Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70
  1. #1

    Domyślnie Capture ONE pro -pomożcie staremu

    Używam tego otwieracza do RAWów z D80 bo podobno tylko tym można na dziś je wyciagać. Niczego innego nie probowałem. No niby program dość prosty w obsłudze ALE !!! właśnie. Przy wywoływaniu RAWU gdzie ja mogę w nim ustawić kontrast , nasycenie. Nie widzę tych przycisków , ani jakiś zakładek z tymi opcjami. W narzędziach też nie mogę dodać . Czyżby tak miało być, a może mam jakąś kulawą wersje ??? Przyzwyczajony jestem do Olympus Studio to taki prosty otwieracz z mnóstwem ustawień, a w Capture jakoś lichutko jest. Brak mi też balansu kolorów. Czym jescze można RAWY z D80 wyciagać ?? Tylko coś prostego i o małych wymaganiach sprzętowych polećcie bo robię tylko RAWY i nie chciałbym spać ciagle przy kompie.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #2
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  3. #3

    Domyślnie

    W C1 w menu Exposure są 3 suwaki - exposure compensation ( EC ), contrast compensation ( CC ) i color saturation ( CS )
    tak jest w LE i o ile pamiętam, w Pro jest tak samo; na pierwszy rzut oka oba są bardzo podobne. Tabelka z różnicami obu wersji jest na stronie producenta
    Ostatnio edytowane przez BugsBunny ; 29-12-2006 o 23:32
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki !!! Ale czyżby nikt nie używal tego Capture ONE pro. Kurde ja szukam prostego programu i działajacego na muzealnym, kiepskim kompie (celeron 1,7 MHz 512 RAM). C1 chyba ma większe wymagania ???
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #5

    Domyślnie

    Jak zobaczysz cenę C1 Pro to zrozumiesz
    LE jest dużo bardziej przystępny cenowo, najlepiej z SanDiskiem
    Ale oba są chyba swietnie napisane, bo chodziły nawt na P3 450 256MB!
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam wersję C1 LE - i jest tam wszystko a nawet więcej niż potrzeba w zakładce exposure - trzy odrębne suwaki a pod tym histogram/levels/curves a jakby mało tego wszytskiego to jeszcze wybór "filmu"
    balans kolorów tez oczywiście jest...w innej zakładce

    Silkypix też bardzo dobry jest ale do obróbki zautomatyzowanej - czyli ustawienie parametrów dla całej serii fotek - ja bardziej wolę C1 - chyba szybciej i jakos tak...lepiej

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    (celeron 1,7 MHz 512 RAM)

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Dzięki !!! Ale czyżby nikt nie używal tego Capture ONE pro. Kurde ja szukam prostego programu i działajacego na muzealnym, kiepskim kompie (celeron 1,7 MHz 512 RAM). C1 chyba ma większe wymagania ???
    to nie jest proste narzędzie, tylko bardzo drogi program. Stig ma go opanowanego i pytaj o detale jego.
    pewnie masz trial.
    kup karte Sandisk III i będziesz miał C1 LE oficjalnego. do raw wystarczy.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja używam RawShooter ale z d70s,prosty i bardzo fajny,jest na suwakach i dosyć szybki.
    D300s,T17-50,SB-800

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    kup karte Sandisk III i będziesz miał C1 LE oficjalnego. do raw wystarczy.
    Wszystkie te Sndiski III są sprzedawane z tym programem ??
    Kurde kart ci u mnie dostatek. Gdzie ten programik można "pożyczyć" z witaminką ???
    Może ktoś kartę od mnie odkupić chce ??
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •