Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie lcw fader nd mkII

    witam,
    jeszcze 2/3 dni temu czytałem tu posta na temat tego filtra a dziś nie mogę go znaleźć sorry za dubla!
    ale do rzeczy, jako fotograf hobbysta zamierzam kupić tak owy filterek i teraz pytanie, mając 2 obiektywy o rożnym kalibrze jaki najlepiej nabyć, największy 67 czy najmniejszy 62? dodam, że w niedalekiej przyszłości wzbogacę się jeszcze jeden obiektyw o średnicy 77. nie będzie problemu z przekładaniem filtra z obiektywu na obiektyw gdyż można kupić przejściówki z mniejszego na większy i odwrotnie. tylko pytanie zasadnicze, co jest lepsze, ten największy czy najmniejszy? czy filtr 62 założony na obiektywie 77 nie na robi "bigosu" na zdjęciach typu ciemnie boki itp.,...no i odwrotnie.
    dzięki za porady
    AMATOR + N7100 | N17-55 | m.N105VR | SB700

  2. #2

    Domyślnie

    Zdecydowanie lepiej kupić filtr 77mm
    Przejściówka wtedy nie będzie wchodziła w kadr przy "mniejszych" obiektywach. W innym wypadku niestety będziesz miał częściowo przesłonięte zdjęcie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzybu Zobacz posta
    Zdecydowanie lepiej kupić filtr 77mm
    wszystko jasne,...oprócz ceny, podziękował
    AMATOR + N7100 | N17-55 | m.N105VR | SB700

  4. #4

    Domyślnie

    No niestety, ale jakby tak przeanalizować, to i tak wyjdzie taniej niż kupować filtry do każdego rozmiaru osobno.

  5. #5

    Domyślnie

    Też myślałem o takim filtrze ale niestety na szerokim wychodzi masakra:
    http://anthonyleongdiary.blogspot.co...-on-ultra.html

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lazik_s Zobacz posta
    Też myślałem o takim filtrze ale niestety na szerokim wychodzi masakra:
    http://anthonyleongdiary.blogspot.co...-on-ultra.html
    nie mam takich problemow. fakt, ze nie naduzywam 17mm (to u mnie najszerzej), ale przy 20mm
    nie zauwazylem tych X-ow ponizej oznaczenia Max. owszem, sa, jak sie nie pilnuje nieprzekraczania
    tego ustawienia, bo to z fizyki wynika - a jak ktos nie rozumie co znaczy polaryzacja, i ma pretensje,
    ze 2 ortogonalne polaryzatory dzialaja tak jak dzialaja - to tylko do podrecznika wypada odeslac.

    filtr jest, pomijajac kolory, fantastyczny.

  7. #7

    Domyślnie

    Majac filtr wiekszej srednicy + redukcja z pewnoscia zaoszczedzisz i nie bedziesz musial sie martwic o ew. problem z winieta na szerokim kacie (choc w przypadku LCW udalo sie ten efekt praktycznie wyeliminowac dzieki jego stozkowej budowie). Rozwiazanie z jednym wiekszym filtrem z pewnoscia nie nalezy jednak do najwygodniejszych (koniecznosc przekrecania przy zmianie szkla), ale jest tansze

    Efekt cross-x, jak pisal Akustyk, moze wystapic jedynie w skrajnych ustawieniach, takze nie przesadzajmy..

  8. #8

    Domyślnie

    Ja myślę o szerokim na 10-16. Gdzieś widziałem zestawienie co na jakiej ogniskowej jest użyteczne, ale teraz nie mogę znaleźć.

  9. #9

    Domyślnie

    Na długich powyżej 85mm podobno lepiej od LCW sprawdza się 2 polary Hoya: 1 linear i druga circular.
    http://www.dvxuser.com/V6/showthread...ader-ND-Mark-2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •