Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Migracja N -> C

  1. #1

    Domyślnie Migracja N -> C

    Może i mi się wydaje, ale mam wrażenie, że w ostatnim czasie dość często w kategorii sprzedam widuje ogloszenia w stylu: "Wyprzedaż Systemu!!!".
    Z czystej ciekawości wszedłem sobie na CB i tam podobnych wątków się nie doszukałem.
    Nie żebym był markowym onanistą i żebym szukał dziury w całym, ale czy tylko ja mam takie spostrzeżenie?

    Co ciekawe widzialem takie akcje, że pod młotek szły np. D3,D700, 70-200VRII, 24-70,14-24, 50/1.4,85/1.4 itp. itd. czyli sprzęt z topu, a sprzedającymi były osoby, które nie żebym miał okazję znać osobiście, ale ponieważ trochę czasu jednak na forum spędzam, to chcąc nie chcąc zaczynalem ludzi kojarzyc po awatarach .
    Wydawało mi się, że posiadacze tego sprzętu sa z niego zadowoleni, a i zdjęcia ich autorstwa, były niezłej próby , tak więc skąd ta zmiana?

    Szukam dziury w całym? Jeśli tak to sprowadźcie mnie na ziemię
    D610 + SY14/2.8 + 35/1.8G DX + 50/1.8D + SB900
    <a href="http://pawelkozera.pl/">moje www</a>

  2. #2

    Domyślnie

    Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma a oni wszyscy i tak wrócą
    2xD700, 2xSB910, Z 16 2.8, S20 1.8, T28-75 2.8,N 35 1.8, N50 1.4, 85 1.8, S 150 2.8
    NAKMUAY BLOG

  3. #3

    Domyślnie

    wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma (spóźniłem się o sekundę)

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pavel_9 Zobacz posta

    Co ciekawe widzialem takie akcje, że pod młotek szły np. D3,D700, 70-200VRII, 24-70,14-24, 50/1.4,85/1.4 itp. itd. czyli sprzęt z topu, ............
    Bo nimi nie można kręcić filmów.

  5. #5

    Domyślnie

    W ostatnim czasie kilku moich znajomych kupiło swoje pierwsze lustra. Nie ukrywam, że liczyłem, że będzie to N i z czasem będę miał dostęp do szerszej gamy szkiełek . Niestety padło na 2xC550D i C7D. Nawet jedna osoba, która mając D80, zmieniła go na 50D.
    Mi też przeszło przez myśl, czy D90 nie zamienić na np 50D. Póki co mi przeszło.
    nic...

  6. #6

    Domyślnie

    Wyjdzie pare nowości w N i wrócą
    Zawsze wracają

  7. #7

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    141

    Domyślnie

    Ale mnie się wydaje, że trend zmiany N->C jest rosnący. I co z tego? Ja mam N i jestem zadowolony. I się nie martwię. Martwić powinni się product managerowie Nikona, bo za niedługo wywalą ich z pracy
    Często mijam sklepy z "joker" w nazwie i zawsze śmiać mi się chce jak sprzedawcy dwoją się i troją wciskając klientom Sony. Nawet ostatnio w MM udawałem klienta, który chce sobie kupić lustrzankę i już prawie kupiłem Sonaka.

  9. #9

    Domyślnie

    Bo jest jedna rzecz o której jeszcze tutaj nikt nie napisał - w Canonie są normalne ceny... ja wiem że to można dwojako interpretować ale tak:
    - 5D używane można mieć za 3,5k zł - gdzie u nas dostaniecie FF za tyle?
    - jak ktoś chce nowsze to 5d MkII za mniej więcej tyle co D700
    - szkła są w C nie raz tańsze albo sporo tańsze (np 24/1.4IIL za 6k kiedy u nas 24/1.4G za 7,5-8k zł i to jeszcze nie ma gdzie kupić ) i tak jest z wieloma szkłami niestety
    - w Canonie niezależnie od puszki wpinamy szkło i mamy AF bo prawie wszystko jest z USM - u nas wciąż użytkownicy body bez śrubokręta nie mają pełnego asortymentu i muszą się gimnastykować

    Nie mówię że Canon jest taki idealny - jednak na dzień dzisiejszy ma sporo plusów zwłaszcza dla osób które zaczynają - nie muszą kombinować jak mieć AF z D60 + 85/1.8 a i z portfela często mniej ubędzie - jak kupimy kilka szkiełek z taką różnicą jak wspomniane 24mm (a jest ich trochę) to mamy jedną stałkę pro gratis spokojnie
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  10. #10

    Domyślnie

    eeee. Po ładnych kilku latach pracy na C jesienią 2009 zaszalałem, sprzedałem wszystko i jestem w systemie N. Zaraziłem tym Richie-go, a on jeszcze jednego kolegę - też fotografa ślubnego. Powód? Powiem o moim. W C nie znalazłem puszki fullframe,która dawała mi takie iso w połączeniu z AF-em, dobrym pomiarem światła i CLS. Szkła - pewnie jakiś kompromis, ale kupiłem czego mi trzeba i nie narzekam. Np. legendarne 135L zmieniłem na 180/2,8 i uwielbiam to szkło. Dalej nie chce porównywać, bo po co. Nie chcę krytykować Canona - fajny system. Ale Nikonem pracuje mi się bardziej komfortowo przy pełnej świadomości minusów, bo przecież są.
    Ostatnio edytowane przez himi ; 23-06-2010 o 12:42

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •