Close

Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 110
  1. #41
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    dolnośląskie
    Posty
    171

    Domyślnie

    Kupiłem wczoraj ActiveJet z Allegro za 39zł. Od razu naładowałem i dzisiaj na koncercie zrobiłem ok.380zdęć zestawem D700+70-200vr[bez lampy]. Stopień naładowania spadł o kreskę, zużycie aku 0%. Zobaczymy jak będzie dalej...

  2. #42

    Domyślnie

    zamieniki odrazam - mialem juz jeden - bardzo szybko padał i miał pewnie polowe pojemności oryginała
    2 nowe en-el3e kupione niedawno szaleją w d700. ostatnio udało mi się na jednym zrobić 2 tyś fot.....
    podczas innej imprezy 900 fot i jeszcze 63% naładowania
    przy cenie okolo 200zl za oryginał - nie ma sensu w błoto wyrzucać 50zl na podróbkę..
    Z6, Z6II, 35 ART, 50Z 1.8, 85 1.4G

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartos Zobacz posta
    oryginał i do tego oryginalny oryginał!
    bo połowa "oryginałów" z allegro to podróbki

    zamienniki często padają po 3-4-5 m-cach - podczas gdy oryginały spokojnie pracują nawet 2 lata (i dłużej)
    miałem jakieś dwa zamienniki ale nie chcą one pracować w gripie (w aparacie działają normalnie)
    zamienniki często kuszą wyższymi pojemnościami od oryginałów - ale to wszystko tylko dane marketingowe bo w praktyce okazuje się, że mają pojemność podobną do oryginałów
    Miałem w Życiu więcej zamienników niż oryginałów i moje doświadczenia niczego takiego nie potwierdzają - żyją tak samo długo i mają taką samą wydajność.

    Co do pojemności - potwierdzam - czysty marketing.
    tedd
    D cośtam + stos szkła, metalu i innego badziewia
    www.fotopodhale.net

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez genghiskhan Zobacz posta
    zamieniki odrazam - mialem juz jeden - bardzo szybko padał i miał pewnie polowe pojemności oryginała
    Musiałeś mieć Kolego pecha - j.w.

    Cytat Zamieszczone przez genghiskhan Zobacz posta
    przy cenie okolo 200zl za oryginał - nie ma sensu w błoto wyrzucać 50zl na podróbkę..
    W zwiazku z tym co napisałem wyżej - dobra podróbka za 50zł to 150zł oszczędnosci.
    tedd
    D cośtam + stos szkła, metalu i innego badziewia
    www.fotopodhale.net

  5. #45

    Domyślnie

    ja kupiłem zamiennik do D70 najtańszy na allegro około 30 zł działa idealnie, wydaje mi się że wytrzymuje dłużej niż oryginał.. polecam
    www.mat.ownlog.com
    D70 | N AF 10,5 f/2,8 Fish | N AF-S 50 f/1,4G | N AF-S 18-70 f/3,5-4,5 | SB600 | SB26

  6. #46

    Domyślnie

    Jak zamiennik to dobry np. Hahnel (hama chyba też robi jakieś całkiem niezłe). Oryginał z pewnością fajna sprawa ale: 1) cena, 2) sporo podrobionych. Lepiej mz wydać ok. 110pln, kupić hahnela i mieć to co oferuje oryginał. Mam dwa oryginalne i 2 hahnele i przysięgam, że nie ma żadnej różnicy!
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    Lepiej mz wydać ok. 110pln, kupić hahnela i mieć to co oferuje oryginał. Mam dwa oryginalne i 2 hahnele i przysięgam, że nie ma żadnej różnicy!
    Przecież Nikon nie produkuje akumulatorków, zapewne wykonuje to na zlecenie Nikona jakaś inna firma i nie jest wykluczone że może to być właśnie np. Hahnel
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

  8. #48
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Starachowice
    Posty
    91

    Domyślnie

    Do D50 miałem zamiennik i działał dokładnie jak oryginał - może miałem szczęście, ale do drogiej puszki dwa razy bym się zastanowił, bo jednak trochę strach o aparat.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    Jak zamiennik to dobry np. Hahnel (hama chyba też robi jakieś całkiem niezłe). Oryginał z pewnością fajna sprawa ale: 1) cena, 2) sporo podrobionych. Lepiej mz wydać ok. 110pln, kupić hahnela i mieć to co oferuje oryginał. Mam dwa oryginalne i 2 hahnele i przysięgam, że nie ma żadnej różnicy!
    zakup hanhela za 110zl moze miec sens
    ja mowie o podrobkach w cenie 50zl
    Z6, Z6II, 35 ART, 50Z 1.8, 85 1.4G

  10. #50

    Domyślnie

    dać 2 stówy za byle akumulator to czyste zdzierstwo - ale jak widać jest klient to doimy - żeby bylo na imprezy integracyjne i wódę za free
    rock and roll all night and party every day
    jestem tylko obserwatorem...

Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •