Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1
    adrian9001
    Gość

    Question Torba na D90 z 18-105 , SB-600 i jeszcze jeden obiektyw...

    Hej, stoję przed wyborem torby na mojego D90. Musi pomieścić body z założonym obiektywem 18-105, lampę błyskową SB-600 (z dyfuzorem typu stofen), jeszcze jeden obiektyw oraz kilka innych gratów jak ładowarka + kabel zasilający, przewód USB... Mam problem z wyborem, bo jest tego za dużo - początkowo myślałem nad Tamrac`iem System 3 ale coś nie bardzo widzą mi się te przegródki z Lens Gate... Ogólnie torba ta idzie na głębokość... Fajnie gdyby aparat z obiektywem mógł swobodnie sobie leżeć w torbie w "normalny sposób" czyli na podstawie. Jakoś nie jestem za tym, by leżał na obiektywie czy na tylnej ściance. Znalazłoby się coś odpowiedniego dla takiego wybrednego fotoamatora?
    Z góry dziękuje wszystkim za pomoc.
    Pzdr.

  2. #2

    Domyślnie

    Obejrzyj sobie Kata DB-453 oraz DB-455 (troszkę większa i ma przegrodę na laptoka). Sam się nad nimi zastanawiam, wydają mi się dobrym wyborem jeśli nie potrzeba naraz za dużo sprzętu nosić. W dodatku nie wyglądają na typowe torby foto i mają wyciągany insert. Jeśli jednak w przyszłości chciałbyś nosić coś więcej to w nich już braknie miejsca...

    DB-453: http://www.kata-bags.com/productFRM2...Photo&p_Id=439
    DB-455: http://www.kata-bags.com/productFRM2...Photo&p_Id=440

    Ich ceny w PL to od ok. 170-180zl za DB-453 do 220-240zl za DB-455.
    Pozdrawiam

    EDIT: Tak teraz pomyślałem - jeśli ten drugi obiektyw to jakieś tele, to moja propozycja jest kiepska :P Jakoś mi się z góry pomyślało, że to jest jakaś zgrabna stałka ;]
    Ostatnio edytowane przez 515 ; 29-01-2010 o 02:39

  3. #3
    adrian9001
    Gość

    Domyślnie

    Drugi obiektyw - Stałka 50 Dobrze Ci się pomyślało

  4. #4

    Domyślnie

    Podepnę się do tematu bo mam podobne pytanie:
    otóż w najbliższym czasie planuję zakup D90 + MB-D80 + Tamron 17-50 VC i do takiego zestawu poszukuję torby ale również mam kilka "widzimisiów" Chcę by do torby wchodził aparat z dopiętym gripem i z podpiętym Tamronem, ale by leżał na boku (nie obiektywem w dół, nie ekranikiem w dół lecz na boczku - by właściwy grip aparatu był skierowany ku górze) dobrze by mieścił się aparat z dopiętym gripem i przykręconą do niego szybkozłączką. a oprócz tego by było miejsce na jeszcze dwie rzeczy (dwa obiektywy lub jeden obiektyw + lampa) oczywiście fajnie by były jakieś dodatkowe kieszonki na filtry karciochy czy inne popierdółki Po wstępnym rozejrzeniu (niestety tylko w necie - innej możliwości zbytnio nie mam) wytypowałem takie torby jak:
    1) Tamrac Adventure Messenger 4
    2) Lowepro Rezo 180 lub 190 AW
    3) Lowepro Nova 190 AW
    fajnie by torba mieściła się cenowo ok 200zł - mogę ciut dołożyć jeśli będzie jakaś fajna propozycja. Czy wymienione przeze mnie torby spełnią wszystkie warunki jakie im stawiam? A może polecicie coś innego? Zastanawiam się czy te torby nie będą za duże bądź za małe do takich zastosowań jakie przewiduje - może wypowie się ktoś kto takie posiada...? Byłbym naprawdę baaardzo wdzięczny
    pozdrawiam

    PS. zamiszczam schemacik by pokazać o jakie ułożenie mi dokładnie chodzi
    Ostatnio edytowane przez Sz@kal ; 16-02-2010 o 23:11

  5. #5

    Domyślnie

    Będzie problem z wymienionymi przez Ciebie torbami Lowepro : Rezo 180AW dł.(gł) 15,5cm (zbyt mało by zmieściło się body +grip), Nova 190AW dł.(gł) 16,0cm (od "biedy"- na wcisk zmieści się body+grip), Rezo 190AW dł.(gł) 16,5cm (bez problemu zmieści się body+grip); aby zmieściły się w tym układzie jak sobie planujesz body+grip+szybkozłączka statywu potrzeba co najmniej ok 17,0-17,5 cm - wtedy można swobodnie manipulować sprzętem wewnątrz torby. A to już tylko w większych i droższych rozmiarach (wielkościach)- (np Lowepro Nova 200AW dł.(gł) 18,0 cm, Stealth Reporter D200AW dł.(gł) 17,5cm, Stealth Reporter D300AW dł.(gł) 17,5 cm, .
    Ostatnio edytowane przez JURAS12 ; 17-02-2010 o 00:20
    D90 | MB-D80 | N50/1,8 | N18-105VR | N70-300VR | H58/2,0 | Metz 58 AF2 .

  6. #6

    Domyślnie

    a co powiecie o Hama Defender??? tylko właśnie nie wiem która (160 lub 200 - choć 200 byłaby już chyba za duża)

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam torbę Kata 443 i mogę śmiało ją polecić. Noszę w niej D90, obiektywy 18-105 i 50/1.8, lampę SB-900, ładowarkę, dodatkowy akumulator i inne pierdoły.
    Nikon D90, 18-105mm VR, 50/1.8, SB-900, Hoya HD UV, Hoya HD PL-CIR, Kata DC-443

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez XGrzesX Zobacz posta
    Ja mam torbę Kata 443 i mogę śmiało ją polecić. Noszę w niej D90, obiektywy 18-105 i 50/1.8, lampę SB-900, ładowarkę, dodatkowy akumulator i inne pierdoły.
    To jest propozycja dla adrian9001 ,bo Sz@kal nie spakuje w niej w/g rysunku body+grip+szybkozłączka (gł. 15,5 cm).
    D90 | MB-D80 | N50/1,8 | N18-105VR | N70-300VR | H58/2,0 | Metz 58 AF2 .

  9. #9

    Domyślnie

    Ok przejrzałem trochę ofert i tak, mam na oku obecnie:
    1) Kata DC-445 (tu pytanie - czy przegródki da się ułożyć tak jak mi się to widzi? czy są na stałe?)
    2) Hama Defender 160/180/200 (nie wiem który rozmiar będzie w sam raz)
    muszę gdzieś na żywo obejrzeć te defendery bo na zdjęciach wyglądają na solidne i w niczym nie przypominają Hamy jaką znam a ta Kata wydaje mi się też fajna a do tego mam większe zaufanie do marki ale czy wystarczy na opisane przeze mnie ułożenie...?

    EDIT:
    obejrzałem to: http://www.youtube.com/watch?v=vhXlGbmfpLo i trochę straciłem wiarę w wytrzymałość ale torba mi się podoba!
    Ostatnio edytowane przez Sz@kal ; 17-02-2010 o 22:09

  10. #10

    Domyślnie

    Mi też Kata DC-445 podoba się najbardziej. Na dzień dzisiejszy to mój faworyt, lecz mam jeszcze trochę czasu do namysłu.
    Buduję szklarnie...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •