Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
  1. #1

    Question Nikkor MF 35/1.4 AI

    Ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum witam wszystkich serdecznie.
    Mam pytanie dotyczące Nikkora MF 35/1.4 AI. Otóż mogę zakupic ten obiektyw w cenie 1150zł. Z informacji które udało mi się znaleźc na stronie Kena Rocwella wynika ze były produkowane wersje AI i AI-s ( niestety nie znam angielskiego wiec tylko to rozszyfrowałem ). Czy ktoś potrafiłby mi odpowiedziec w czym tkwi różnica, czy optyka jest ta sama to znaczy równie dobra co w AI-s. No i przy okazji czy cena jest atrakcyjna, wydaje mi się że tak ale chętnie przeczytam wasze opinie na ten temat.
    D200, N28-70/2.8, N12-24/4, filtry Heliopan CPL -SHPMC, DIGITAL UV/IR

  2. #2

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  3. #3

    Domyślnie

    Między Ai a Ai-S nie powinno być większych różnic (formuła optyczna jest niezmieniona):
    http://www.photosynthesis.co.nz/nikon/lenses.html#35

    Tutaj masz trochę cegiełek:
    http://www.pictchallenge-archives.ne...DD35mm.html#35

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedzi. Ciekawe te cegiełki. W porównaniu z AF 35 ostrość na f 2.8 w centrum chyba na tym samym poziomie, chociaż w AF fugi między cegłami jakieś takie ciemniejsze wyszły, ciekawe czemu? Z kolei na bokach MF wyraźnie lepsze.Trochę słabo z ostrością na f1.4 ale te światło na pewno nie raz się przyda. Cena używanego MF podobna do nowego AF 35D, co wybrać? Ktoś na forum bardzo chwalił MF za kontrast i plastykę obrazu, na naturfotograf dostał 5= Excellent we współpracy z D200 http://www.naturfotograf.com/lens_wide.html Myślę że niewiele osób posiada te szkło dlatego pewnie tak mało wypowiedzi na ten temat. Jeśli jednak jakiś posiadacz tego manuala przeczyta ten wątek proszę o podzielenie się wrażeniami.
    D200, N28-70/2.8, N12-24/4, filtry Heliopan CPL -SHPMC, DIGITAL UV/IR

  5. #5

    Domyślnie

    Zdecydowałem się jednak kupic tego AI. Wydaje mi się, że chyba nie dorosłem do tego obiektywu. Moją przygodę z fotografia zacząłem dopiero parę miesięcy temu. Wybierając aparat kierowałem się opiniami z tego forum. Co do systemu nie miałem wątpliwości kiedy tylko zobaczyłem w Fotojokerze D80 a później D200 Za tym drugim przemawiała między innymi współpraca z obiektywami MF. Im dłużej przeglądałem forum tym bardziej utwierdzałem sie w przekonaniu, że podstawą mojej szklarni będą obiektywy stało ogniskowe no i raczej chyba MF, są tańsze i chyba lepsze a na pewno solidniejsze. Ktoś może powie kupił body warte 5k. a kupuje jakieś przechodzone zabytki. Otóż D200 kosztował mnie tyle co nowy D 80, bo kupiłem używanego. W planach mam zakup AI-s 50/1.4, 85/1.4, 105/2.8 micro. Nie wiem co z szerokim kątem, tu chyba stałki nie są aż o tyle lepsze od zooma, wiec może będzie Tokina 12-24. No to na tyle, zajmie mi to pewnie parę lat ale pomału do celu
    D200, N28-70/2.8, N12-24/4, filtry Heliopan CPL -SHPMC, DIGITAL UV/IR

  6. #6

    Domyślnie

    Pierwsze zdjęcia, proszę o opinie.


    1.




    2.




    3.




    4.




    5.




    6.




    7.
    Ostatnio edytowane przez konsok ; 13-01-2008 o 01:07
    D200, N28-70/2.8, N12-24/4, filtry Heliopan CPL -SHPMC, DIGITAL UV/IR

  7. #7

    Domyślnie

    Witam!
    Osobiscie nie jestem posiadaczem tego obiektywu-ale nabieram coraz wiekszej ochoty by go nabyc-Twoje zdjecia sa super.
    Moze ktos powie "no, ale nie sa ostre", wiec dla mnie ostrosc w tym wypadku jest drugoplanowa rzecza.
    Swietne pastelowe,miekkie,cieple colory!
    Trzymaj tak dalej!

    P.S.Chcialbym zobaczyc troche fotek na zamknietej "dziurze"
    D300/F5/F4s/F100/FM2/,N18-105 VR, N28-105mm/3,5-4,5D,N50/1,8 AF,N24/2,8 Ai-S ,N105/2,5 Ai-S , SB-28,SB-800 , Ν 17-55/2,8

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki tanas6 za pochwałę, obawiałem sie że nie są zbyt dobre żeby zamieszczac je na forum. Mam trochę problemów z prawidłowym ustawieniem ostrości, może przydałby się okular powiększający. Jutro zrobię trochę zdjęc w plenerze. Sam jestem ciekawy jak to będzie po przymknięciu. Tylko żeby pogoda dopisała, chciałbym trochę swiatło cienia. Podobno te AI nie mają powłok lub mają nie za dobre wiec zobaczymy jak będzie pod światło i ze światłem z boku. Może rozwiązaniem byłby jakiś dobry skylight. Jak myślicie?

    p.s Nie wiem czemu nie dodało mi zdjęc do posta podałem adres ULR a tu nic z tego może zdjęcia za duże?
    D200, N28-70/2.8, N12-24/4, filtry Heliopan CPL -SHPMC, DIGITAL UV/IR

  9. #9

    Domyślnie

    Mam pytanie, może ktoś będzie potrafił mi odpowiedziec - czy osłona HN - 3 będzie pasowac do tego obiektywu?
    D200, N28-70/2.8, N12-24/4, filtry Heliopan CPL -SHPMC, DIGITAL UV/IR

  10. #10

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •