Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42
  1. #1

    Domyślnie Macro - początki

    Witam serdecznie,

    Od kilku dobrych miesięcy jestem w posiadaniu Nikona D90 z obiektywem 18-105 mm VR. Troszkę nim już popracowałem. Od jakiegoś czasu korci mnie popstrykanie zdjęc makro. Pierwsze fotki mam za soba wykonane w/w obiektywem. Chciałbym jednak uzyskac jeszcze lepszy efekt. Tzn większe zblizenie. Moje pytanie polega czy stosując "jakies" dodatki to ów sprzętu mogę uzyskac lepszy efekt makro. A w nowy obiektyw do makro nie chciałbym narazie inwestowac.

    z góry dziękuje za pomoc.
    PS. jestem tutaj nowy wiec prosze o wyrozumiałosc.

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojcieszko83 Zobacz posta
    Witam serdecznie,

    Od kilku dobrych miesięcy jestem w posiadaniu Nikona D90 z obiektywem 18-105 mm VR. Troszkę nim już popracowałem. Od jakiegoś czasu korci mnie popstrykanie zdjęc makro. Pierwsze fotki mam za soba wykonane w/w obiektywem. Chciałbym jednak uzyskac jeszcze lepszy efekt. Tzn większe zblizenie. Moje pytanie polega czy stosując "jakies" dodatki to ów sprzętu mogę uzyskac lepszy efekt makro. A w nowy obiektyw do makro nie chciałbym narazie inwestowac.

    z góry dziękuje za pomoc.
    PS. jestem tutaj nowy wiec prosze o wyrozumiałosc.

    pozdrawiam
    pokaż to makro co robiles tym aparatem ???
    Nikon D90, S18-200, N50 1.8 + Canon Powershot S3 IS

  3. #3
    Blasius.G
    Gość

    Domyślnie

    Na poczatek polecam dział Optyka do takich pytań.
    Raczej zapomnij o "dodatkach", które coś ci polepszą w kwestii makro z 19-105
    Kup chociaż 50mm 1.8D i z nim dodatki próbuj.
    Inna sprawa, że zbytnio nie zaoszczędzisz kupując np. makro konwerter i pięćdziesiątkę.
    W makro chodzi o powiększenie, a nie zbliżenie.
    Moiżna ślimaczka i inne większe robale 18-105 fajnie ustrzelić
    Ostatnio edytowane przez Blasius.G ; 17-09-2010 o 12:32

  4. #4

    Domyślnie foto - wazka

    http://www.digart.pl/zoom/5633604/006.html

    to jest link do mojej pracy

  5. #5

    Domyślnie

    dla mnie slabo, inaczej bym kadrował.
    NIKON

  6. #6

    Domyślnie

    ok, tak jak mowilem to sa moje poczatki wiec cudow nie mozna oczekiwac, ale wszystkie uwagi, ktore wplyna na poprawienie jakosci zdjec sa mile widziane

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    173

    Domyślnie

    ale po kolei.
    Zacznij od pierścieni pośrednich – najlepiej ze stykami (np firmy Delta – tylko nie wersja ekonomiczna)
    Potem np 50 1.8, którą i tak warto kupić jako tania i jasna stałka do portretowania na początek. Z tą 50 wraz z pierścieniami pośrednimi można naprawdę fajne efekty uzyskać

    Teoretycznie możesz też zainteresować się obiektywem manualnym do makro np N55 2.8, ale pamiętaj że w D90 nie będziesz mógł pracować wtedy w trybie A - pozostanie tylko M –więc jeśli jesteś początkującym to nie polecam

    Rozwiązaniem alternatywnym jest konwerter Raynox DCR250 ale ten pokazałby co potrafi dopiero ze szkiełkiem typu N70-300

    A na koniec poszukaj jakiejś używki typu Tamron 90 lub Sigma105.
    JumboX
    D750, D90, N18-35G, N28-105D IF, N35 1.8G, N50 1.8G N851.8D, S150 2.8, T150-600, SB-900

  8. #8

    Domyślnie

    bardzo cenne rady:0 dziękuje jumbox. własnie nie ukrywam zastanawiam sie nad obiektywem 50mm 1.4D lub 1.8D, niebawem odwiedze sklep i porownam na moim sprzecie jak wypadaja i czy warto przeplacac. tak jak mowilem nie bede inwestowal w obiekty makro. chetnie dowiem w jakim sklepie (najlepiej i najtaniej) zaopatrzyc sie w pierscienie i inne zabawki.

  9. #9

    Domyślnie

    Moim zdaniem, lepiej podpiąć pierścienie pośrednie do 18-105 niż do 50mm.

  10. #10

    Domyślnie

    cos wiecej o tych pierscieniach. jakia firma jakie parametry symbole, by kupic te odpowiednie? i mile widziane efekty prac na takim sprzecie.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •