Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Monitory dla profesjonalistów - EIZO

    Witam, jestem świeżo po targach medialnych w Poznaniu i szczerze mówiąc zgrzałem się jak szczerbaty na suchary na monitory jednej firmy, która się tam prezentowała. Mianowicie EIZO, a konkretnie model CG223W.
    Z racji tego, że miałem tylko przez chwilę przyjemność pracy przy tym sprzęcie w warunkach targowych, chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z użytkowników pracował/pracuje na monitorach tej firmy i jest w stanie wyrazić opinię na temat jakości produktów. Cenowo wychodzi za nówkę około 4500 zł, niewiele zważywszy na fakt, że jak dla mnie parametry ma zadowalające. Do obróbki zdjęć jak znalazł.
    Zwyczajny jak kiełbasa.

  2. #2

    Domyślnie

    Siema. Używam modelu Eizo 2232sw i jestem bardzo zadowolony. Ten, o którym piszesz jest jeszcze bardziej profesjonalny. Jeżeli masz pytania co do monitorów dla grafików/fotografów to pogadaj z kolegą Tom01 z naszego forum. Mi pomógł bardzo kompetentnie w wyborze monitora i ma naprawdę dużą wiedzę. A tu masz link do do jego strony - monitory.mastiff.pl - pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    CG223W to następca znanego CG222W. Wszedł bardzo nieoczekiwanie, różni się przede wszystkim obsługą 10-bitowego sygnału przez złącze DisplayPort i paroma mało istotnymi detalami.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 12-03-2010 o 01:44
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #4

    Domyślnie

    Z mojego, bardzo małego doświadczenia im bardziej pro-Eizo, tym bardziej "zwykły" (czytaj: wierny) obraz daje. Do zastosowań domowo-kotleciarskich seria S za pół tej ceny jest w zupełności wystarczająca. Ogólnie pojęta "jakość" w porównaniu do zwykłych monitorów z matrycą TN to przepaść i nie ma w ogóle co mierzyć.
    Pozdrawiam
    Janusz

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fushiro Zobacz posta
    Z mojego, bardzo małego doświadczenia im bardziej pro-Eizo, tym bardziej "zwykły" (czytaj: wierny) obraz daje.
    Bardzo trafne spostrzeżenie. Gratuluję. Ludzie po drogich monitorach spodziewaja się często Bóg-wie-czego. A one dają obraz zwyczajny, szary, bury, taki jak obraz za oknem. Najbardziej efektowne są wbrew pozorom najtańsze. Ale to taka drobna dygresja.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Bardzo trafne spostrzeżenie. Gratuluję. Ludzie po drogich monitorach spodziewaja się często Bóg-wie-czego. A one dają obraz zwyczajny, szary, bury, taki jak obraz za oknem. Najbardziej efektowne są wbrew pozorom najtańsze. Ale to taka drobna dygresja.
    A mógłbyś polecić konkretne modele, w nawiązaniu do tego co napisał fuschiro.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kalmar Zobacz posta
    A mógłbyś polecić konkretne modele, w nawiązaniu do tego co napisał fuschiro.
    Oczywiście. Listę wartych uwagi opublikowałem tu: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=32374
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Oczywiście. Listę wartych uwagi opublikowałem tu: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=32374
    Dziękuję, już zasiadam do lektury.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    CG223W to następca znanego CG222W. Wszedł bardzo nieoczekiwanie, różni się przede wszystkim obsługą 10-bitowego sygnału przez złącze DisplayPort i paroma mało istotnymi detalami.
    Faktycznie. Bez sensu ruch trochę... A już myślałem, że chociaż rozdzielczość podnieśli i jest taka, jak w SX2262W i S2243W... a tu nie miła niespodzianka.
    I jeszcze ta tragiczna podstawa. Ble.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •