Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Jak przesłać zdjęcia do aparatu żeby je wyświetlał ?

    Witam

    Jak w temacie, konkretnie chodzi mi o model D80
    Chcę przesłać na aparat jpg wypełniony 18% szarością i sprawdzić co pokazuje histogram.
    Da się coś takiego zrobić ?

    Pozdrawiam
    __________________

  2. #2

    Domyślnie

    Taki numer z przesyłaniem nie przejdzie. Histogram będzie wyświetlał jedną linię, bliżej prawej krawędzi. Z ciekawości - po co Ci to?

  3. #3

    Domyślnie

    Może ten filmik rozwiąże problem 18% szarości i jak to wygląda na histogramie ?
    Warto zobaczyć:
    http://www.prophotolife.com/video-ep...nd-histograms/

  4. #4

    Domyślnie

    A z tym przesłaniem fotki do D80 to najprościej będzie chyba tak:
    - najlepiej aby ta fotka była wykonana D80 (jeśli NIE - trzeba sprawdzić czy się wyświetli)
    - wyjmij kartę (zawierającą strukturę katalogu jaką tworzy aparat) z aparatu i umieść ją w czytniku
    - podłącz czytnik z kartą do komputera i przenieś (skopiuj) fotkę do katalogu gdzie są pozostałe zdjęcia zapisane przez aparat
    - umieść kartę w aparacie

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qwerty44 Zobacz posta
    A z tym przesłaniem fotki do D80 to najprościej będzie chyba tak:
    - najlepiej aby ta fotka była wykonana D80 (jeśli NIE - trzeba sprawdzić czy się wyświetli)
    - wyjmij kartę (zawierającą strukturę katalogu jaką tworzy aparat) z aparatu i umieść ją w czytniku
    - podłącz czytnik z kartą do komputera i przenieś (skopiuj) fotkę do katalogu gdzie są pozostałe zdjęcia zapisane przez aparat
    - umieść kartę w aparacie
    wystarczy cokolwiek na kompie zmienić, choćby orientację zdjęcia - i będzie się pojawiał na wyświetlaczu piękny X zamiast zdjęcia
    D300s | N17-55 | S10-20/4-5,6 | SG3-IR | Marumi CPL Super DHG | Velbon cx-888 | Tamrac Pro 12 | Tamrac System 3

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek Paśnik Zobacz posta
    Taki numer z przesyłaniem nie przejdzie. Histogram będzie wyświetlał jedną linię, bliżej prawej krawędzi. Z ciekawości - po co Ci to?
    Chodzi mi o ten właśnie słupek, a dokładniej o jego położenie

    Chcę wiedzieć jaką kompensację ekspozycji ustawić dla lampy z nowymi parasolkami
    porównując histogramy zdjęć szarej karty i spreparowanego zdjęcia z 18% szarością
    i przy okazji sprawdzić czy światłomierz aparatu jest skalibrowany dla 18% szarości

    A z tym przesłaniem fotki do D80 to najprościej będzie chyba tak:
    - najlepiej aby ta fotka była wykonana D80 (jeśli NIE - trzeba sprawdzić czy się wyświetli)
    - wyjmij kartę (zawierającą strukturę katalogu jaką tworzy aparat) z aparatu i umieść ją w czytniku
    - podłącz czytnik z kartą do komputera i przenieś (skopiuj) fotkę do katalogu gdzie są pozostałe zdjęcia zapisane przez aparat
    - umieść kartę w aparacie
    próbowałem, ze skutkiem który opisał cervandes...

    Wiem że w aparatach Canona jest taka opcja w programie dołączonym do aparatu
    __________________

  7. #7

    Domyślnie

    A nie możesz tego porównania przeprowadzić w dowolnym programie graficznym pokazującym histogram?
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  8. #8

    Domyślnie

    "Chcę przesłać na aparat jpg wypełniony 18% szarością i sprawdzić co pokazuje histogram.
    Da się coś takiego zrobić ?"

    Nie gwarantuje nadmiernie wysokiej precyzji, ale...

    (Plan A)

    Strzel klatke w calosci przepalona,
    przyciemnij ja przy pomocy nakladania zdjec (menu retuszu).
    Trzeba pomanipulowac troche obydwoma wartosciami jasnosci,
    a do skladania uzywasz w obydwu okienkach tej samej klatki.
    Sprawdzasz na kompie, ktora proba jest najblizsza doskonalosci.


    (Plan B)

    Odpal CCP.
    Narysuj sobie nowa krzywa przetwarzania kontrastu, starajac sie jak najdokladniej zblizyc do pozadanej wartosci.
    "Krzywa" ma byc pozioma.
    Wrzuc ja do puchy (zgodnie z instrukcja uzytkowania).
    Wybierz ja w puszce w ustawieniach przetwarzania.
    Kazde zdjecie ktore zrobisz bedzie identyczne, czyli uzyskasz jednolite wypelnienie kadru wczesniej ustawionym poziomem szarosci.
    Aby wrocic do normalnego trybu fotografowania wystarczy przywrocic manualnie wczesniejsze ustawienie.

    Wystarczy...?


    Teoretycznie istnieje jeszcze plan C (wczytanie zdjecia do CNX i korekta w podobny sposob przy uzyciu krzywej,
    oraz pozniejszy zapis do NEF), ale z racji wspomnianego wczesniej krzyzyka histogram sie nie wyswietli,
    a w miejscu miniaturki bedzie kolorowa kasza, choc przy powiekszeniu zdjecie mozna normalnie obejrzec.

    Wszystko z opisu wlasnorecznie sprawdzone na D80.
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  9. #9

    Domyślnie

    Me_how
    Jeśli innego sposobu nie znajdę tak zrobię

    Seeker

    Myślę że plan B się nada
    Tylko problem w tym że nie wiem co to CCP
    __________________

  10. #10

    Domyślnie

    Camera Control Pro. Do puszki triala dawali, ale mozna i pociagnac ze stronki N.


    "Myślę że plan B się nada"

    Jesli nie korzystasz z wlasnej krzywej przetwarzania, to mozesz dzieki temu
    miec zawsze pod reka patent do tworzenia szarosci, n.p. na wypadek zmiany karty w polaczeniu ze skleroza.
    Operacja wplywa tylko na JPG, wiec rawa potem normalnie odczytasz.
    Mozna w taki sposob robic zakamuflowane zdjecia (po ustawieniu przepalu lub zupelnej ciemnosci na krzywej).
    Poza tym negatywy (tu nie wystarczy lustrzane odbicie krzywej, bo wylazi przy okazji efekt dzialania drugiej krzywej zaaplikowanej na stale), czy jakies symulacje slajdow.

    Osobiscie uzywam odwroconego "S" z "mocowaniem" w oryginalnych punktach zaczepienia.
    W efekcie swiatla i cienie maja podbity kontrast, a srednie tony przeciwnie.
    Daje to wieksza precyzje optycznej oceny ekspozycji na swiatla lub cienie.
    Mozesz sobie wybrac do czego ten caly patent wykorzystasz.

    Nie zapomnij tylko podjac ostatecznej decyzji zanim trial przestanie dzialac
    Dramatu jednak nie ma, bo mozna w puszce wybrac jeden z trybow standardowych.
    Ostatnio edytowane przez Seeker ; 04-12-2010 o 05:44
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •