Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Który zestaw lepszy - D80 + obiektywy

    Witam,
    Chcialem sie przywitac na wstepie
    No to - Czesc!

    A teraz pytanie: w sumie juz od kilku lat przygotowuje sie do zakupu lustrznki (ale ciagle cos "wyskakuje" innego i kasa sie rozplywa ). Zaczynalem od zbierania na lustrzanke analogowa Canon'a (juz nie pamietam na jaka ) potem sie pokazal Nikon D70 - moja pierwsza cyfrowa milosc . Potem ustapil miejsca na "wishliscie" D70s a teraz przyszla kolej na D80 . Mam nadzieje ze tym razem sie uda . Tak sie juz rozgladam za sklepami i w pobliskim sklepiku znalazlem takie zestawy:
    1. Nikon D80 + Nikkor 18-70DX (4199zl)
    2. Nikon D80 + Nikkor 18-135DX (4199zl)
    3. Nikon D80 + Nikkor 18-70 DX + Sigma 70-300 mm (4999zl)

    Wiem ze ceny sa jeszcze nizsze w innych punktach ale nie o to chcialem zapytac
    W zaleznosci od zasobow myslalem o zestawie 2 albo 3.
    Teraz biorąc pod uwagę zestaw 3 - czy nie lepszym rozwiazaniem byl by zestaw 1 lub 2 + Nikkor AF-S DX 55-200mm f/4-5,6G ED (699zl). Wyszlo by ostatecznie nawet trochę taniej niz 3 ale jak uwazacie - ktory z obiektywów jest lepszy: Sigma z zestawu 3 czy Nikkor AF-S DX 55-200mm f/4-5,6G ED? Oczywiscie lepszy pod katem tego aparatu.
    Prawdopodobnie szybko nie kupie sobie dodatkowego sprzetu do tego co napisalem wiec zalezy mi tez na rozwiazaniu optymalnie przyszlosciowym (tutaj zwracam sie glownie do Waszego doswiadczenia - nie chce w niedlugim czasie zalowac ze jednak nie wzialem tego z dluzsza ogniskowa). W zasadzie fotografie traktuje jako hobby (moze jako powazne hobby) i juz mam dosc kompaktow dlatego coraz powazniej mysle o lustrzance.
    Chyba ze polecacie jakis inny zestaw obiektywów do D80 (tylko zeby sie można było zamknąc w 5000zl).
    Zastanawiałem się tez nad karta pamieci (myslalem o zestawie 2 x 1GB), najpierw brałem pod uwage Lexar 133x PROFESSIONAL ale czytajac watki na tym forum odnioslem wrazenie ze czesciej polecany jest SanDisk Ultra II. Roznica w cenie to tylko kilka zł i teraz pytanie - czy SanDisk faktycznie jest lepsza (jakos zawsze za krola uwazalem Lexar'a ) czy po prostu wiecej osob z forum ja uzywa? Czy w razie czego lepiej jest zainwestowac w SanDiska Extreme III czy raczej D80 i tak nie wykorzysta jej mozliwosci. Nie zalezy mi na Extreme'alnie szybkim transferze na dysk. W moim obecnym aparacie (wstyd sie przyznac co to ) transfer 32MB na dysk trwa kilka minut i mnie to nie przeraza .

    Wielkie dzieki
    pozdrawiam wszystkich

  2. #2

    Domyślnie

    brałbym z 18-70. nie warto placic 800 stow za sigme lepiej poszukac uzywki 70-210 nikkora
    co do kart i Lexar i Sandisk jest dobry, ja osobiscie bralbym sandiska, bo nigdy mnie nei zawiodl
    genarlnie to poszukalbym body d80 i kupil osobno 17-50 tamrona (ale nei wiem czy sie wyrobisz w $) poza tym cos ostatnio ciezko dobrac dobra sztuke.
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  3. #3

    Domyślnie

    bierz zestaw 3

  4. #4

    Domyślnie

    Ja tam nie wiem, ale dzisiaj jak w supermarkecie kupowałem pieluchy to D200 w fotojokerze było po 4 z czymś + analog za 1 PLN.
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

  5. #5

    Domyślnie

    A ta sigma domyslnie to APO. obiektyw całkiem , całkiem, niezły jak za 800 zł. 18-135 załatwi Ci wiekszość sytuacji, ale to ponoć słabsze szkło, ale nie bedziesz musiał przekladać, co nieraz jest dość niewygodne. jak ponizej widac , mam własnie zestaw 3. Dobrym rozwiazaniem jest chyba spacerzoom 18-200VRII i jakies jasne szkiełko typu 17-50/2,8 w bardziej wymagajacych sytuacjach.
    D80 z Nikkor 18-70DX + SIGMA 70-300 4-5,6 APO DG MACRO wraz z SB600 ale także F-65/Nikkor 28-80/SB-50DX/SB17 oraz podręczna Nokia N82.

  6. #6

    Domyślnie

    nie wiem o ile lepsza jest faktycznie ta sigma od srubokreta 70-300, bo sigme mialem krotko- na probe, ale ja kolosalnych roznic nie widzialem. natomiast ostatnio zauwazylem roznice jak bawilem sie 70-210 znajomego....
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wini Zobacz posta
    Ja tam nie wiem, ale dzisiaj jak w supermarkecie kupowałem pieluchy to D200 w fotojokerze było po 4 z czymś + analog za 1 PLN.
    hmmmmm, a to w jakim supermarkecie? bo na stronie FotoJoker jest faktycznie taka promocja
    http://www.sklep.fotojoker.pl/produkt.php?id=9920
    ale 5777zl :/

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez israel Zobacz posta
    hmmmmm, a to w jakim supermarkecie? bo na stronie FotoJoker jest faktycznie taka promocja
    http://www.sklep.fotojoker.pl/produkt.php?id=9920
    ale 5777zl :/
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=12674
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

  9. #9

    Domyślnie

    No, ja tu na temat ekstra promocji na D200 w Fotojokerze nic nie widzę.
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Smurf Zobacz posta
    No, ja tu na temat ekstra promocji na D200 w Fotojokerze nic nie widzę.
    No ten internet juz mnie w ogóle zamulił
    Jezeli link to
    http://groups.google.pl/group/pl.rec...e924193c06b304

    Ale dałbym sobie coś uciąć że widziałem 4 z przodu (Cerffur na Bemowie w W-wie). Jutro rano będę tam jechał, zobaczę jeszcze raz. na ten czas to przepraszam za zamieszanie
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •