Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1

    Domyślnie D70 vs D80 - różnice w matrycach

    Pytanko dla użytkowników D80 i D70.
    Waham się na co przeznaczyć niewielkie pieniądze z mojej d40.
    Za d70 przemawia cena, matryca jest taka sama jak w d40, więc wiem na co ją stać. d80 posiada wprawdzie większą matrycę, jest nowszy, ale nie wiem jak to się ma z jakością, rozpiętością tonalną. Nie za bardzo mnie interesuje wielkość wyświetlacza. Jeszcze jedna sprawa, widoczność w wizjerze, lepsze d70 czy d80?
    AF szybszy w 70 czy w 80, czy takie same?
    Zdaje się że starsze, pierwsze cyfrowe lustrzanki były zdecydowanie lepiej wykonane, prawda li to?
    X-E2 Fujinon [35 1,4 , 60 2,4]
    flickr

  2. #2

    Domyślnie

    ja posiadam d80 od niecałego roku i co do jakosci wykonania nie mam żadnych zastrzeżen, z d70 osobiście nie małem styczności, ale tak tylko toeretyzując to wiecej pol Af-u, chyba większy wizjer jak i poziom szumow bedą przemaiwac na d80, inna sprawa ze nei weim jaka na chwile obecna jest róznica w cenie miedzy w.w. puszkami, ale z mojego punktu widzenia D80 to naprawde zacna puszka

  3. #3

    Domyślnie

    Przesiadłem się z D70 na D80 z 2 powodów: wizjer i współpraca z 18-200 , a dokładniej z systemem VR .
    Sprawa pierwsza: wizjer . Jest różnica i to zauważalna . W D70 mówiło się o światełku w tunelu i to chyba najlepiej oddaje stan rzeczy . D80 to prawdziwy wizjer, którym można się swobodnie posługiwać. Szczególnie istotne w wypadku makro . Jest jaśniejszy , większy , czytelny .
    Druga sprawa: vr w moim 18-200 nie do końca współpracował z D70 . Aparat był w serwisie , niby coś poprawili , ale problem pozostał. Objawiał się tym ,że co jakiś czas af po prostu nie trafiał w punkt .
    Z D80 problemu brak .
    Inne różnice: plastyka zdjęcia. Z d70 zdjęcia są zdecydowanie ostrzejsze. Za to przejścia tonalne na korzyść d80.
    D80 rozpętało burzę w temacie kiepskiego pomiaru matrycowego. Czy można z tym żyć: można . Wciąż mam d80 i służy mi dobrze .
    Nie wiem jaka jest obecnie różnica cenowa obu puszek , ale ja bym jednak doradzał d80 . W tej chwili D70 choć to zacny aparat ma już swoje lata .

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paradox Zobacz posta
    Przesiadłem się z D70 na D80 z 2 powodów: wizjer i współpraca z 18-200 , a dokładniej z systemem VR .
    Sprawa pierwsza: wizjer . Jest różnica i to zauważalna . W D70 mówiło się o światełku w tunelu i to chyba najlepiej oddaje stan rzeczy . D80 to prawdziwy wizjer, którym można się swobodnie posługiwać. Szczególnie istotne w wypadku makro . Jest jaśniejszy , większy , czytelny .
    Druga sprawa: vr w moim 18-200 nie do końca współpracował z D70 . Aparat był w serwisie , niby coś poprawili , ale problem pozostał. Objawiał się tym ,że co jakiś czas af po prostu nie trafiał w punkt .
    Z D80 problemu brak .
    Inne różnice: plastyka zdjęcia. Z d70 zdjęcia są zdecydowanie ostrzejsze. Za to przejścia tonalne na korzyść d80.
    D80 rozpętało burzę w temacie kiepskiego pomiaru matrycowego. Czy można z tym żyć: można . Wciąż mam d80 i służy mi dobrze .
    Nie wiem jaka jest obecnie różnica cenowa obu puszek , ale ja bym jednak doradzał d80 . W tej chwili D70 choć to zacny aparat ma już swoje lata .
    Hmm.. jednak wizjer mniejszy...D80 kiedyś miałem w ręku i wizjer mi bardzo odpowiadał.
    Co do ostrości zdjęć to faktycznie matryca z d70/d40 jest świetna, od wielu osób już to słyszałem.
    VR to póki co problem, który mnie nie dotyczy. Docelowo chcę jeszcze do mojej 35 dokupić 50 lub 85 (lub oba).
    Cholipa ale ta cena (właśnie aukcja się skończyła 820zł za d70 ) najtańsze d80 za 1600. Strasznie mnie budżet gniecie, a jakąś stałkę chciałbym jeszcze kupić.
    Madre del Dios!
    hmm... żonie powiedzieć o zamianie?Może nie zauważy
    X-E2 Fujinon [35 1,4 , 60 2,4]
    flickr

  5. #5

    Domyślnie

    Kup D80.
    D70 to już prawie zabytek...
    Na stałki jeszcze przyjdzie czas
    D600, S12-24 4,5-5,6 / S24-70 2,8 /S50 1.4/ N85 1,8

  6. #6

    Domyślnie

    Wizjer tak jak powiedzieli poprzednicy. D70 to też moim zdaniem wołowaty autofokus, który w miarę normalnie działa dopiero na 1 centralnym polu - w d80 zdaje się jest inny ciekawszy. Nie mam odniesienia do D80 ale chyba skłaniałbym się ku nowszemu modelowi.
    Matrycy w D70 nie można nic zarzucić właściwie poza tym że po np. serii naświetleń po 20-25sek czasem głupieje mi totalnie pokazując kolorowe pixele wszędzie. Jak sie trochę ostudzi to jest ok Ale w tego co słyszałem w D80 to matryce są bardziej wysilone i potrafią się wręcz spalić w trybie Bulb - tak się grzeją.

  7. #7

    Domyślnie

    chce zdjęcia robić a nie czekać
    już wystarczająco długo czekałem na jakąś w miarę podobną do 85 1.8 stałkę z silnikiem.

    Jeśli w d70 af jest podobny jak w d40 to mi to nie przeszkadza, ważne że jest. Seryjne zdjęcia również mało mnie interesują.
    Ostatnio edytowane przez Grygolas ; 19-10-2009 o 10:45
    X-E2 Fujinon [35 1,4 , 60 2,4]
    flickr

  8. #8
    Rozmowny Awatar km79
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    Bilgoraj - Burton on Trent
    Posty
    298

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grygolas Zobacz posta
    Jeśli w d70 af jest podobny jak w d40 to mi to nie przeszkadza
    W D70 jest 5-polowy system pomiarowy.

  9. #9

    Domyślnie

    No jesli przesiadac sie z d40 to teraz raczej bralbym d80. Nie wiem czemu tak upierasz sie na d70 zamiast celowac w wersje S. Przeciez nie ma az takich roznic cenowych miedzy nimi. Z mojej strony powiem tak. mam D70s i czesto uzywalem kolegi d80tki. Fajniy wizjer, wiecej punktow af, ale jest mniejszy. Niby to tylko kilka/kilkanascie mm ale jak dla mnie robi roznice. Za to do d80 mozna podłączyć ludzkiego pełnoprawnego gripa a nie jakis wymysł z kablami jak w d70/s.
    Osobiscie tez planuje przesiadke z mojego aparatu na cos innego ale w moim przypadku przesiadka d70s->d80 nie ma najmniejszego sensu bo aparaty te maja zbyt malo roznic ktore by mnie przyciagnely.
    Nikon, Apple, Wacom
    LukaszBerlinski.pl | Mój blog

  10. #10

    Domyślnie

    Posiadałem d70s a aktualnie mam d80. Podobnie jak poprzednicy powtórzę, że w d80 jest wizjer o niebo jaśniejszy niż w d70/s. Dodatkowo jeśli to jest istotne to moim zdaniem zakres używalności iso jest znacznie większy na plus dla d80. Af także wypada minimalnie na plus dla 80-tki ale to różnica minimalna. Co do wykonania, to 70-tka jest większa, wydaje się pewniejsza w chwycie, ale wykonanie raczej jest podobne.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •