Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Nikon Capture - jak wyświetla 12bit lub 14bit RAW?

    Witam,

    Czy dobrze myślę, że wyświetlanie przez aplikację typu Nikon Capture (lub Photoshop) 12bitowego lub 14bitowego RAWa musi być na Windowsie/Karcie_graficznej/Monitorze "niepełne" - w sensie wyświetlanej tonalności/dynamiki obrazu ?
    Czy działa to tak jak HDR ? - kiedy poskładamy z kilku obrazów obraz o wysokiej dynamice - układ Windows/Karta_graficzna/Monitor nie są w stanie jej wyświetlić (przed tonowaniem).
    Pytam ponieważ mam wrażenie, że Nikon Capture zachowuje się jak programy do obróbki HDR - obraz wyświetlany podczas obróbki ma bardzo wysoki kontrast (tak jak HDR). Po wyeksportowaniu tego kontrastowego obrazu np do JPG'a - kontrast spada i w miejscach gdzie były czarne plamy i wypalenia - pojawiają się szczegóły.
    Koledzy pomózcie - czy dobrze myślę o tym "hdr-owieniu" RAWA, czy mam coś źle ustawione w kompie ?
    Dominik
    Fujifilm X10 | D90 | S 10-20 | T 28-75 | N 70-300 VR | N 35 | Metz 58 AF1 | Metz 48 AF1 l Lensbaby
    flickr

  2. #2

    Domyślnie

    Tu masz pełną odpowiedź - żaden sprzęt nie wyświetli 12 bitów tylko ich lepszą lub gorszę interpretację.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za wskazanie tego artykułu - to jest dokładnie ta odpowiedź, której szukałem.
    Hehe - nie spodziewałem się, że istnieje aż tak szczegółowa wersja odpowiedzi na moje zawikłane pytanie
    Dominik
    Fujifilm X10 | D90 | S 10-20 | T 28-75 | N 70-300 VR | N 35 | Metz 58 AF1 | Metz 48 AF1 l Lensbaby
    flickr

  4. #4

    Domyślnie

    tu jest ciekwae porownanie wizualne 14-bit Raw Versus 12-bit Raw
    http://www.earthboundlight.com/photo...-part-two.html

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •