Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Domyślnie Wymiana 18-70mm 1:3.5-4.5G ED i 70-300mm 1:4-5.6 G na Jeden obiektyw ...

    Witam, A więc dopiero zaczynam przygodę z moją lustrzanką. Kupiłam nowy Obiektyw Af-S NIKKOR 18-70mm 1:3.5-4.5G ED i uzywany Obiektyw AF NIKKOR 70-300mm 1:4-5.6 G. Przez dwa tyg. uzywałam tego pierwszego a pozniej na chwile zmienilam na 70-300mm po chwili zobaczyłam na matrycy pyłki i brudy i musialam oddać do czyszczenia...ODECHCIAŁO MI SIĘ zmieniać obiektywy i chce kupić jeden mam na myśli:
    Tamron AF 18-270mm f:3.5-6.3 Di II VC
    Czy to dobra decyzja? co polecacie ? Ja już sama nie wiem. A moje body to Nikon D200. Czekam na odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Caly urok lustra moim skromnym zdaniem polega na wymiennej optyce,
    mniemam, ze to Twoje pierwsze lustro?
    Moze po prostu sprzedaj wszystko na naszej gieldzie, mysle, ze pojdzie szybko i kup
    sobie jakis dobry kompakt z satysfakcjonujaca Cie ogniskowa i juz nigdy nic nie
    bedziesz musiala podpinac
    D70s, kilka słoików i chęci do nauki

  3. #3

    Domyślnie ...

    Cytat Zamieszczone przez Kordian d70 Zobacz posta
    Caly urok lustra moim skromnym zdaniem polega na wymiennej optyce,
    mniemam, ze to Twoje pierwsze lustro?
    Moze po prostu sprzedaj wszystko na naszej gieldzie, mysle, ze pojdzie szybko i kup
    sobie jakis dobry kompakt z satysfakcjonujaca Cie ogniskowa i juz nigdy nic nie
    bedziesz musiala podpinac
    Kompakt to już mam... A twoja wypowiedź nie jest odpowiedzią na moje pytanie tylko zbędnym wątkiem (nadającym się dla mnie do śmieci). Załóż sobie oddzielny wątek na swoje skromne zdania i mniemania.

    Tak w ogóle to podziękuje za takie rzeczy jak kolega wyżej i jeśli nie macie nic sensownego do wtrącenia do nie piszcie..

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    978

    Domyślnie


    Kup sobie 18-200 nikona jak chcesz jeden obiektyw, ten tamron nie jest za dobry.
    Albo do body gruche i przedmuchaj tak będzie najtaniej.
    Gdyby tak podchodzić do rzeczy, lustro byłoby bez sensu. To tak jakby kupić auto i trzymać w garażu błyszczące jajko i podniecać się
    Ludzie zmieniają obiektywy kilkadziesiąt razy na dzień. Popatrz sobie na ślubniaków
    A wieczorem, jak nikt nie widzi...
    grucha w łapę...i jedziesz

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mojnikon Zobacz posta
    Czy to dobra decyzja? co polecacie ?
    Kolega powiedział co poleca a Ty na niego wyskakujesz? Wątpie czy ktokolwiek jeszcze coś napisze mając takiego rozmówcę.
    Pyłki i wszystkie inne śmieci na matrycy znalazły się tam z Twojej nieuwagi. Ja mam 3 słoiki, z czego Nikkora i Tamrona zmieniam non stop po kilka razy na dzień, zawsze na dworzu bo w pomieszczeniu używanie tele to samobójstwo, chociaż bywają wyjątki. Moja matryca wygląda nadal jak nowa, nie ma na niej najmniejszego pyłeczka, chociaż nie zawsze są świetne warunki na zmianę szkieł, np wiatr.

    18-200 moze być dobrą alternatywą, przy wysokich ogniskowych nie widzi się aż takiej róznicy w przybliżeniu miedzy 200 a 300, a tym bardziem między 200 a 270.
    Ostatnio edytowane przez *Mag. ; 02-05-2010 o 17:55
    N D90 | N 18-55mm VR | N 55-200mm VRII | T 70-300mm Macro | Falcon 500mm | Sunpak PZ42X |

  6. #6

    Domyślnie ...

    To może poproszę o napisanie jak zmieniać obiektywy, aby się matryca nie brudziła.. (Zmieniałam go w zamkniętym pokoju a i tak brudy się dostały).
    Może i naskoczyłam na tego kolesia , ale długo zastanawiałam się nad kupnem lustrzanki po kompakcie i nie lubię jak ktoś ocenia kogoś nie znając jego sytuacji...

  7. #7

    Domyślnie

    Prawdopodobnie syf w komorze miałaś już wcześniej, bo chcąc nie chcąc on się tam gromadzi, przy zdejmowaniu obiektywu obruszysz i gdzieś pyłki polecą. Jak przeczyszczoną masz komorę i zmieniasz szkło to trzeba to zrobić dość szybko i osłonić aparat od ruchów powietrza zanadto, ale to i tak nie zmieni faktu, że będzie się syfić. Ten typ tak ma. Trzeba kupić tak jak mówią przedmówcy gruszkę gumową jakąś większą i raz na kilka dni (albo rzadziej, zależnie od użytkowania) przedmuchać porządnie komorę z lustrem. Ja nigdy nie byłem fanem pojedynczego obiektywu który załatwia bardzo szeroki zakres ogniskowych z racji tego, że zawsze będzie kompromisem. Masz d200 co jest świetną puszką dającą duże możliwości z odpowiednimi szkłami. Jakby można było mieć jeden obiektyw jasny o genialnej ostrości od 18 do 300 to pewnie by rynek się załamał bo po co inne szkła ;P Ale z jakiś powodów są różnorodne, w różnych grupach cenowych i dających różne parametry i możliwości.

  8. #8

    Thumbs up .

    Dzięki Sputnik_Wwa

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mojnikon Zobacz posta
    ...może i naskoczyłam na tego kolesia...
    spoko,wystarczy: PRZEPRASZAM !!!

    poza tym nie ma recepty na wymiane obiektywu bez zaciagniecia drobin kurzu, kazdy je ma i wystarczy zainwestowac w gruche, tyle.
    poza tym masz fajna puszke i szczytem glupoty jest podpinanie jednego szkla, majac takie mozliwosci, i stad moja opinia, ze lepszy bylby kompakt.
    D70s, kilka słoików i chęci do nauki

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kordian d70 Zobacz posta
    masz fajna puszke i szczytem glupoty jest podpinanie jednego szkla, majac takie mozliwosci, i stad moja opinia, ze lepszy bylby kompakt.
    Niestety muszę się z tym zgodzić. Szkła, które posiadasz są świetne na nic bym ich nie wymieniał. Natomiast jeśli jest parcie na jeden obiektyw do wszystkiego - Nikkor 18-200. W Tamrona bym nie szedł.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •