Close

Strona 70 z 71 PierwszyPierwszy ... 206068697071 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 691 do 700 z 708
  1. #691

    Domyślnie

    Jeśli do studia to bezapelacyjnie 6x7 Mamiya RZ67 - zobaczyć świat na jej matówce, to jak narodzić się na nowo.
    Jeśli zaiskrzy między Wami, to jest to związek z przyszłością bo można z czasem zainwestować cyfrowa ściankę.

    Jeśli uniwersalnie to Mamiya C do wyboru do koloru ja polecam C330F. Trochę ciężka i nieporęczna ale daje masę satysfakcji i świetne obrazy.

    Jeśli ma być tanio to Pentacon six... ale tylko ze względu na świetne szkła, bo korpus to przeważnie nieustające źródło trosk i frustracji.

  2. #692

    Domyślnie

    Ja mam dwa maleństwa. Yashica Mat 124G i Fujica GW690 kupiona od kolegi z forum, ale...

    ...jak kolega rozkłada Mamiye RZ67 przy drodze to samochody zwalniają. Fotoradar ja nic
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  3. #693

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Za niewiele więcej można Mamiyę 645 Pro na e-bayu wyhaczyć: http://www.ebay.com/bhp/mamiya-645. A kultura pracy zdecydowanie wyższa.
    Sam sie rozglądam raczej za czyms na start w formacie 6x6, ale byc moze 6x4,5 w dobrej cenie da mi juz jakies pojecie o srednim formacie. Czy w konkurencji do Mamiya 645 mozna równorzędnie postawić Bronikę ETRS? Bo mozna takowe znaleźć w dobrych cenach na ebayu i wygladają kusząco. Nie jestem pewien tylko czy mocno oddczuję różnicę jakosciową na 6x4,5 w stosunku do 35mm, bo w przypadku 6x6 to oczywiscie sam kwadrat juz jest rewolucją...
    ---------
    "Należy pamiętać, że wybór ekspozycji jak również wykonanie fotografii są twórczością" - z instrukcji światłomierza Swierdłowsk 4

  4. #694

    Domyślnie

    bronica to fajny aparat ale do mamiyi startu nie ma...
    co nie znaczy, że jest zła, mam i bardzo sobie chwalę.

    Jeśli chodzi o 'różnice' to różnic jest sporo, czy je zauważysz, to zależy niestety od Ciebie (i od tego co fotografujesz...)

    Tak czysto technicznie do sprawy pochodząc, to 35mm to 840mm2 matrycy, 645 to 2700mm2 czyli 3 razy więcej... (Fx do Dx to tylko 1,5...)
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  5. #695

    Domyślnie

    Mi wyszedł stosunek powierzchni FF do aps-c : 864/370,52=2,33

  6. #696

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Jeśli chodzi o 'różnice' to różnic jest sporo, czy je zauważysz, to zależy niestety od Ciebie (i od tego co fotografujesz...)
    Moje zainteresowania to krajobraz (duza GO) i portret (mała GO). Fotografia tylko amatorska ale mam ambicję po prostu robić coraz lepsze zdjęcia od momentu nacisnięcia spustu do wydrukowania/wywołania odbitki. Ostatnio odrabiam zaległosci analogowo, bo to po prostu wstyd nie wiedziec co i jak w tym temacie.
    Moje obecne próby z analogiem 35mm pokazują, że jak chcę miec dobry efekt co do jakosci (małe ziarno wystarczające do duzego powiekszenia w ramki na sciane), to bez zmiany formatu na sredni się nie obejdzie.
    A w ogóle to w spadku odziedziczyłem Sonnara 180/2.8 do Psixa, który cieszy sie dużą renomą jako szkło portretowe. Sam Psix w stanie igła oczywiscie niestety dawno temu temu ojciec wymienił na rózne zabawki 35mm bo dorabiał do domowego budzetu na ślubach i tego typu róznych imprezach w latach 80. Nie chcę jednak sie zniechęcic do sredniego kupując jakies body z bagnetem psix i miec typowe problemy o ktorych wiele sie czyta. Na początek po prostu chciałbym nabyć jakiś niezawodny aparat MF, a kiedys tam sobie dokupic w dobrej cenie kieva czy psixa w dobrym stanie, aby rodzinny obiektyw sie nie marnował. Stawiam na 6x6 aby zaprzyjaznic sie na poczatek z MF (bronica sq, albo jakis TLR np mamiya), ale po prostu zastanawiam sie czy podobną plastykę i jakosc moze mi dać 6x4.5.
    ---------
    "Należy pamiętać, że wybór ekspozycji jak również wykonanie fotografii są twórczością" - z instrukcji światłomierza Swierdłowsk 4

  7. #697

    Domyślnie

    zależy do jakich zastosowań, wielkie powiększenia to oczywiście im większa matryca tym lepiej, jeśli chcesz robić do 150x100 to między 6x6 a 6x45 dużej różnicy nie będzie.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  8. #698
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    bronica to fajny aparat ale do mamiyi startu nie ma...
    co nie znaczy, że jest zła, mam i bardzo sobie chwalę.
    Ale to zalezy które wersje szczególnie mamyi 645 porównujesz. Bo np pierwsze z modeli Mamyi 645 odstają mocno w dół od każdej Broniki. Mamiya (chyba 1000 J) nawet nie miała odczepianego magazynka. Tylko same wkładki.
    7 modeli później to zupelnie inny sprzęt - z AF i systemem blysku TTL i opcją stosowania obiektywów z migawką centralną - w sumie ciekawszy sprzet od ETRSi. Ale jeśli mam porownac pierwsze Mamyie - to z kazdą ETRS przegrywają.
    Zenzanony miały bardzo dobre opinie (mamiyowskie szkła oceniano jako nijakie). Ba, większosć optyki (Zenzanony) produkował im .... Nikon
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #699

    Domyślnie

    No tak i jeszcze sa trle itp raczej o nowszych myslalem moze nie AFD ale 645
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  10. #700
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Bylo sporo modeli 645 bez AF. Co najmniej 5.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 70 z 71 PierwszyPierwszy ... 206068697071 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •