Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie D200 - czy po czasie potrzebna kalibracja?

    Pytanie do Użytkowników tego aparatu - czy po przebiegu .... klatek zauważyliście małe zmiany co do wskazań np.światłomierza itp., czyli ogólnie czy D200 po jakimś czasie użytkowania wymaga regulacji czy też "trzyma" parametry ?Pozdrawiam
    Fotjaro

    D700, D200 + nikkor 18-35, nikkor 50 ,sigma 70-300 , Nikkor 80-200 + inne starocie

  2. #2

    Domyślnie

    Ja nigdy się nie spotkałem z tym aby mi jakaś puszka się rozregulowywała - może to raczej problem ustawienia LCD w D200 bo jak dobrze tego nie zgrasz to później może się okazać na kompie że masz sporo ciemniej niż w puszce - z tego co pamiętam optymalne było ustawienie -2 w jasności wyświetlacza i może stąd wydaje Ci się że to problem światłomierza
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  3. #3
    Zbanowany
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    289

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fotjaro Zobacz posta
    Pytanie do Użytkowników tego aparatu - czy po przebiegu .... klatek zauważyliście małe zmiany co do wskazań np.światłomierza itp., czyli ogólnie czy D200 po jakimś czasie użytkowania wymaga regulacji czy też "trzyma" parametry ?Pozdrawiam
    A ty się poważnie pytasz..........czy sobie jajca robisz ???

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Księżyc
    Posty
    578

    Domyślnie

    Hehe...
    Nigdy nie miałem tego typu problemów z moim cudownym D200.
    Jeśli piszesz o 'rozregulowaniu' światłomierza i oceniasz to na podstawie zdjęć oglądanych na LCD, to popełniasz błąd.
    Pamiętaj, że dużo zależy od tego, w jakich warunkach oświetleniowych oglądasz fotki na LCD-ku.
    No i zawsze warto pamiętać o tym, że D200 ma dostęp do histogramu.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Kraków\Frankfurt am Main
    Posty
    141

    Domyślnie

    Wyrzuć złom - tylko szybko
    A tak na poważnie to u siebie nie zauważyłem niczego niepokojącego, choć moje D200 nie ma jeszcze zbyt okazałego przebiegu.

    Pozdrawiam!
    Nieogarnione jeszcze D200 + niewykorzystywane w pełni szkło.

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    289

    Domyślnie

    Mój D200 ma już ponad 160.000 przebiegu i jest cały czas jak nowy !! Nawet mu się gumy nie poodklejały. Chyba trafiłem na egzemplarz, w którym Malezyjczycy zastosowali jakiś nowy klej do tych okładzin )) Po prostu niedowiary.

  7. #7

    Domyślnie

    Spotkałem się po prostu z aparatem, wprawdzie nie lustrzanką (wiem, to duuuża różnica), który już tyle napstrykał fotek,że to cud że jeszcze działa, ale od jakiegoś czasu trzeba mu dawać na "+"bo zdjęcia niedoświetlone wychodzą,
    i wyświetlacz w tym przypadku nie ma nic w związku, trochę tak jakby matryca straciła na czułości i więcej światła jej trzeba

    A tak poza tym to wiadomo, że elementy elektroniczne po czasie swoje parametry powoli, ale tracą...
    Ale tez wiadomo, że D200 pucha nie do zdarcia , ale pytam jak co
    I u mnie wsjo ok., pyka fotki czy pełnia czy nów księżyca
    Ostatnio edytowane przez Fotjaro ; 27-06-2010 o 23:22
    Fotjaro

    D700, D200 + nikkor 18-35, nikkor 50 ,sigma 70-300 , Nikkor 80-200 + inne starocie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •