Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie Bateria do laptopa (zamiennik) - potrzebny namiar

    Mały OT: Tak, wiem, że zamienniki są złe, tandetne i szybko padają, ale patrząc po obecnych cenach kupując baterię podwoiłbym wartość laptopa.

    Ma ktoś namiary na zaufanego sprzedawcę nieoryginalnych baterii (zamienniki bądź regenerowane) do laptopów Lenovo? Na allegro ich od groma, a rozpiętość cenowa prawie dwukrotna, więc wolałbym nie wtopić. Ew. namiary na firmy, które zajmują się regeneracją w jakichś przyzwoitych cenach (to co znalazłem do tej pory ma chore ceny - regeneracja droższa niż nowy zamiennik).
    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Nikt nic nie poleci? To może w drugą stronę: których firm/sklepów unikać?

  3. #3

    Domyślnie

    ktos kiedys tu na forum polecal chyba tego sprzedawce: http://allegro.pl/show_user.php?uid=1224219
    wygrzebalem z ulubionych, ale nie gwarantuje, ze to dokladnie ten sprzedawca

  4. #4

    Domyślnie

    Podłącze się pod temat. Moja bateria w T61 nie "trzyma" już tak jak kiedyś i muszę ją wymienić. Czy opłaca się regenerować baterię, jeśli tak to ile to kosztuje i gdzie najlepiej to zrobić ? Czy kupno zamiennika wiąże się z jakimiś niedogodnościami (wyskakujące komunikaty na ekranie itp.) ?

  5. #5
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo, power manager od Lenovo wyje, że ma "nielegalną" baterię. Jak patrzyłem na koszty, to w przypadku baterii 8-ogniwowej cena była trochę wyższa niż zamiennika i porównywalna z oryginałem z eBaya.

  6. #6

    Domyślnie

    Odkopię trupa - potrzebuję odświeżyć zdechlaka pt. R61e. Dostał ostatnio zastrzyk RAMu po śp. Dellu, przydałoby się jeszcze trochę prądu ;o)
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  7. #7

    Domyślnie

    Będę w tym miesiącu kupował nową baterię do T61 i przy aktualnych cenach oryginałów chyba zdecyduje się na zamiennika

  8. #8
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Po tym jak cena "mojej" baterii skoczyła na 700 zł, czyli mniej-więcej wartość laptopa, to zdecydowałem się na zamiennik. Kupiłem z nastawieniem "jak padnie, to nie będzie szkoda", dałem 170 zł i jestem zadowolony: trzyma 5 godzin, czyli tyle co oryginał, nic nie krzyczy, że bateria nie jest nieoryginalna, Power Manager pokazuje wszystkie jej parametry. Jedyna wada, to to, że gdy zostaje końcówka energii (na mniej więcej 20-30 minut), to bateria pada mniej kulturalniej, tzn. nieliniowo: często z tych 25 minut w rzeczywistości zostaje 10-15. Poza tym żadnych wad nie zauważyłem, przy czym w ciągu miesiąca bateria zaliczyła raptem 10 cykli ładowania, więc nie można powiedzieć, że ma ze mną trudny żywot.

    Jakby ktoś chciał, to tutaj jest link do firmy: http://allegro.pl/show_user.php?uid=11406155

  9. #9

    Domyślnie

    zamienników szukajcie od producenta PowerInfinity,
    przykład:

    http://allegro.pl/43-bateria-do-ibm-...175457852.html
    D80 | D600, N16-35 | EIZO SX22, i1 Display Pro | WWW | Vieworld Photo Magazine

  10. #10

    Domyślnie

    Ja kilka tygodni temu skorzystałem z aukcji tego producenta :
    http://myworld.ebay.com.au/notebook-...id=p4340.l2559
    Czas oczekiwania na przesyłkę nie był rewelacyjny no ale trudno oczekiwać przesyłki w dwa dni - w końcu bateria leciała z Chin ale sam produkt bez najmniejszych zastrzeżeń . Komunikacja majlowa również.
    Jednym słowem polecam

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •