Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Problem z instalacją modemu Neostrady na Windows 7

    Męczę się już z tym parę godzin (zacząłem wczoraj wieczorem) i właśnie skończyły mi się pomysły.

    Środowisko:
    Laptop Acer Extensa 5635ZG, 2GB RAM, Windows 7 64-bit PL z najnowszymi poprawkami.
    Na tym próbuję zainstalować modem neostrady: Sagem F@ast 800 E3T

    Wynik: co najmniej 15 prób instalacji około siedmiu różnych sterowników (włączając sterownik ze strony producenta, ten z płyty Neostrady i ze strony tp, oraz jakieś podpisane, że są z płyty Netii) - nic nie działa.

    Przy próbie instalacji sterowników z płyty Neostrady (to stara płyta, sprzed kilku lat): sterowniki się nie instalują prawie wcale, tzn. instalują się do momentu, kiedy pojawia się prośba o podłączenie modemu. To okienko powinno czekać na podłączenie modemu i zniknąć po podłączeniu, a zamiast tego znika chwilę po tym, jak się pojawi. Przy próbie podłączenia modemu pojawia się komunikat "wystąpił problem z instalacją urządzenia", albo coś podobnego.

    Przy próbie instalacji sterowników ze strony producenta, lub innych znalezionych w sieci: sterownik się instaluje poprawnie (przy instalacji wybieram VCMUX 0/35), po podłączeniu modemu dostaję informację, że został zainstalowany prawidłowo, ale lampki na modemie się nie zapalają (dokładniej: bezpośrednio po podłączeniu zapalają się na kilka sekund obie, potem gasną (tak samo jest na XP, więc to normalne), ale potem już się nie zapalają ponownie. W menedżerze urządzeń we właściwościach modemu pokazuje się, że "brak zainstalowanych sterowników dla tego urządzenia", a kiedy wybieram opcję "aktualizuj sterownik i potem, żeby sam znalazł nowszy, to dostaję komunikat: "System Windows odnalazł oprogramowanie, ale napotkał błąd przy próbie zainstalowania go: Nie można odnaleźć określonego pliku.". Niestety, nie podają, jakiego pliku. W programie ADSLMon, który instaluje się z modemem pojawia się informacja: "modem nie jest podłączony".

    Przy próbie instalacji sterowników ze strony TP (lub z płyty Netii): nie da się zainstalować sterownika w ogóle. Pod koniec instalacji pojawia się komunikat:


    Poszukałem trochę i dowiedziałem się następujących rzeczy:
    - 4 ostatnie znaki w nazwie pliku są losowe, zmieniają się przy każdej próbie instalacji,
    - plik o tej nazwie znajduje się w katalogu C:\Windows\SysWOW64\drivers (w zasadzie są to 4 pliki z różnymi końcówkami nazwy),
    - kopiowanie go do system32\drivers nic nie daje, bo okienko nie ma przycisku "spróbuj ponownie", tylko "ok", po naciśnięciu którego instalacja się kończy, a przy następnej instalacji ten plik ma już inną nazwę,
    - katalog SysWOW64 jest odpowiednikiem katalogu system32 dla programów 32-bitowych (system32 jest w rzeczywistości 64-bitowy na systemach 64-bitowych), co sugeruje problem z instalatorem,
    - próbowałem zrobić małą kombinację, polegającą na tym, że zawieszam proces instalatora (suspend) jak już utworzy te pliki w SysWOW64\drivers, potem ręcznie kopiuję je do system32\drivers i wznawiam działanie instalatora. Udało się - instalacja poszła bez błędu, ale efekt jest identyczny, jak przy sterownikach od producenta (lampki zapalają się, gasną i koniec).

    Próbowałem różnych rzeczy: wyłączyć ochronę systemu (Comodo IS), antywirus (NOD32), uruchamiać instalatory jako administrator, w trybach zgodności z Vistą oraz z XP (z wyjątkiem tych ze strony TP i od Netii, bo dla nich nie da się ustawić trybu zgodności - ta opcja jest szara), z włożoną płytą Neostrady do napędu (nie mam pojęcia, jak mogłoby to pomóc, ale w kilku instrukcjach znalazłem takie zalecenie), restartowałem też system po każdej deinstalacji poprzednich sterowników. Dzwoniłem też na błękitną linię TP, połączyli mnie z technikiem, i po ponownym przerobieniu kilku rzeczy, których już próbowałem (plus wyłączenie NODa, o czym wcześniej zapomniałem) technik doszedł do wniosku, że to musi być wina systemu i jedyna opcja to reinstalacja.

    Niektórzy piszą też, że te sterowniki można zainstalować tylko raz, bo jak za pierwszym razem się nie uda, to on zostawia jakieś śmieci, które potem uniemożliwiają ponowną instalację i jedynym ratunkiem jest wtedy reinstalacja Windowsa (komuś podobno to pomogło). Na reinstalację nie mam najmniejszej ochoty, zwłaszcza, że parę dni temu przez głupią pomyłkę musiałem to zrobić. Przywrócić systemu do czasu sprzed pierwszej instalacji nie mogę zrobić, bo tyle razy próbowałem instalować, że starych punkty przywracania nie ma już na liście (najstarszy jest z 1,5 godziny po pierwszej próbie instalacji).

    Modem na pewno jest sprawny, bo działa bez problemów na drugim komputerze z Win XP.

    Jakieś pomysły?

    Jeśli nie, to może polecilibyście jakiś tani i dobry modem/router ADSL z co najmniej jednym gniazdkiem do skrętki i z Wifi (jak szaleć, to szaleć )?
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  2. #2
    Rozmowny Awatar Articool
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki/Radomsko
    Posty
    681

    Domyślnie

    Problemy ze śmieciami (pozostałościami po instalacji) możesz spróbować usunąć Ccleaner'em i/lub VitRegistryFix, a najlepiej oba puścić.

    Co do samego problemu z modemem to przerabiałem ostatnio takowy, ale na innym modemie. To był Thomsona bodajże i pomogły sterowniki ze strony TP i załączonej tam instrukcji instalacji i po pewnych zmaganiach się udało. Pamiętam że trzeba było zainstalować modem, ale konfiguracje połączenia przerwać i zrobić ją z systemu jako utwórz nowe połączenie.

    Sprawdzałeś te sterowniki: Link

    I tutaj jest jakieś rozwiązanie jeśli nie sprawdzałeś w ten sposób to może się uda: Link2
    Ostatnio edytowane przez Articool ; 30-01-2010 o 14:48

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zink Zobacz posta
    Jeśli nie, to może polecilibyście jakiś tani i dobry modem/router ADSL z co najmniej jednym gniazdkiem do skrętki i z Wifi (jak szaleć, to szaleć )?

    http://allegro.pl/item897476740_rout...najtaniej.html Sam go używam od roku, nie ma z nim żadnych problemów

  4. #4
    Rozmowny Awatar Articool
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki/Radomsko
    Posty
    681

    Domyślnie

    Jeśli już byś chciał kupować router to ja bym polecał firmę Linksys.

  5. #5

    Domyślnie

    Articool, właśnie wypróbowałem CCleaner i VitRegistryFix, a także część rad z tamtej strony (pozostałych próbowałem już wcześniej) - nic nie pomogło. Na tej stronie, którą podałeś są sterowniki producenta (tak się domyślam, bo strona u mnie nie chodzi - pokazuje się pusty biały ekran), a te wypróbowałem jako jedne z pierwszych. Także próbowałem ręcznie konfigurować połączenie, efekt: błąd 641 (albo coś koło tego) - co ciekawe, ten sam błąd pokazuje się niezależnie od tego, czy modem jest podłączony do USB, czy nie .
    Podczas tej próby zwróciłem uwagę, że po instalacji i podłączeniu modemu pojawia się w dymku tylko informacja o pomyślnym zainstalowaniu czegoś, co się nazywa "USB ADSL Loader" i nic więcej. Może to nie jest modem, tylko jakiś program pomocniczy, a modem się faktycznie wcale nie instaluje?

    Na tym forum dobreprogramy piszą coś takiego:
    A jak instalowałeś Windows 7 modem był podpięty do USB czy nie? Jeśli tak, to tu może być paradoksalnie pies pogrzebany. Podczas instalacji, "siódemka" wykryła modem i wgrała "okienkowe" sterowniki, skonfigurowała sobie to wedle swojego uznania (a Sagem F@st 800 jako tako wg. Windows 7 Upgrade Advisor 2 nie jest kompatybilny z Windows 7).
    Ja, co prawda, nie miałem podłączonego modemu w czasie instalacji Win 7, ale jak zaczynałem go instalować, to najpierw spróbowałem podłączyć modem bez sterowników (miałem nadzieję, że Win 7 ma już uwzględniony ten modem w bazie sterowników). Może dlatego mam teraz te problemy. Ma ktoś pomysł, jak usunąć te domyślne "okienkowe" sterowniki?

    the-parkour, dzięki, ale miałem na myśli coś tańszego, w okolicach 100zł . Za ~90zł jest coś, co się nazywa TP-LINK, nadaje się toto do użytku?
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  6. #6

    Domyślnie

    TP-LINK jest świetny jak ciągle chcesz wpisywać hasła do neo. Traci ustawienia ,nie pomaga zmiana oprogramowania po 3 tygodniach zmieniłem na tego philipsa

  7. #7

    Domyślnie

    Ok, też słyszałem dużo dobrych opinii o Linksysach. Poszukałem trochę, poczytałem opinie i znalazłem coś takiego:

    http://allegro.pl/item893973377_rute...ireless_g.html

    Jest to warte tej ceny (Kup Teraz), czy może jest coś bardziej opłacalnego?
    Brałem też pod uwagę WRT54G i WRT54GS, ale mają dużo negatywnych opinii.

    Edycja: oo, znalazłem jeszcze taniej, dodatkowo z kartą WiFi, która mi się przyda:

    http://allegro.pl/item906721786_link...ja_gratis.html
    Ostatnio edytowane przez Zink ; 31-01-2010 o 21:43
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •