Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie PS i zmiana wielu zdjec na raz

    Mam problem z CS3, w jaki sposob automatycznie zmienic wiele zdjec (pliki .psd w adobe rgb) na .jpg w profilu srgb. Oczywiscie dla pojedynczego pliku nie ma problemu ale przy 200 to juz zaczyna byc meczace Do tej pory robie tak - otwieram .psd (z kilkoma warstwami), konwertuje do srgb, zapisuje (tu tez lipa bo za kazdym razem od nowa wybor sciezki itp). Moze w jakis sposob akcje? (do poszczegolnych punktow z tym nie mam problemu -np akcja konwersji koloru ale nie wiem jak zrobic to przy zapisie aby nie nadpisywal pliku? Bardzo bylbym wdzieczny za udzielona pomoc, pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    dobrze kombinujesz z akcjami. Nie wiem tylko co Ci przeszkadza z zapisywaniem do pliku?
    System NIKON + statyw nie taki już rozchwiany aby to udźwignąć
    Pozdrawiam Marek

  3. #3

    Domyślnie

    robie cala akcje (tak jak opisalem powyzej), lacznie z zapisaniem. gdy otowrze kolejny plik i uruchomie te akcje proboje zapisac pod taka sama nazwa jak plik poprzedni (tak jakby zapisal w akcji ze ma zapisywac tak pliki). nie bardzo sie znam na akcjach w PS, i w jaki sposob uruchomic je dla wielu plikow bez otwierania i odpalania kazdorazowo tej akcji?

    edit: ok, juz wiem polecenie File->Autmate->Batch i wszystko jasne
    Ostatnio edytowane przez kameleon30 ; 07-09-2009 o 22:48

  4. #4

    Domyślnie

    nagrywasz akcję i zapisujesz pod jakąś nazwą. Następnie File->Automate-> Bach
    wskazujesz (nagraną uprzednio) akcję wskazujesz folder źródłowy i docelowy when ENTER i idziesz robić kawę
    System NIKON + statyw nie taki już rozchwiany aby to udźwignąć
    Pozdrawiam Marek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •