Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Zapraszam...moje "wypociny"....

    Witam, mam do zaprezentowania kilka zdjęć z bardzo sympatycznego popołudnia spędzonego z przyjaciółką Ewą Zapraszam do obejrzenia i podzielenia się komentarzami, wszelkimi radami i sugestiami...wszelka krytyka bardzo mile widziana

    1.


    2.


    3.


    4.


    5.


    Jako bonusy autoportrety
    1.

    2.

    3.
    Ostatnio edytowane przez marta_so ; 30-06-2010 o 02:05
    Nikon D5000<>N 35/f 1.8<> N 18-105/f 3.5-5.6<> N 55-200/f 4-5.6 <> S 10-20

  2. #2
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    No dobra - od 10 lat staram się robić foty, ale mi nie wychodzi, pewnie dlatego umiem dostrzec proste błędy:

    Po pierwsze KADROWO nie uniosłaś... Popatrz może w jakiś album, ot choćby jakiś pan Avedon niech to będzie, zobacz jak się kadruje a nie kastruje...

    Po drugie - światełko... Choćbyś miała D3s z przypiętym 80/1.4 to w takich warunkach (po przepaleniach sądzę) nie wyczarujesz niczego dobrego... ŚWIATŁO i jeszcze raz światło... Jak jest do d... to nawet nie wyjmuj aparatu... Wiem coś o tym...

    Po 3 - szopa zostaw w spokoju, a grzebanie w oczach okulistom

    A tak w ogóle to powodzenia... i dobrego światła do focenia...

  3. #3

    Domyślnie

    A prawda jest taka, że zdjęć według zasad kolegi powyżej jest już tyle, że stały się nudne

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ciekawy Zobacz posta
    A prawda jest taka, że zdjęć według zasad kolegi powyżej jest już tyle, że stały się nudne
    dobre

    jeśli miałbym cokolwiek wybrać to 2 bonusowa. Jak dla mnie reszta do poprawy tj, pozy, kadry, swiatło itp

  5. #5

    Domyślnie

    Na autoportrecie modelka piękna. Też za przedmówcą jak miałbym wybrać
    to wybrał bym nr 2 a nast. nr 3!!



    Pozdr.
    Nikon System

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ciekawy Zobacz posta
    A prawda jest taka, że zdjęć według zasad kolegi powyżej jest już tyle, że stały się nudne
    Aha... czyli, że zdjęcia odchodzące od tych zasad są świeże i twórcze?? Hmmm... Pozwól, że Cię wyprowadzę z błędu - wejdź na fotkępeel albo nk, a znajdziesz miliony takich "odkrywczych zdjęć".
    NBA napisał o takich podstawowych podstawach, że bez nich nie ma "zdjęcia" tylko "pstryk".

    A zdjęcia nawet, nawet... Nie ma szału, ale tragedii też nie. Trochę je położyło światło. No i przerysowane dość mocno. Ale czekam na dalsze prace
    Ostatnio edytowane przez Witek "Wisz" ; 30-06-2010 o 09:21
    NEX 5N i M42
    "Twoje słowa, głupcze, będą cię kiedyś sądzić..."

  7. #7

    Domyślnie

    Niestety, światło raczej nie sprzyjało. Kadrowo w sumie też mocno tak sobie.
    N

  8. #8

    Domyślnie

    Dziekuję, cenię sobie rady i zdanie mądrzejszych ode mnie (czyli Was drodzy Koledzy)

    Jeżeli chodzi o światło, to faktycznie, było bardzo mocne, natomiast mam pytanie co do kadrów, bo w prawie wszystkich komentarzach jest o nich wzmianka, że nie bardzo...ale co nie bardzo? Może jakieś bardziej konkretne uwagi, żeby w przyszłości było lepiej?




    No i musze dodac, że to był mój pierwszy raz w plenerze
    Ostatnio edytowane przez marta_so ; 30-06-2010 o 11:35
    Nikon D5000<>N 35/f 1.8<> N 18-105/f 3.5-5.6<> N 55-200/f 4-5.6 <> S 10-20

  9. #9

    Domyślnie

    zdjęcia modelki: mam wrażenie, że coś jest nie tak z ostrością i głębia taka, że wszystko co się dzieje w tle wydaje się wyraźniejsze i ważniejsze od modelki, to też kwestia kadrowania, wybrałabym trójkę, potem już tylko autoportrety,

    co do tych wspominanych zasad: proponuję się z nimi zapoznać, porobić zdjęcia zgodnie z nimi, a następnie szukać po swojemu, a kadry są mocno dyskusyjne, nie ma złego i dobrego kadrowania, to zależy tylko od autora, ale żeby łamać zasady trzeba je znać

    a jak na pierwszy raz to bardzo dobrze kombinuj dalej - powodzenia!!
    U born unique don't die as a copy...

  10. #10

    Domyślnie

    Staram się zapoznawać z zasadami i pewnymi kanonami, choc przekorna ze mnie dusza i wolę "po swojemu" (jak wszystko inne z resztą ), choc wiem, że nie zawsze skutkuje to dobrym rezultatem...jestem zupełną, niedoświadczoną amatorką, ale kręci mnie to i chcę się tym "bawić" jak najdłuzej

    Jednak cenię sobie rady Innych i nie ukrywam, ze na nie liczę
    Nikon D5000<>N 35/f 1.8<> N 18-105/f 3.5-5.6<> N 55-200/f 4-5.6 <> S 10-20

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •