Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Przenośny dysk

  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie Przenośny dysk

    Witam serdecznie kiedyś gdy dyski 80gb to było coś olbrzymiego zakupiłem sobie Apacer plus malutki wyświetlacz. Czasy się zmieniły i potrzebuje najprostrzy zew. dysk ot około 500 lub więcej do podłączenia przez usb dp lapa. Jest tego pełno ale może ktoś z nudów podpowie o czymś dobrym. Za pomoc dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    ile masz kasy na ten wydatek i czego oczekujesz? waga/wygląd/szybkość/gwarancja - jakie są priorytety najważniejsze/najmniej ważne ?
    D80 | D600, N16-35 | EIZO SX22, i1 Display Pro | WWW | Vieworld Photo Magazine

  3. #3
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anar Zobacz posta
    ile masz kasy na ten wydatek i czego oczekujesz? waga/wygląd/szybkość/gwarancja - jakie są priorytety najważniejsze/najmniej ważne ?
    Wygląd nie ma znaczenia, szybkośc też bo bedzie to raczej spokojne kopiowanie albo inaczej dodatkowe zabezpieczenie dla zdjęć. Gwarancja no cóż nic mi z gwaracji jeśli go całkowicie szlag trafi a ja nie odzyskam zdjęc. I no najważniejsze wiadomo czym taniej tym lepiej ale dołozyłbym jeśli to bedzie konieczne czyli na starcie jakieś dwie stówy.

  4. #4

    Domyślnie

    najtaniej, całkiem wydajnie (zależy od dysku) wyjdzie kupienie dowolnego dysku 2,5" taki do laptopa i za 50 - 80 zł dokupienie kieszeni do tego dysku na USB.
    Nie będziesz miał przy takim rozwiązaniu takich wodotrysków jak synchronizacja danych z kompa/laptopa na dysk zewn. 1 przyciskiem itp. ale można się bez tego obejść.
    Jeśli potrzebujesz kopiować materiał wprost z kart kup obudowę typu DigiMate - ja mam taką i jest OK. na baterii kilka kart ,mogę skopiować, a po podłączeniu do lapka działa jak zwykły dysk zewn. z wyświetlaczem LCD.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja zakupiłem jakiś czas temu seagate'a 500GB (ST305004FDD2E1-RK) i jestem do tego stopnia zadowolony że dokupiłem następny, tym razem 1TB (ST310005FDD2E1-RK).
    Canon-Foto-Klub
    C5D, S12-24, C24-70/2.8, C70-200/2.8IS
    Samsung NX10, NX30/2.0, NX18-55 OIS

  6. #6

    Domyślnie

    Ostrzegam przed dyskami LaCie mialem dwa i bylo ok trzeci 1TB padl i okazalo sie ze francuska mysl techniczna ma w glebokim powazaniu klientow nie dbaja o soft do odzyskiwania danych a ich sprzet to jakies przeklenstwo serwisow.
    D90, Samyang, Tamron, Tokina, Nikkor
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  7. #7

    Domyślnie

    A ja LaCie sobie chwale, mam od dluzszego czasu trzy, z czego jeden pracuje nonstop i jest ok.
    Ale srodek LaCie z tego co sie orientuje to nie jest chyba lacie, tylko jakas inna firma produkujaca dyski.
    Co do odzyskiwania danych to chyba zadna firma tego nie gwarantuje, ale moge sie mylic. Jak padl mi seagate to po prostu dostalem nowy dysk, a dane powiedziano mi, ze moge odzyskac sobie sam.

  8. #8

    Domyślnie

    A ja się zapytam inaczej - czy pomyślałeś juz, jak chciałbyś ten dysk podłączyć do kompa? USB, Firewire, eSata czy może obudowa z siecią? Czy zalezy Ci na szybkości, czy na bezpieczeństwie, czy na wygodzie. Jęzeli zalezy Ci na szybkości, to proponowałbym też obudowę z interface'em SATA. Ja mam Digimate III na USB i powoli zaczynam tracić cierpliwość przy przegrywaniu.
    pozdrowienia
    drHardware. Moje zdjęcia zdradzają raczej dokumentalny charakter niźli artystyczny...

  9. #9

    Domyślnie

    nieopłacalne jest kupowanie dysku komputerowego bez "opakowania" za 160zł (500gb) + obudowy za 80zł bo za 240zł już można kupić normalny dysk zewnętrzny i to całkiem dobry...

    sam się przymierzam do kupna dysku 1tb coś za ~300zł

    coś dobrego i nie wyglądającego jak chłam i do tego znanego producenta i z tego co czytałem stabilnego to takie coś:

    Western Digital My Book Essential 2.0 (16mb cache):
    500gb - ceny od 265zł
    1000gb - ceny od 340zł


    lub coś trochę tańszego i lekko słabszego

    Western Digital External Elements (8mb cache):
    1000gb - ceny od 300zł


    oba po 7200obrotów/min i na usb 1.1 i 2.0 (tak jak chciałeś [post #1])
    Ostatnio edytowane przez Anar ; 31-08-2009 o 00:54
    D80 | D600, N16-35 | EIZO SX22, i1 Display Pro | WWW | Vieworld Photo Magazine

  10. #10

    Domyślnie

    Ja zgrywam na WD My Book. Mam juz dwa. Jeden 500GB, i niedawno kupiony 1TB.

    Za 1Tb zaplacilem jakeis 460zl, jednak wybrałem wersję z Firewire i eSATA (16mb cache) . Jesli jednak nie zalezy Ci na szybkosci, spokojnie bierz podstawowa wersje z usb.
    Puszki i słoiki...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •