Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    Nie palę i praktycznie nie piję ...
    To przenośnia człowieku

  2. #12

    Domyślnie

    Przecież wiem Ty napisałeś z nutką humoru to ja też
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  3. #13
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Północny Atlantyk
    Posty
    745

    Domyślnie

    camilevin !!! Jest jeden sposób, żeby zarabiać na fotografii: mieć inne, dobre źródło dochodów i za zarobione tam pieniądze kupować od samego siebie fotografie ...

    A oto moje rady:
    1. Zamiast słowa "zdjęcia" używaj słowa "fotografie". W ten sposób zamiast "wykonawcą zdjęć" staniesz się FOTOGRAFIKIEM
    2. Kup bardzo dobrej klasy sprzęt (nie tylko aparat, lecz także obiektywy i inne akcesoria. Bardzo ważne jednak, żebyś NIE UŻYWAŁ kamizelki fotograficznej !!! Jeżeli chcesz dobrze zarabiać, musisz wyglądać jak ARTYSTA, a nie jak jakiś tam rzemieślnik !!!
    3. Zgłoś się po dotacje na rozwój sztuki (w tym celu najpierw zapisz się do jakiejś mainstreamowej partii, bo inaczej nic nie dostaniesz oraz zapisz się do jakiegoś stowarzyszenia fotografików. Na początku, jako młody adept będziesz musiał tylko trochę pobiegać po piwo)
    4. Realizuj fotografię zaangażowaną, rozważającą problemy nurtujące współczesne społeczeństwo (czyli po prostu to, co jest zakresem zainteresowania tzw. "politycznej poprawności") lub przeczytaj Kartę Praw Podstawowych i prezentuj jej aspekty w swoich "fotografiach zaangażowanych"
    5. Jednym słowem, rób wszystko, żeby zarobić jakąś kasę ...
    Ostatnio edytowane przez UBoot ; 13-06-2010 o 13:13

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez UBoot Zobacz posta
    camilevin !!! Jest jeden sposób, żeby zarabiać na fotografii: mieć inne, dobre źródło dochodów i za zarobione tam pieniądze kupować od samego siebie fotografie ...

    A oto moje rady:
    1. Zamiast słowa "zdjęcia" używaj słowa "fotografie". W ten sposób zamiast "wykonawcą zdjęć" staniesz się FOTOGRAFIKIEM
    2. Kup bardzo dobrej klasy sprzęt (nie tylko aparat, lecz także obiektywy i inne akcesoria. Bardzo ważne jednak, żebyś NIE UŻYWAŁ kamizelki fotograficznej !!! Jeżeli chcesz dobrze zarabiać, musisz wyglądać jak ARTYSTA, a nie jak jakiś tam rzemieślnik !!!
    3. Zgłoś się po dotacje na rozwój sztuki (w tym celu najpierw zapisz się do jakiejś mainstreamowej partii, bo inaczej nic nie dostaniesz oraz zapisz się do jakiegoś stowarzyszenia fotografików. Na początku, jako młody adept będziesz musiał tylko trochę pobiegać po piwo)
    4. Realizuj fotografię zaangażowaną, rozważającą problemy nurtujące współczesne społeczeństwo (czyli po prostu to, co jest zakresem zainteresowania tzw. "politycznej poprawności") lub przeczytaj Kartę Praw Podstawowych i prezentuj jej aspekty w swoich "fotografiach zaangażowanych"
    5. Jednym słowem, rób wszystko, żeby zarobić jakąś kasę ...
    Nie wiem czy się śmiać czy płakać
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sea21 Zobacz posta
    Nie wiem czy się śmiać czy płakać
    Raczej płakać bo w tym co napisał UBoot jest sporo prawdy... smutnej prawdy. Do tego trza wypracować nazwisko, żeby to zrobić to przydadzą się jakieś dobre znajomości do tego jakaś protekcja... i można zacząć zarabiać na swojej fotografii.

    Niestety trzeba zrozumieć w jaki sposób ludzie się wybijają ze swoimi pracami... niekiedy prezentującymi poziom bruku.
    Ostatnio edytowane przez swider ; 13-06-2010 o 14:17
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  6. #16

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi i wogóle, że temat nie trafił gdzieś w zapomnienie. Akurat miałem przyjemność kiedyś uczestniczyć na jednym szkoleniu Nikona i poznałem tam parę znanych osobistości, którzy profesjonalnie cykają foty i oczywiście pracują dla Nikon'a.

    I jak to bywa na szkoleniach oczywiście rozmowy na luzie z ludźmi z branży prowadzi się przy coca-coli :P

    Jedna z tych osobistości powiedziała mi jak zaczynała i jak jej się udało - poprostu miała marzenie o wyjeździe do Ameryki PD, wzięła kredyt na sprzęt, poszukała sponsorów i wzięła plecak i....się opłaciło

    Biorę pod uwagę to, że fajnie to brzmi i naprawdę jest inspirujące - jak wpierw ma się już jakieś dochody które pozwolą na spłatę takiej wyprawy ( w moim wypadku chyba bym to spłacał całe życie bo zarobki niezbyt dobre ale jestem dopiero po licencjacie ze stosunków międzynarodowych więc z czasem może uda mi się znaleźć lepszą pracę - ale na taką wyprawę to i tak bym zbierał połowę swojego życia).

    Tymczasem druga ze znanych osobistości oczywiście również podczas wspólnego sączenia coca-coli i sprite doradziła mi przede wszystkim aby pstrykać ile wejdzie i wysyłać na konkursy, ba bywać na konkursach - tak się rodzą znajomości, a jeżeli podszkolić się (chciałem studiować na ASP - ale z powodu bądź co bądź drogich studiów i tego, że żeby robić dobre foty to nie potrzebny jest papier (oczywiście teoria się przydaje, ale najważniejsze to znaleźć odbiorców i mieć dobre oko) - to apropos szkoły tylko w grę wchodzi Opava ("za pierwszym razem się nie dostaniesz, za drugim też nie i za trzecim też nie - ale za czwartym to już się powinno udać - tak brzmiały te słowa)

    A trzecia bardzo znana osoba powtórzyła znane chyba wszystkim słowa - "Najważniejsze to mieć pasję i pielęgnować nią bo bez pasji człowiek pozostaje zwykłym rzemieślnikiem".
    Moje zdjęcia to tylko mały wycinek tego czym jestem a zarazem jedyna część tego co po mnie pozostanie.

  7. #17

  8. #18

    Domyślnie

    do podanych powyżej dodaję Alamy - teraz także sprzedaż RF Sprzedasz mało ale za grube $.
    Osobiście na pierwszy rzut polecam Shutterstock - masowa sprzedaż poprawia humor i daje motywacje do pracy z foto. Warto też inwestować czas w iStock, sprzedaż co prawda mniejsza niż na SS, ale tu przynajmniej za pełne $, a nie centy
    Ogólnie stocki traktować należy jako dodatek, sposób na nudę, jako przyjemną zabawę, z której uzbiera się kieszonkowe - dla niektórych to kwoty rzędu 3-6k/msc, tak przynajmniej twierdzą

  9. #19

    Domyślnie

    słuchajcie a jak to potem dokładnie jest z tymi rozliczeniami - w sensie na ogół większość stocków ma limity co do sprzedanych prac i dopiero po pewnej ilości uzbieranej kasy można zrobić transfer na cash. A jak to u nas wygląda potem z rozliczeniem się - bo jednak zarabiamy na tym więc też i z państwem potem trza się jakoś rozliczyć?>???
    Moje zdjęcia to tylko mały wycinek tego czym jestem a zarazem jedyna część tego co po mnie pozostanie.

  10. #20

    Domyślnie

    Oczywiście, że trzeba, jak z każdego innego przychodu, jednak możliwe jest zmniejszenie % podatku... temat rzeka, który był wałkowany np. na stock-board - polecam lekturę

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •