Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Anna i Marcin...sowart reporterka

    Witam
    W ślubniakach jeszcze raczkuję, ale pokazuję parę kadrów z ostatniego.
    Jakieś podpowiedzi co i jak? mile widziane

    1.


    2.


    3.


    4.


    5.


    6.


    7.


    8.


    9.


    10.


    11.


    Bonusowo dzieciaki

    12.


    13.


    14.

  2. #2

    Domyślnie

    Zdjęcia są, pokazałeś lub chciałeś pokazać przebieg dnia - niestety zdjęcia w sobie nie mają czegoś co powoduje, że chce się do nich wrócić
    W sumie tylko centralne kadrowanie plus trój podział - czasem warto coś złamać - jeśli się boisz że Młoda Para nie zaakceptuje"innych zdjęć" - to najpierw zrób zdjęcia bezpieczne a później zacznij robić dla siebie a znajdziesz i poczujesz więcej zabawy.
    W tych zdjęciach czuję twoje spięcie oraz niepewność. Obróbka również tutaj nie pomaga.
    poza tym stosujesz sporo lampy - choć nie niszczy zdjęć to jednak nie nadaje im smaku.
    śluby, robaki, i dzieciaki a także wyprawy
    Pawel Borowka
    <')(((<-( <')(((<-( The deeper I go
    <')(((<-( The better I get

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borowa Zobacz posta
    W sumie tylko centralne kadrowanie plus trój podział - czasem warto coś złamać
    Zgadzam się, że takie kadry stosuję, nie chcę być złośliwy ale mówisz o łamaniu zasad a sam w swoich zdjęciach moim okiem tego nie pokazujesz (chodzi o ślubniak na twojej stronie)

  4. #4

    Domyślnie

    1 jest ok,
    błogosławieństwo - na obydwu jest podobne kadrowanie i ono mi się nie podoba, nie jest ani szeroko, ani wąsko i stąd np. w tle są (w moim odczuciu) przypadkowe osoby
    ceremonia - chętnie zobaczyłbym więcej z kościoła, ładny kadr na 7 (ale błysk za mocny)
    wesele - na 8 moim zdaniem młodzi dosyć niekorzystnie wyszli, on jest wygięty, patrzą w podłogę, za to 10 i 11 b. fajne
    bonusy - moim zdaniem najlepsze z całego zestawu, mina na 14 jest świetna

  5. #5

    Domyślnie

    Jest poprawnie i to wszystko. Na plus mogę powiedzieć że dobrze, że trzymasz pion i nie przekrzywiasz kadrów (jak np. ja hehe).
    Niestety widać braki w sprzęcie - ciemne obiektywy=duże przesłony=brak bokeh
    Nad lampą też trzeba popracować - więcej odbijać i operować mocą.
    Obróbka też wymaga poprawy.

    To tak ogólnie, a co do zdjęć :

    1-smutno, smutno smutno.. BW do poprawy
    2-ciasno, smutno, w takich np. brakuje mi bokeh-u, bo to co jest w tle rozprasza
    3-jest ok, ciut szerzej mogłoby być i inna obróbka
    4-mocno centralny kadr, nam forumowiczom to zdjęcie nic nie mówi, ale młodemu się będzie podobać bo na nim jest :P
    5-nuda, lepiej jak byłby jakiś detal - ujęcie na podpisy, coś bliżej
    6-jest ok! Nad BW bym popracował jeszcze ale tutaj jest poprawnie
    7-szkoda, wielka szkoda bo spaprałeś fajny kadr lampą i palnikiem na wprost. Możesz pokombinować w Lightroomie, może da się uratować to to zdjęcie jakąś zabawą z maskami i ekspozycjami
    8-za jasno, nuda
    9-centralny kadr, dla mnie to na minus, jak robisz ciasno to inaczej bym kadrował, za dużo sufitu
    10 i 11 - jest ok, byle nie za dużo fotek w takim wykonaniu


    Dzieciaki na weselach mnie osobiście denerwują więc nie będę komentował
    Wszyscy się uczymy, więc nie łam się krytyką tylko walcz dalej
    Pozdrawiam
    "I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes."
    H.C-B.

  6. #6

    Domyślnie

    Panie autorze przecież po to wystawiłeś zdjęcia na forum żeby dowiedzieć sięco i jak przed tobą... nierozumiem krytyki w stosunku do borowa... zdjęcia są dobre i ot co do mistrzów ci jeszcze dużo brakuje dlatego niema ochów i achów a chyba tak sądze że na to liczyłeś
    sporo gratów

  7. #7

    Domyślnie

    hobbits , Michasie Dzięki za komentarze
    Więc co do błogosławieństwa wepchało się strasznie dużo rodziny i uwierzcie mi to było najlepsze jak mogłem się ustawić dałem, 2 ponieważ ponieważ 3 podoba mi się uśmiech młodej wydaje mi się, że udało mi się złapać jakieś emocje. A osoby w tle mogłem występlowac, ale jakoś dla młodych było by to nie naturalne.
    Co do 8 hobbits piosenkę mieli bardzo inną niż wszyscy wszyscy tym zdjęciu udało mi się najlepiej pokazać ruch w tańcu.
    Michasie 9 mam w innych kadrach w tym spodobało mi się ułożenie wstęg

    Tak braki w sprzęcie no niestety, ale są nie da się ukryć (pełnej klatki nie mam ani też nikkorowskich jasnych szkieł), ale trzeba sobie radzić tym, co się ma.

    Jestem samoukiem uczę się na błędach i przez komentarze. Walczyć będę, ale czy ślubniaki będę ciągną to nie wiem czy to moja dziedzina, ale spróbować trzeba

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piom Zobacz posta
    Panie autorze przecież po to wystawiłeś zdjęcia na forum żeby dowiedzieć sięco i jak przed tobą... nierozumiem krytyki w stosunku do borowa... zdjęcia są dobre i ot co do mistrzów ci jeszcze dużo brakuje dlatego niema ochów i achów a chyba tak sądze że na to liczyłeś
    A ja nie rozumiem jak można pisac coś a robi się tak samo. Wiem nie spodziewałem się och ach wiadomo liczę na konkretne opinie

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sowart Zobacz posta
    Co do 8 hobbits piosenkę mieli bardzo inną niż wszyscy wszyscy tym zdjęciu udało mi się najlepiej pokazać ruch w tańcu.
    A co i do czego tańczyli, jeśli można wiedzieć? Czy się po prostu bujali? Bo z tego zdjęcia to nie widać tańca klasycznego

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hobbits Zobacz posta
    A co i do czego tańczyli, jeśli można wiedzieć? Czy się po prostu bujali? Bo z tego zdjęcia to nie widać tańca klasycznego
    Właśnie to były podrygi i takie luźne bujanie piosenki nie znam tytułu

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •