Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie Re: filtr do sigmy 180 makro jaki?

    Cytat Zamieszczone przez romejo
    Witam
    Wlasnie wczoraj przywitalem sie z moim nowym obiektywem Sigma 180 makro ...
    Masz fajny sprzęt do macro, myślę, że będziesz zadowolony. Jeśli to nie tajemnica to ile dałeś?
    Pozdrawiam Arek
    7D|G12|Nikkormat FT3|N70-210/4|N50/2|N28/3,5|C100/2,8|Metz 58AF2|C17-40/4L||C70-200/4L|+reszta

  2. #12

    Domyślnie

    Oczywiscie ze nie jest
    2200zl (w cene wliczony DHL z Jeleniej Gory) bo tam mieszka czlowiek ktory zajmuje sie sciaganiem zabawek z niemiec , ale widzialem na niemieckim sklepie internetowym w promocji w cenie 1800zl
    Zdecydowalem sie poniewaz niedawno widzialem ze koles uzywke na allegro sprzedawal za 2200+transport
    pozdrawiam
    ps
    zdjecie w powiekszeniu to nie jest 1:1 nie uzyskam czegos takiego bez statywu
    Wiec kolejny wydatek mi sie kroi

    Dzieki Alf za kolejne wklejanki

  3. #13

    Domyślnie

    no problem jak mawiamy na melmaku
    to drugie robi wrażenie, aż strach pomyślec jak wygląda 1:1 :P
    a po statyw zgłoś się do hesji bedzie szybko i taniej niż w necie...polecam mojego 055PROB + 486RC - do makro wręcz idealny...położyłem nawet kolumnę centralną poziomo i utrzymała obiektyw 500mm, więc bez problemu powalczysz z makro na różnych ustawianiach
    opisałem go fotograficznie w wątku "nabyłem dwa zestawy obronne"
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #14

    Domyślnie

    Na przekor wszystkim ja na pierwszy rzut bralbym do tego szkla UVke. Dlaczego? Otoz mialem te Sigme i jednak skubana ma wielka przednia soczewke. Jesli do tego dodac, ze macro o tej ogniskowej sklania do "ganiania" za owadami itp. i to w naturze to czesto moze byc narazone na uderzenia nawet malych galezi i innych "przeszkod terenowych" - dlatego tutaj podstawa jest ochrona takiego szkla. Polar do takiego macro przyda sie rzadziej - po pierwsze majac duzo slonca bedziesz chcial robic zdjecia z reki, ewentualnie wspomagajac sie lampa (nawet czesto, bo trudne moze byc ganianie za owadami ze statywem - wowczas polar sie nie przyda a bedzie tylko znaczaco zabieral cenne swiatlo. Po drugie - jak bedzie malo slonca to i polar kompletnie nic nie da Dlatego moim zdaniem UVka - najlepiej wspomniany tutaj WPC Marumi - to sa niby te same powloki co w wersji MC, ale dodatkowo zabezpieczone przed uszkodzeniami i wilgocia - taki japonski odpowiednik powlok MRC w B+W.
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •