Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 60
  1. #1

    Domyślnie Pierwsze lustro. D70 czy D70s?

    Witam serdecznie Na początku chciałbym się przedstawić. Mam na imię Michał i jestem z Łukowa

    Od pewnego czasu interesuję się fotografiką. Do tej pory fociłem Fuji S5700 ale niestety potrzebuję chyba czegoś "mocniejszego"

    Przez moje łapki głównie przewijały się cudzesy pokroju D40,D60,D300,D700,550D...

    Teraz postanowiłem zmotywować się do zakupu swojego pierwszego lustra Myślałem nad D70 oraz D70s.

    Co byście doradzili koledzy? Która lustrzanka jest waszym zdaniem lepsza? Czytałem, że D70s nie ma jakiś "gruntownych" różnic w porównaniu do wersji "Bez S ".

    I tutaj jest moje pytanko... chciałbym kupić samo body i porozglądać się za obiektywem 50mm f/1.8.


    A więc... co wybrać? Jak planować zakupy?


    PS: I jeszcze jedno pytanie... dość dziwne. Widziałem zdjęcia robione D70... albo oglądałem zdjęcia totalnie amatorskiego fotografa albo nie wiem. Były pokryte takim mega szumem, były nieostre i po prostu fatalnie się prezentowały. Jakie są wasze przygody i odczucia z tym aparatem? Czy w połączeniu z 50mm dawał by radę?

    PS2: Myślę, że głównie używał bym go do robienia portretów

    PS3: www.szpadyzor.ownlog.com - moja strona w razie czego (nie wiem czy tego nie zabrania regulamin przypadkiem. Jeśli tak proszę o edycję i usunięcie linka).

  2. #2

    Domyślnie

    D70 to jednak stara konstrukcja i musisz liczyć się z pewnymi ograniczeniami i jednak gorszą jakością obrazka niż w nowszych puszkach, ja bym się jednak rozejrzał za jakąś nowszą puszką.
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie... trochę już ma ten sprzęt. Więc co innego brać pod uwagę z body?

    Na razie dysponuję budżetem ok 800zł... później będzie ok 1200

  4. #4

    Domyślnie

    Z tym budżetem to niestety nie poszalejesz zostaje Ci chyba tylko D80
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  5. #5

    Domyślnie

    D70s to bardzo dobry korpus.
    Do dzisiaj korzystam z niego w studiu.

    IMHO różnice w wyposażeniu D70(s) i D80 nie usprawiedliwiają tak dużej różnicy w cenie.
    Ostatnio edytowane przez lodzermensch ; 17-07-2010 o 15:53
    Dxxx Fx Fxx Pxxxx

  6. #6

    Domyślnie

    Każdy chwali to co ma, tudzież miał
    Najlepszym budżetowym rozwiązaniem dziś jest oczywiście D90, ale za 1200zł jeszcze go nie kupisz
    D70s to bardzo, bardzo dobra puszka, tylko ma jeden mankament, wiek
    Aparat cyfrowy to nie wino i z wiekiem nie zacznie "smakować" lepiej (zresztą tylko niektóre wina z wiekiem są lepsze, większość należy koniecznie spożyć w ciągu 2-5 lat ).
    Osobiście mam duży sentyment do tej puszki, pamiętam, że jak zmieniłem ją na D80, to po dwóch tygodniach wróciłem do niej z powrotem
    I wracałem wielokrotnie

    Z dobrym szkiełkiem można pójść z nią w bój
    Jeśli masz wybór między 70-tkami, to już lepiej S

    No i pamiętaj, że to taka subiektywna, z pewnością niezbyt dobra, a już na pewno nie profesjonalna porada
    Ostatnio edytowane przez konrat ; 17-07-2010 o 16:04
    NIKON

  7. #7

    Domyślnie

    Fajnie by było gdybyś może sprecyzował o co Ci chodzi w fotografii. Skoro rozglądasz się za 50 f/1.8 wnioskuję, że interesują Cię zdjęcia ludzi, portrety itp. Z uwagi na używanie Nikona/Canona zamiennie i rok temu bicie się z podobnymi problemami, polecałbym rozważenie Canona, np. 350d, albo 400d. Wydaje mi się że puszki mają podobne możliwości co Nikon D70s, a jednak wyższe używalne ISO, co się może przydać.
    Suma wychodziła by ok 700pln za aparat + 50 1.8 za ok 300pln i zostaje jeszcze na kita (jakiś szeroki kąt się zawsze przyda...).

  8. #8

    Domyślnie

    D70 od D80 dla mnie rozni sie kolosalnie. D80 ma pryzmat.
    Marcin "emgieb" Brzozowski
    Jest: kupa klamotow
    Moje fotki: TrekLens

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję koledzy za rady Dało mi to do myślenia

    W tym momencie rozważam jeszcze zakup 20D i 50mm do tego.

  10. #10

    Domyślnie

    Nie mam zbyt dużego rozeznania w Canonie ale wydaje mi się że 20D też jest starą konstrukcją. Chyba lepszym rozwiązaniem będzie jednak D80. Fakt że 20D jest trochę wyższym modelem od D80 ale jego wiek może mieć znaczenie.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •