  7. #7

    Domyślnie

    Nie rozumiem kwestii z przestawieniem trybu kolorów.
    Chyba faktycznie zdjęcia wyświetlają się wg daty i pewnie zapomniałem, że poprzednio przerabiałem je tuż po zrobieniu NEF-a dlatego były jedno po drugim. Po zrobieniu większej ilości NEF-ów tak się chyba niestety nie da. Zawsze JPG-i dodają mi się na końcu.

  8. #8

    Domyślnie

    "Nie rozumiem kwestii z przestawieniem trybu kolorów."

    Naprawde nie widzisz roznicy miedzy ponizszymi nazwami...?

    DSC_1234.NEF
    _DSC1234.NEF

    Przy sortowaniu alfabetycznym liczy sie najpierw pierwszy znak, potem drugi, nastepnie trzeci...
    Wszystkie mam wymieniac?

    W kazdym innym kryterium sortowania i tak na koncu dochodzi (asekuracyjnie) alfabet.
    Jak sobie inaczej wyobrazasz porzadek na dysku?

    Rozszerzenie NEF i JPG widnieje dopiero na koncu nazwy, wiec znaczenie ma najmniejsze poza przypadkiem sortowania wg rodzaju danych.


    Tryb kolorow (wczesniej wspomniany) odnosi sie oczywiscie do trybow fotografowania M, A, S i P.
    Programy tematyczne maja automatycznie przypisana przestrzen barw, co oczywiscie takze wplywa na sposob zapizu nazwy pliku.
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  9. #9

    Domyślnie

    Bez przesady z tym nieodróżnianiem nazw.
    Nie wiedziałem, że miejsce podkreślnika w nazwie zależy od trybu koloru. Poza tym ja pytałem o sortowanie "w aparacie" a Ty piszesz, jak mniemam, o wyświetlanie w komputerze.
    Ale OK, nieważne. Wiem, że nie da się tak jakbym chciał. Niestety JPG-i z NEF-a zawsze dodają się na końcu listy a nie tuż za tym NEF-em. Szkoda.

  10. #10

    Domyślnie

    Chodzi tu o przestrzeń barw...

    A zdjęcia edytowanie w puszce mają nazwę CSC.
    Зеркальная цифровая фотокамера D90

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •