Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Hama TRAVELLER COMPACT PRO NEU

    Witam. Czy ktoś miał już w rękach to "coś"? Jeśli tak to proszę o wypowiedź, jeśli nie to zerknijcie prosze na info: http://hama.pl/portal/articleId*176621/action*2563 i podzielcie się refleksjami. Do statywu będę podpinał D90 + 18-105 lub najcięższe co teraz posiadam(70-300 vr), raczej sporadycznie. Ps. O Sherpie czytałem(nie piszcie o niej) a wątek ten zakładam dla zaspokojenia ciekawości

  2. #2

    Domyślnie

    Wiem, że to stary temat ale chciałbym podzielić się refleksją na temat tego statywu - kupiłem taki w MM za 229 zł w grudniu 2010 roku i od tej pory już dwa razy go reklamowałem - czekam na trzeci. Po około 3 misiącach jedna z nóg statywu zaczyna się "bujać" i nawet złożone nogi przy przenoszeniu się rozjeżdżają i "dyndają" bezwładnie. Czy ktoś z Was również uzywa go i ma podobne problemy? Zastanawiam się czy jest sens wymieniać go ciągle na nowy licząc po cichu na to, że w końcu się to nie będzie działo?

  3. #3

    Domyślnie

    Dziś byłem w saturnie i oglądałem ten statyw, i o dziwo tak jak napisałeś, jedna noga dyndała i w żaden sposób nie udało się jej zatrzymać w miejscu. Przejrzałem dużo opini na necie i ludzie są zadowoleni w większości, zaryzykuję i kupie ten statyw po czym napiszę moje spostrzeżenia.

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar metebul
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Dolsk / Poznań
    Posty
    64

    Domyślnie

    sory za odgrzewanie kotleta ale właśnie natrafiłem na ten statyw i mnie zainteresował... Czy może ktoś ma już więcej doświadczeń z nim? Wszelkie ceneo, opineo, cokupic itp już przeczytałem ale wolę tak z pierwszej ręki... Mam zamiar kupić właśnie coś do amatorki tak do 300 pln... może ktoś ma jakieś porównanie do SIRUI T-005? Bo jego też rozważam... Ew. może ktoś poleci coś innego? Sprzęt to D7000 +18-105VR +70-300G
    D7000 + 18-105 + 35 1.8G + YN-560 + SHERPA 803R + NANEU K4L
    D700 + 70-300 + 35-105 + SB-900 + kilka M42...
    flickR

  5. #5

    Domyślnie

    Podpinam się pod zapytanie metebul. Poszukuję statywu, który ma być bardzo kompaktowy. Rozważam też sirui t-005, mieści mi się całkowicie do plecaka foto, więc to bardzo fajna sprawa. No i zależy mi na cenie..
    Na statywie głównie będzie stał d300s wraz sigmą 10-20, ten sirui chyba nie będzie zbyt stabilny dla sigmy 70-200 2,8?

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar metebul
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Dolsk / Poznań
    Posty
    64

    Domyślnie

    kolego ogłądałem tą HAME w weekend w MM i powiem ci że tragedii nie ma i za tą kasę jest na serio nieźle ale stał też Velbon Sherpa 803R i powiem Ci że na mnie osobiście zrobił o wiele lepsze wrażenie i stwierdziłem że dołożę te 140 pln i kupię Sherpę bo na moje potrzeby będzie zupełnie wystarczająca...

    Nie ma się też co sugerować tymi opisami z max obciązeniem bo HAMA ma 10kg a Sherpa niby 4 ale już na dotyk i wogóle wygląda lepiej i jest masywniejsza i mniej chwiejna...
    Szkoda że nie mam gdzie obejrzeć tego sirui bo może też by mnie pozytywnie zaskoczyl...
    D7000 + 18-105 + 35 1.8G + YN-560 + SHERPA 803R + NANEU K4L
    D700 + 70-300 + 35-105 + SB-900 + kilka M42...
    flickR

  7. #7

    Domyślnie obiecana opinia

    Być może komuś przyda się ta opinia. Jak pisałem ponad pół roku temu zakupiłem ten statyw i używam go z d90 z gripem i 18-200. Całość trzyma się stabilnie. Jedynym minusem jest fakt że jedna noga ciężko się wysuwa. Trzeba użyć trochę siły ale nie jest to super kłopotliwe. Śmiało mogę polecić ten statyw.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •