Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: D50 error r12

  1. #1

    Domyślnie D50 error r12

    W 2006 roku kupiłem D50 i bylem szczęśliwym posiadaczem aż do kwietnia 2010 kiedy to nagle na wyświetlaczu pojawił się error r12. Próbowałem zmieniać obiektyw, kartę, baterię i nic. Oddałem mojego D50 do serwisu w Warszawie i usłyszałem że naprawa będzie kosztować 850 zł. Postanowiłem zrezygnować z naprawy i kupiłem D90, po czym odebrałem D50 uiszczając opłatę 30 zł. za postawienie diagnozy. Moje zdziwienie było wielkie kiedy po założeniu baterii, obiektywu i karty, D50 ożyło i działa do dnia dzisiejszego. Co Wy na to?
    Nikon D90, D50, Nikkor 50, 18-55VR, 18-70, 70-300VR, sb900. Jestem amatorem a zdjęcia robię bo lubię!

  2. #2

    Domyślnie

    Zajrzyj do instrukcji D50. r12 to nie tyle błąd, tylko info o tym, że w buforze jest 12 zdjęć oczekujących do zapisu na karcie. Może to być wina karty, lub jednak też aparatu, że te zdjęcia nie są "zrzucane" z bufora na kartę.

  3. #3

    Domyślnie

    Ciekawe co chcieli w takim razie naprawiać za taką kasę .
    Nikon

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piterdm Zobacz posta
    Ciekawe co chcieli w takim razie naprawiać za taką kasę .
    dokładnie.. ;/

  5. #5

    Domyślnie

    zapewne chcieli wymienić na inny egzemplarz z allegro ^_^

  6. #6

    Domyślnie

    Zajrzyj do instrukcji D50. r12 to nie tyle błąd, tylko info o tym, że w buforze jest 12 zdjęć oczekujących do zapisu na karcie. Może to być wina karty, lub jednak też aparatu, że te zdjęcia nie są "zrzucane" z bufora na kartę.


    No widzisz ja tego nie wiedziałem ale ktoś kto pracuje w jedynym, autoryzowanym serwisie nikona raczej powinien wiedzieć.
    Nikon D90, D50, Nikkor 50, 18-55VR, 18-70, 70-300VR, sb900. Jestem amatorem a zdjęcia robię bo lubię!

  7. #7

    Domyślnie

    Faktycznie, serwis zaszalał. Pewnie poszli po całości i chcieli wymienić płytę główną w aparacie, bo zapewne zostało im ich jeszcze trochę...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez e=mc2 Zobacz posta
    Faktycznie, serwis zaszalał. Pewnie poszli po całości i chcieli wymienić płytę główną w aparacie, bo zapewne zostało im ich jeszcze trochę...
    No tak tylko że coś takiego nosi znamiona wyłudzenia. Ja laik oddałem sprzęt niby znawcą, jeśli się nie znają to nie powinni się za to zabierać, a jeśli się znają to powinni wiedzieć co to error r12.
    Nikon D90, D50, Nikkor 50, 18-55VR, 18-70, 70-300VR, sb900. Jestem amatorem a zdjęcia robię bo lubię!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez e=mc2 Zobacz posta
    Zajrzyj do instrukcji D50. r12 to nie tyle błąd, tylko info o tym, że w buforze jest 12 zdjęć oczekujących do zapisu na karcie. Może to być wina karty, lub jednak też aparatu, że te zdjęcia nie są "zrzucane" z bufora na kartę.
    To też nie jest prawda. "r12" przy ustawieniu na zdjęcia seryjne i wciśnięciu spustu do połowy oznacza, że w buforze aparatu zmieści się jeszcze 12 zdjęć - tyle zostanie wykonanych z maksymalną prędkością, a potem prędkość będzie zależała od szybkości zapisu na kartę pamięci (przy szybkiej karcie może się wcale nie zmienić). Liczba ta zależy od ustawionej jakości zdjęć, więc po "r" mogą być też inne wartości. W związku z tym reakcja serwisu jest co najmniej dziwna. Może jakiś program testujący pokazał im potencjalne problemy w elektronice (które były niezauważalne dla użytkownika) i na wszelki wypadek chcieli wymienić płytę główną.

    Swoją drogą ciekawe czemu tak często ludzie kojarzą "r" ze słowem "error". Przecież ono zaczyna się od "e" .
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  10. #10

    Domyślnie

    Nastepna negatywna opinia o serwisie. Ciesze sie,że nigdy nie miałem i nie bede miec juz z nimi doczynienia .
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •