Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43
  1. #1

    Domyślnie CB radio - Alan 48

    Witam,
    W cafe pojawiają się takie tematy, że już nic mnie nie zdziwi, więc i mi nie zaszkodzi zadać skrajnie niefotograficzne pytanie.

    Ostatnio znalazłem sobie nowe zainteresowanie, mianowicie CB Radio. Kupiłem już "ręczniaka" - Alana 38, którego polecam, jakby się ktoś zastanawiał. Teraz chciałbym kupić radio do domu. Fora o tej tematyce już czytałem, ale w internecie jest niewiele o tych radiach, które mnie interesują. Jeśli chodzi o używane, to wiem co chciałbym kupić, teraz przeglądam co można nabyć nowego. Używa ktoś z Was może Alana 48 plus multi, lub Alana 48 classic? W zasadzie interesują mnie tylko te dwa. Pierwszy ze względu na możliwości, drugi bardzo podoba mi się z wyglądu i to bardziej ku niemu się skłaniam. Jak już pisałem, to co jest w internecie przeczytałem, ale może ktoś z Was używa któregoś z tych dwóch? (radiów? )

    Pamiętam, że był już jakiś wątek o CB, ale chyba wyleciał w kosmos, bo nie mogę go znaleźć.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 20-08-2010 o 22:56 Powód: orto. ("znaleść")

  2. #2

    Domyślnie

    Hmm. CB radio w domu? A po co takie coś?
    W samochodzie - rozumiem.
    Ale w domu?

    Bez złośliwości pytam, a z rzeczywistej ciekawości...
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez messer Zobacz posta
    Hmm. CB radio w domu? A po co takie coś?
    W samochodzie - rozumiem.
    Ale w domu?

    Bez złośliwości pytam, a z rzeczywistej ciekawości...
    Samochodu jeszcze nie mam, a CB radio w domu będzie dla mnie sposobem spędzania wolnego czasu. Zawsze ktoś o drogę zapyta, jak gdzieś dojechać. Teraz chodzę z ręczniakiem na spacery i od razu jest ciekawiej. Poza tym jak będę miał radio w domu i ręczniaka, to mam darmową łączność z domem i odwrotnie. Komórki komórkami, ale ciągnie mnie strasznie do tradycyjnej, zaszumionej radiołączności.

  4. #4

    Domyślnie

    To może zainteresuj się krótkofalarstwem?
    Kolega się w to bawi maniakalnie, cały dom ma obwieszony antenami różnego rodzaju... To chyba jeszcze "czystsza" forma zaszumionej radiołączności niż to zaśmiecone farmazonami CB radio ...
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez messer Zobacz posta
    Hmm. CB radio w domu? A po co takie coś?
    W samochodzie - rozumiem.
    Ale w domu?

    Bez złośliwości pytam, a z rzeczywistej ciekawości...
    Kiedyś, dawno temu, prawie w odległej galaktyce, ludzie używali tego do komunikowania się, byłem nawet jednym z nich. Wtedy jeszcze nie było internetu. W każdym razie , nie w Polsce. Pewnie trudno to dziś będzie wytłumaczyć, ale to była bardzo fajna sprawa, lepsza niż komunikatory internetowe, bo był ten "klimat" i może właśnie do tego w domu. Z chęcią bym się pobawił w CB, ale ludzie się wykruszyli, kultury zaczęło brakować, bo niestety mobilki...Ale cóż, pozostaje tylko przeprosić założyciela tematu za OT. Tak tylko sobie przypomniałem stare czasy.
    Never failed in Vietnam.

  6. #6

    Domyślnie

    No niestety, ale ciągle wierzę w kulturę na CB, w końcu coraz więcej osób stara się o to zadbać. Krótkofalarstwo fajna sprawa, ale sprzęt dużo droższy i trzeba zdawać egzaminy, ciągać się po urzędach z rejestrowaniem tego wszystkiego... Może kiedyś... Z CB było podobnie do roku 2004, w którym zdjęto pozwolenia na CB radio. Od tamtej pory coraz więcej osób ma radio i z tego co na forach obserwuję, instalacje w domu także są coraz popularniejsze. Zdaję sobie jednak sprawę, że dawne czasy, gdy na 40 kanałach nie można było znaleźć wolnego, już nie wrócą, ale chociaż zapowiada się na to, CB nie wymrze z powodu komórek.

    MARYJAN, to przecież żaden OT. Sam żałuję, że nie żyję w tych czasach, ale i tak cieszę się z tego co teraz mamy.

  7. #7

    Domyślnie

    Chcesz jakość w domu? To kup używanego Jacksona albo Lincolna
    pzdr
    było żółto i czerwono
    był też FUJI, ale wykończyła go czerwona zaraza
    fotografie Stankiewicz Tomasz

  8. #8

    Domyślnie

    Ja ciągle noszę się z zamiarem zamontowania na swoim "mobilku" tej ochydnej anteny i wpakowania do środka tego nieporęcznego i niepasującego nigdzie pudełka... względy wyłącznie policyjno-praktyczne w trasie.

    Jechałem kiedyś ze szwagrem, który w samochodzie CB wozi od dawna. Na trasie Kraków<->Tarnów nasłuchałem się wystarczająco głupot, przekleństw, wyzwisk i sprośnych dowcipów o żydach, żeby stracić jakąkolwiek wiarę w kulturalny sposób komunikacji za pomocą CB radia...

    Za to jako środek "prewencyjny" - działa całkiem zacnie. Zresztą to samo zasugerował mi... policjant w trakcie kontroli. Wlepiając mi 3 stówki za prędkość na trasie Kraków <-> Warszawa zasugerował, że skoro jeżdżę tędy dość często, to powinienem sprawić sobie CB, bo inaczej ciężko będzie mi zachować czyste konto punktowe... Brzmi jak paranoja? Cóż. Oto Polska właśnie.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Z Alanami jest jeden problem. Duży rozrzut jakościowy i trzeba dokładnie sprawdzić czy wszystko jest ok.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  10. #10
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek s Zobacz posta
    Chcesz jakość w domu? To kup używanego Jacksona albo Lincolna
    pzdr
    I to jest najlepsza rada. Z naciskiem na "używanego" (starszy model Jackson'a), Lincoln równie dobry ale trochę "inny" w obsłudze z racji swego pochodzenia.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •