Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Utwierdzcie mnie lub przekonajcie ze źle robię.

    Wiec zaczynając chce sobie skompletować szkła. mam na chwile obecna to co w stopce czyli :

    - nikon d90
    - N35 f1.8
    - N18-105

    uprzedzając pytania nie chce zmieniać body na FX ... co najwyżej na d300 kiedyś tam kiedyś tam.

    i teraz główna sprawa czyli szkła. Tak sobie pomyślałem ze skoro jest taka możliwość to zakupie sobie jakieś ciekawe szkiełka. Idąc dalej ta droga aparatu używamy z żona ... Ja chciałbym kupić stalki ale jak kupie stalki to nie mam co się w domu pokazywać wiec doszedłem sobie do takiego wniosku ze sprzedam 35 i sprzedam 18-105 i żeby wilk był syty i owca była cala kupie N17-55 2.8. to na start. do tego chciałbym w przyszłości dokupić albo T80-200 albo S80-200 niestety na N nie będzie mnie stać raczej a ze na fotografii nie zarabiam inwestowanie moim zdaniem kwoty nie wiem 8000 zł w hobby to trochę przesada

    Ogólnie fotografuje ludzi, trochę portretu, trochę w studio takim domowy sam dla siebie. Prosiłbym o poradę czy dobrze to rozkminilem i będę z takiego wyboru zadowolony. Prosiłbym tez o jakieś wskazówki na które z tych dwóch 80-200 się zdecydować.

    Myślę ze z zamiany zooma na 17-55 zona i ja będziemy zadowoleni ...

    ps. w jakiej cenie mogę się spodziewać ze uda mi się kupić używane szkło 17-55, w dobrym stanie i najlepiej na fakturę? chyba ze ktoś z was ma i chce sprzedać ?
    NIKON + SZPARGAŁY + CHĘCI + CHĘCI + CHĘCI ...

  2. #2

    Domyślnie

    Wg mnie to całkiem nieźle to wykombinowałeś i powinno być ok 17-55 używane chodzą po 3300-3600zł (najczęściej te granice) i prawie zawsze po tyle bez faktury (w końcu cena jest dosyć niska), jak byś znalazł za tyle za Fa-VAT to było by super ale niestety nie często się to zdarza z 70/80-200 wziąłbym Sigmę ale głównie dlatego że do T od jakiegoś czasu jestem uprzedzony i nigdy nie biorę już ich szkieł pod uwagę przy zakupach - z Sigm po prostu zawsze byłem bardziej zadowolony, miały lepszą budowę i najczęściej są duuuużo szybsze niż T np w tym przypadku masz HSM w S chociaż jak do portretu itd to nie wiem czy tak strasznie konieczny będzie
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki za info ... czytając tutaj trochę na forum można by wywnioskować ze jednak T jest trochę lepszy optycznie od S ... ale w sumie jak to zazwyczaj bywa z obiektywami ... zależy wszystko jak się trafi.
    NIKON + SZPARGAŁY + CHĘCI + CHĘCI + CHĘCI ...

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar hawk
    Dołączył
    10 2009
    Miasto
    Kattowitz
    Posty
    84

    Domyślnie

    N17-55 to nie jest szkło pod FX a piszesz że w jakiejś tam perspektywie czasowej chcesz zmienić body. Ja bym jednak zostawił 35-tkę i dokupił jakieś jasne tele (jeżeli stałki nie wchodzą w grę). 18-105 jest fajnym spacer-zoomem ale jest dość ciemny na długim końcu. Może jednak Nikon 80-200, używkę powinieneś znaleźć (w zależności od stanu) w okolicach 2-2,5k.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hawk Zobacz posta
    N17-55 to nie jest szkło pod FX a piszesz że w jakiejś tam perspektywie czasowej chcesz zmienić body. Ja bym jednak zostawił 35-tkę i dokupił jakieś jasne tele (jeżeli stałki nie wchodzą w grę). 18-105 jest fajnym spacer-zoomem ale jest dość ciemny na długim końcu. Może jednak Nikon 80-200, używkę powinieneś znaleźć (w zależności od stanu) w okolicach 2-2,5k.
    wydawało mi się ze napisałem ze nie mam parcia na d700 i co najwyżej przeszedłbym na d300/d300s ale może mi sie tylko zdaje
    NIKON + SZPARGAŁY + CHĘCI + CHĘCI + CHĘCI ...

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar hawk
    Dołączył
    10 2009
    Miasto
    Kattowitz
    Posty
    84

    Domyślnie

    Aa faktycznie, się zasugerowałem W każdym razie tak czy tak zostawiłbym 35-tkę i w zależności jakim budżetem dysponujesz - zainwestował w jasne tele.

  7. #7

    Domyślnie

    ja nie powiem ... z 18-105 jestem bardzo zadowolony tylko ze ciemno jak w d... u murzyna ... ale z tym tez można sobie poradzić. W sumie jest jeszcze 24-70 ? może w ta stronę na razie ...
    tylko z drugiej strony nie wiem czy to nie będzie za wąsko żeby coś sobie pocykać nie wiem na imieninach czy tam urodzinach syna np ...
    NIKON + SZPARGAŁY + CHĘCI + CHĘCI + CHĘCI ...

  8. #8

    Domyślnie

    Przy tym co macie, to mi by brakowało jakiegoś porządnego szerokiego kąta w stylu Sigmy 10-20/3.5 raczej, niż jasnego zooma... tegoż bym kupował raczej w ostatniej kolejności.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  9. #9

    Domyślnie

    A może kup najpierw używanego T17-50, zobaczysz, czy Ci ten zakres pasuje, a z czasem sprzedasz byćmoże bezstratnie (te Tamrony trzymają cenę, zwłaszcza pierwsze wersje) i kupisz N 17-55. Generalnie zamiast 18-105 i 35 wybór 17-55 jest trafny.
    Co do tele, jak nie masz parcia na FX, to może Sigma 50-150 / Tokina 50-135 ?? Fajne udane obiektywy, a mniejsze i lżejsze od szkieł w zakresie 70(80)-200.
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  10. #10

    Domyślnie

    a bardzo ciężko trafić dobrego Tamiego ? no i jak to będzie cenowo wyglądać ?
    NIKON + SZPARGAŁY + CHĘCI + CHĘCI + CHĘCI ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •