Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Synchro na drugą kurtynę w D80

    Witam. Zauważyłem dziwną rzecz a mianowicie jeśli włączę synchronizację wbudowanej lampy błyskowej w swoim D80 to błysk występuje dwa razy - przed ruchem pierwszej kurtyny i przed opadnięciem drugiej. Pierwszy błysk jest bardzo słaby i nie bierze udziału w ekspozycji.... tylko po co jest?! Czy jest to prawidłowe działanie aparatu czy może jest to jakieś uszkodzenie? Sprawdźcie to proszę i dajcie mi znać. Pozdrawiam
    ::: D80+MB-D80:::N60/2.8 D:::N50/1,8 D:::T17-50/2.8 ::: Naneu Corresp 400 ::: Plat 1GB :::

  2. #2

    Domyślnie

    A ten pierwszy błysk nie jest do pomiaru światła?
    W D-50 można ustawić tak przycisk AE-L/AF-L żeby po jego naciśnięciu lampa zrobiła słabszy przedbłysk, wtedy ustawia się ekspozycja.
    może jest jakieś pokrewne ustawienie w D80?

    Jednak to chyba nie ma związku. W moim D-50 jest dokładnie tak jak u ciebieale efekt w postaci rozmycia ruchliwych, jasnych rzeczy jest i zdjęcie jest poprawnie doświetlone.
    A w twoich zdjęciach jest coś nie tak?
    DeSiedemset + FE + AF_50/1.4D + AF_35/2D + 105/2.5 AIS + AF_18-35/3.5-4.5D + Tamron 28-75/2.8 + SB600

  3. #3

    Thumbs up

    Z tym przedbłyskiem pomiarowym to wiem natomiast nigdzie w instrukcji nie doczytałem sie o automatycznym przedbłysku pomiarowym... ale pewnie to jest tak jak piszesz. Zdjęcia są ok - wszystko dobrze naświetlone. Drugi błysk w odpowiednim momencie.
    Zainteresował mnie jedynie ten pierwszy błysk... też pomyślałem, że jest on wygenerowany w celach pomiarowych - chcę się upewnić. PZDR
    ::: D80+MB-D80:::N60/2.8 D:::N50/1,8 D:::T17-50/2.8 ::: Naneu Corresp 400 ::: Plat 1GB :::

  4. #4

    Domyślnie

    Według mnie, to przedbłysk pomiarowy. W trybie Rear lampa działa normalnie w trybie TTL tylko błysk jest przed zamknięciem drugiej kurtyny. Przecież podobnie z pomiarem jest w slow synchro.

  5. #5

    Domyślnie

    Taki przedbłysk jest zawsze przy pomiarze ttl. Przy synchronizacji na pierwszą kurtynę go po prostu nie widzisz bo nasępuje tylko ułamek sekundy przed błyskiem właściwym. Dowodem na to jest fakt że widzisz zawsze błysk przez wizjer, to właśnie przedbłysk bo błysk jest już po podniesieniu lustra.
    Mój zoom - 15 sekund na setkę

  6. #6

    Smile

    Fakt - masz rację - dokładnie tak jest. Dzięki za wsparcie
    ::: D80+MB-D80:::N60/2.8 D:::N50/1,8 D:::T17-50/2.8 ::: Naneu Corresp 400 ::: Plat 1GB :::

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar nim
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Okolice stolicy
    Posty
    203

    Domyślnie

    Wszystko pieknie i dokładnie tylko ludzie w kadrze usypiają między przedbłyskiem i błyskiem. Potem w kadrze są krzywe miny . W F80 z SD-80DX nie notowałem takich problemów.
    NIM zrobisz zdjęcie znajdź w NIM temat
    # kilka słoików # puszka # latarka na 4xR20 #

  8. #8

    Domyślnie

    tak to przedbłysk i nie ma sie czym martwic z aparatem jest wszystko ok


    miałem przebłysk i wiedziałem że to przedbłysk.
    pzdr
    ---------------------------------------------
    D50,D80 kit, 28-80 Nikor, 70-300 Sigma i inne duperele

  9. #9

    Domyślnie

    nim a spróbuj z ustawieniem na pierwszą kurtynę. Raczej nie zdążą usnąć
    Mój zoom - 15 sekund na setkę

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nim Zobacz posta
    Wszystko pieknie i dokładnie tylko ludzie w kadrze usypiają między przedbłyskiem i błyskiem. Potem w kadrze są krzywe miny . W F80 z SD-80DX nie notowałem takich problemów.
    Napisze wiecej z F70 i SB-800 nie mam takich problemow :P Wiecej napisze w analogach te przedblyski sa i jest ich wiecej ale sa niewidoczne. A to dlatego ze Analogowe zabawki sa prawdziwymi aparatami z prawdziwymi czujnikami swiatla blyskowego. Niestety cyfrowe aparaty z dwucyfrowymi oznaczeniami sa kastrowane i nie posiadaja czujnika swiatla blyskowego. Mierza to swiatlo zwyklym czujnikiem, ktorym mierza tez swiatlo zastane. I robia ten pomiar przed podniesieniem lustra. Jesli efekty sa zadawalajace to wszystko ok. Ale coraz czesciej slyszy sie problemy z modelami, ktorzy po pierwszym blysku robia miny, ruszaja sie czy wlasnie zasypiaja i zamykaja oczy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •