Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie FM3a brak blokady naciągu migawki

    Witajcie - to mój pierwszy post na forum.
    Ostatnio nabyłem "okazyjnie" nikona fm3a - wszystko w nim w porządku, poza jednym - po włożeniu filmu naciąg migawki się nie blokuje przed jej wyzwoleniem. Innymi słowy - można przewinąć dźwignią naciągu cały film bez pstrykania. Trochę to upierdliwe, można przez nieuwagę przewinąć klatkę bez jej naświetlenia. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem w tym lub innym manualnym korpusie nikona? Bo może ten "typ" tak ma? Zastanawiam się czy kosztowna byłaby naprawa i komu w tym celu oddać korpus w Warszawie.
    Z góry dziękuję za sugestie i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Comtour Zobacz posta
    Zastanawiam się czy kosztowna byłaby naprawa i komu w tym celu oddać korpus w Warszawie.
    Z góry dziękuję za sugestie i pozdrawiam
    nie wiem ile, ale możesz zapytać tu
    http://www.aparatfoto.com.pl/
    oddawałem do nich kilka swoich aparatów i zawsze było OK

  3. #3

    Domyślnie

    nie wiem jak w fm3a, ale w moim fm tez można sobie cały film przewinąć bez pstrykania...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez P.M. Zobacz posta
    nie wiem jak w fm3a, ale w moim fm tez można sobie cały film przewinąć bez pstrykania...
    A w moim nie.
    Niewiele z tego wynika..

    Tak czy siak - to raczej nie jest normalne zachowanie i wygląda na usterkę.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Usterkę zapewne spowodowaną brutalnym naciągnięciem wajchy przez poprzedniego użytkownika. Zastanawiam się czy naprawa takiej usterki będzie się wiązać z koniecznością wymiany części czy też może polegać na lekkim stuknięciu młotkiem w jakąś odgiętą blaszkę A może spróbować samodzielnie rozkręcić korpus? Czy ktoś z Was próbował takich wyczynów?

  6. #6

    Domyślnie

    usterka niewarta naprawiania, wystarczy wyrobić odruch naciągania filmu tuż po zrobieniu zdjęcia
    FM2n, Mamiya RB67;

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PRR Zobacz posta
    usterka niewarta naprawiania, wystarczy wyrobić odruch naciągania filmu tuż po zrobieniu zdjęcia
    albo tuż przed
    ja tak robię

  8. #8

    Domyślnie

    Łooo, to nawet nie wiedziałem że takie bajery są w tych korpusach

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    albo tuż przed
    ja tak robię
    chyba lepiej tuż po każdym, żeby nie przegapić kluczowego momentu i nie tracić wtedy czasu na 'naciąg'
    FM2n, Mamiya RB67;

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PRR Zobacz posta
    chyba lepiej tuż po każdym, żeby nie przegapić kluczowego momentu i nie tracić wtedy czasu na 'naciąg'
    a czy przy naciąganiu nie napina się jakaś sprężyna?
    Uczyli mnie, że lepiej nie zostawiać sprężyn naciągniętych, jeżeli nie trzeba.
    BTW ile czasu zajmuje naciągnięcie migawki?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •