Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie NX2 vs Camera Raw 4.6 vs Raw Therapee vs Capture One

    Niedawno zmieniłem puszke na D300 a co za tym idzie musialem tez zmienic program do RAWów. No i dzisiaj troche posiedzialem. Najpierw przeczytalem chyba wszytkie mozliwe posty na tym i kilku innych forach. Potem przyszedl czas na testy. Do tej pory pracowalem na RawShooter Essential...byl rewelacyjny...ale - jak sie chwile pozniej okazalo - to se ne wrati

    Camera Raw 4.6 - niby wszystko ok....pracuje wolniej niz Raw shooter ale jak najbardziej do zaakceptowania...ale.... No wlasnie. Max. liczba rawów na raz do wrzucenia to 200 :/ (chyba ze mozna cos z tym zrobic?). Profili z D2X nie widzi....i od czasu do czasu (po dluzszej pracy) potrafi sie powiecić (nie nastepuje zmiana zdjęcia po kliknieciu na miniature).....pomaga tylko calkowity restart PS.

    Capture NX v.2.1.0 - profile z D2X czyta bez problemu....ale matko boska....muli kompa niesamowicie. Troche mnie to dziwi bo komp jakims tam strasznym dziadkiem nie jest (Dual Core E5200, 4GB Ram, 8800GT). Zdjęcia ładują sie baaardzo długo. Wylaczylem nawet odszumianie w body.....bylo lepiej ale wciaż muł. W sumie nie do konca wiem dlaczego. Niby zżera prawie 1GB pamieci ale mam jej w końcu 4x więcej. Szkoda bo chyba najlepszy z tych ktore dzisiaj testowalem.

    Raw Therapee - nawet nie zdążyłem sie nim tak dobrze pobawic (nawet nie wiem czy widzi profile z D2X) bo obciążył mi kompa jeszcze bardziej niż NX.

    Capture One - na niego juz mi nie starczylo dzisiaj czasu (zreszta musze najpierw zainstalowac Net Framework 3.5).

    Co wy mi radzicie? Może coś źle poustawialem? Gdyby NX dzialał mi jak CR to bym sie nawet nie zastanawial...ale tak to nie wiem czy nie bede zmuszony zostac wlasnie przy CR.
    D300+N50 f/1.8+N55-200VR+S18-50 f/2.8+SB600+jakieś tam szpargały

  2. #2

    Domyślnie

    Nie będzie działał tak szybko jak ACR. Są na to różne leki ale...
    Było na forum z milion razy
    Pozdrawiam Marcin
    Galeria

  3. #3

    Domyślnie

    mam praktycznie identyczny sprzet poza GPU ale go nie wykorzystuje CNX (chyba tylko PS cs4). Nef ładuje sie ok 1 sekundy. Chyba ze ładujesz po kilkanascie sztuk na raz to sie nie dziw. Po cholere ma ładowac do pamieci tyle danych. Jak chcesz ta sama korekte wprowadzic do wiekszej ilosci zdjec to zapis to ustawienie i wgraj wsadowo.
    Nikon

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jamirq Zobacz posta
    mam praktycznie identyczny sprzet poza GPU ale go nie wykorzystuje CNX (chyba tylko PS cs4). Nef ładuje sie ok 1 sekundy. Chyba ze ładujesz po kilkanascie sztuk na raz to sie nie dziw. Po cholere ma ładowac do pamieci tyle danych. Jak chcesz ta sama korekte wprowadzic do wiekszej ilosci zdjec to zapis to ustawienie i wgraj wsadowo.
    No wlasnie potrzebuje ładowac po kilkanascie sztuk. Kazde zdjęcie po korekcie wolalbym od razu obejrzec...wiec otwieranie je później po jednym nie byloby wygodne.
    D300+N50 f/1.8+N55-200VR+S18-50 f/2.8+SB600+jakieś tam szpargały

  5. #5

    Domyślnie

    Do przegladania masz view nx ktory widzi zmiany z Cnx. Moim zdaniem cnx jest najlepszy i mala zmiana przyzwyczajen da efekty. Ja otwieram max po 8 zdjec i szybciej je przygotuje niz mialbym wgrac po 20 i wiecej. Nie ma to sensu chyba ze masz serie po kilkanascie fot i nie potrafisz w przegladarce ich ocenic.
    Nikon

  6. #6

    Domyślnie

    Miałem podobny problem. Pozostałem przy mulastym Capture NX2. Osobiście przeglądam NEFy programem FastStone Image Viewer, a potem wybrane edytuje w NX2 (maksymalnie po 14 w serii bo jak więcej to potrafi wyskoczyć błąd). Jak zrobię w ten sposób całą serie NEFów to potem hurtowe wywoływanie do JPGa (ale to już jak nie siedzę przy komputerze by mnie NX2 przypadkiem nie wkurzał swoją obecnością).

  7. #7

    Domyślnie

    Ja powoli zaczynam się przekonywać do NX2. Na początku wydał mi się dziwaczny ale z czasem coraz łatwiej, przyjemniej i szybciej wywołuję zdjęcia.
    Oto na szybko wczoraj wywołane zdjęcie, zaznaczam że dopiero zaczynam z NX2.
    1. Jpg prosto z puszki.

    2. Po korekcji.


    Co do mulastości to fakt. Ja zrobiłem sobie wirtualny dysk z pamięci RAM i tam umieściłem cały katalog cache.
    Przynajmniej zdjęcia przeglądam szybko
    Pozdrawiam LiSEK

  8. #8

    Domyślnie

    oczywiste jest to ze wywołując nefa otrzymasz lepsze wyniki
    Nikon

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jamirq Zobacz posta
    oczywiste jest to ze wywołując nefa otrzymasz lepsze wyniki
    Oczywiście że masz rację.
    Raczej chciałem pokazać że nawet dla początkującego w tym programie można szybko wywołać zdjęcie
    A co dopiero jak ktoś pozna go bardziej...
    Pozdrawiam LiSEK

  10. #10

    Domyślnie

    nikt nie polecił ani nie skrytykował Capture One... jak on się ma do ACR?
    D80 | D600, N16-35 | EIZO SX22, i1 Display Pro | WWW | Vieworld Photo Magazine

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •