Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Royal Mail a wysyłka do PL

    Witam
    Może ktoś się orientuje co zrobić w przypadku, gdy kupiony na ebayu towar od osoby prywatnej został wysłany do PL zwykłą przesyłką (nie signed for) i niestety, ale paczka nie dotarła (minęło ponad 4 tygodnie od nadania)?? Wymieniam sobie maile ze sprzedającym - laska mówi, ze ma proof of postage (choć od 1 tygodnia proszę się o skan i laska mówi, że jest zajęta dzieciakami i nie miała czasu, ale żeby było ciekawiej, to zaproponowała zwrot polowy poniesionych kosztów i zamkniecie tematu) i generalnie, to nie wiem co dalej z tym fantem począć.
    Z jednej strony rozumiem sprzedającego, ze niechętnie patrzy na zwrot całej sumy, bo jaka ma pewność, ze ja nie dostałem tej paczki, z drugiej zaś to ja jestem na minusie, dodam, ze płaciłem paypalem. Pomysł ze zwrotem polowy kosztów tez mi się nie podoba, bo niby dlaczego mam być stratny ja czy sprzedający.
    Jakieś pomysły jak rozwiązać problem pieprzonego złodziejstwa ?? (nie wnikam czy już na poczcie w PL czy UK). Uruchomić akcję w resolution center i liczyć ze paypal zwróci całą kwotę? Tak na koniec dodam, że wartość przesyłki jest generalnie niska (25 fuli), a sprzedająca ma ponad 200 pozytywów i zero negatywnych komentarzy. Nie zmienia to jednak faktu, że wk***ia mnie to, że jakaś gnida przygarnęła moją własność.
    Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    jak placiles przez PayPal to zglaszasz tylko ze nie otrzymales zakupionego towaru i dostajesz zwrot kasy.
    Ostatnio edytowane przez HYPER ; 28-11-2010 o 14:50
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  3. #3

    Domyślnie

    nigdy nie wysyla sie nic do Polski zwykla przesylka, jest wtedy bardzo duza szansa ze paczka nie dojdzie

  4. #4

    Domyślnie

    jak założysz sprawę na PayPalu to dostaniesz pieniądze spowrotem. Kobita może zgłosić na poczcie, że przesyłka nie doszła i przyślą jej równowartość kosztów przesyłki w znaczkach pocztowych
    Pursue happiness with diligence

  5. #5

    Domyślnie

    Hyper dzięki za szybka odpowiedz - jedno pytanko jeszcze - nie jest tak, ze oni poproszą ja o skan of postage i jeśli go faktycznie ma to mi powiedzą, ze sorry ale to nie nasz problem tylko poczty ? Bo wydaje mi się to trochę dziwne, ze tak chętnie zwracają kaskę za towar, który nie był wysłany z potwierdzeniem odbioru... to otwiera drogę do wałków jak nic. Generalnie jeśli się nic nie zmieni to tak tez właśnie chyba postąpię.

    Cytat Zamieszczone przez jackrabbit Zobacz posta
    nigdy nie wysyla sie nic do Polski zwykla przesylka, jest wtedy bardzo duza szansa ze paczka nie dojdzie
    Teraz to wiem, ale w sumie to gdy moja matula wysylala mi tyton do UK , to nigdy nie bylo zadnych problemow - nikt nigdy nic nie zaje*l. Myslalem, ze tutaj bedzie podobnie - nie kupilem sprzetu za 500 fuli, tylko ciuchy dla dzieciaka, wiec moja czujnosc zostala uspiona.
    Ostatnio edytowane przez locos ; 28-11-2010 o 14:56

  6. #6

    Domyślnie

    locos - jest dokladnie tak jak pisze Boryszuk. nie jest twoim problemem, ze przesylka zaginela (w polsce jest inaczej bo w mysl prawa od momentu nadania przesylki jest ona Twoja wlasnoscia). Ty za towar zaplaciles. kobieta ma dowod nadania i moze dochodzic swoich praw na poczcie, czyli zadac zwrotu kosztow przesylki Przeciez nic nie stalo na przeszkodzie zeby zazadala od Ciebie pokrycia kosztow przesylki poleconej (registered), ktora jest ubezpieczona na zadeklarowana wartosc.

    inna sprawa, ze w Polsce i Polacy pracujacy w Royal Mail kradna na potege.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  7. #7

    Domyślnie

    Zakladaj spor na paypal, a jak Ci w ciagu tygodnia pani nie odda kasy, to zamien spor w roszczenie i wtedy powinienes szybko dostac zwrot.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    Zakladaj spor na paypal, a jak Ci w ciagu tygodnia pani nie odda kasy, to zamien spor w roszczenie i wtedy powinienes szybko dostac zwrot.
    tzn ? bo teraz odpalilem resolution center, czyli zalozylem spor mam rozumiec ? a jak sie zamienia spor w roszczenie ?



    Podsumowanie jest takie - nigdy nie wysyłać nic do PL bez potwierdzenia odbioru, bo ukradną !
    Ostatnio edytowane przez locos ; 28-11-2010 o 15:17

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez locos Zobacz posta
    tzn ? bo teraz odpalilem resolution center, czyli zalozylem spor mam rozumiec ? a jak sie zamienia spor w roszczenie ?
    Tak jak piszesz. Zalozyles spor, moga Ci zadac jakies pytanie, podobnie jak sprzedawcy (takie negocjacje) i paypal czeka na efekt Jesli przyniesie to rozwiazanie to spor jest zamkniety z automatu, jesli nie to to spor przeksztalcasz w roszczenie (masz podane na stronie do kiedy masz czas zeby to zrobic). Paypal bada to roszczenie i rozstrzyga spor czyli najczesciej masz zwrot kasy na konto paypal.
    Cale info znajdziesz w zakladce ze sporami


    Cytat Zamieszczone przez locos Zobacz posta
    Podsumowanie jest takie - nigdy nie wysyłać nic do PL bez potwierdzenia odbioru, bo ukradną !
    To akurat nie jest regula, ja kupowalem mnostwo rzeczy z uk, hk i innych panstw, a tylko raz mi przesylka zaginela, ale sprzedajacy od razu wyslal nowa.

  10. #10

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •