Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie FX i ruskie Heliosy... jak to chodzi???

    witam , ciekawi mnie jak to bedzie pracowac i jaka jakosc bedziemy w stanie uzyskac np d700 plus rosyjskie szkla manulane,, moze ktos robil czyms takim i moze sie podzielic wiedza...

    mam heliosa mc 44m-4 58mm/2 i planuje go podpiac w przyszlosci do d700

    pozdr
    Marek

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Używałem heliosa 81H z DX i byłem zadowolony z jakości zdjęć. Pod FX powinno być równie dobrze a nawet lepiej, bo przecież te obiektywy były tworzone pod pełną klatkę. Akurat optykę Rosjanie mieli bardzo dobrej jakości - przynajmniej te starsze modele (jeszcze z czasów radzieckich). No i z D700 będziesz miał pomiar światła. Co prawda była to wersja heliosa pod kieva z bagnetem kiev/nikon. Nie wiem jak będzie przy typowych szkłach M42 + przejściówka, ale z tego co czytałem na forum nie jest źle. No i podstawowa zaleta - cena tych obiektywów.
    D90+grip/D80/Nikkor 18-105/Helios 44-2+pierścienie/Revueon 135 2.8/Sigma 70-300/Metz 44AF1/Nikkor 28-80

  4. #4

    Domyślnie

    mam tego heliosa i powiem szczerze, ze spodziewalem sie wiecej.
    moze z D700 bedzie lepiej, bo o ile pamietam takie bylo pierwotne zastosowanie tych
    szkiel - pelna klatka.
    jak juz mialbym isc w manualne stalki, to odbiegajac troszke od Twojego
    pytania poszedlbym raczej w strone Zeissa, mozna naprawde wylapac fajne szkielka
    za niewielkie pieniadze.
    D70s, kilka słoików i chęci do nauki

  5. #5

    Domyślnie

    ja uzywam mojego heliosa z d90 do makro. mam adapter bez szkla wiec mam ostrosc tak do 1,5 metra. ogolnie jestem zadowolony z jakosci zdejec. a kolega wspomiail cos o zeiss.. co bys polecil dobrego?

  6. #6

    Domyślnie

    pancolar, sonnar i jena
    zalezy co chcesz focic.
    D70s, kilka słoików i chęci do nauki

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez music2000 Zobacz posta
    witam , ciekawi mnie jak to bedzie pracowac i jaka jakosc bedziemy w stanie uzyskac np d700 plus rosyjskie szkla manulane,, moze ktos robil czyms takim i moze sie podzielic wiedza...

    mam heliosa mc 44m-4 58mm/2 i planuje go podpiac w przyszlosci do d700

    pozdr
    Marek
    Rozrzut jakościowy heliosów to masakra. Jak już musisz, lepiej kup jupitera 135 z "dupką" do Nikona. Znacznie lepszy a i portrecik zacny nim zrobisz. Wielolistkowa przesłona i "złote" powłoki pomogą
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

  8. #8

    Domyślnie

    co znaczy z dupka do nikona to jak podepne pod d90 to kolo 200mm bedzie? mozesz wstawic jakiehos sampla z tego heliosa 135mm?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MYSZ Zobacz posta
    Rozrzut jakościowy heliosów to masakra. Jak już musisz, lepiej kup jupitera 135 z "dupką" do Nikona. Znacznie lepszy a i portrecik zacny nim zrobisz. Wielolistkowa przesłona i "złote" powłoki pomogą
    .

    Faktycznie ponoć rozrzut w jakości był, ale z tego co słyszałem dotyczyło to głównie ostatnich egzemplarzy. Dalatego też celowo napisałem o dobrej jakości starszych modeli. Oczywiście jupitery czy zeissy są dużo lepsze (tego drugiego miałem kiedyś z Prakticą i był super)
    D90+grip/D80/Nikkor 18-105/Helios 44-2+pierścienie/Revueon 135 2.8/Sigma 70-300/Metz 44AF1/Nikkor 28-80

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar enter
    Dołączył
    10 2007
    Miasto
    wioska wuwa
    Posty
    115

    Domyślnie

    rozrzut jakościowy to mitologia powtarzana przez ludzi którzy nie mieli heliosa w ręku albo mieli kilka szt które były rozbierane
    przez łapki przepuściłem kilkanaście nowych plus kilkadziesiąt używanych[nie rozkręcanych] różnej maści heliosów - wszystkie prezentowały i prezentują podobną jakość optyczną

    kilka ważnych rzeczy
    matówka z klinem to raczej obowiązek, potwierdzenie ostrości to przydatna funkcja
    praktyka dużo pomaga w opanowaniu pierścienia ostrości i przysłony
    przy pracy pod światło strasznie leci kontrast
    ostre od 2,8 w centrum kadru
    średnio na brzegach

    pobieżnie
    od 44-2 do 44m mają 8 listków przysłony
    od 44m4 już 6 listków ale trochę lepiej pracują pod bezpośrednie oświetlenie
    EM + MD-E + e seria 28, 35, 50, 100, [135], [200], 36-72, 75-150, 70-210

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •