Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie odtwarzanie filmików z d5000

    Mam problem z odtwarzaniem filmików z d5000, tzn. odtwarzając w aparacie wszystko jest ok, natomiast na komputerze (kilkoma różnymi playerami) obraz jest bardzo słabej jakości i strasznie się "tnie" , szarpie, film nie jest płynny. Otwierając przez Irfan View jest ok, ale da się otworzyć tylko małe kilkusekundowe pliczki, przy większych jest zwiecha programu. Wszystkie kodeki mam zaktualizowane. Może ktoś z Was miał podobny problem?
    F90X, D600

  2. #2
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Albo problem z kodekami, albo masz zbyt czerstwego kompa do puszczania 720p

  3. #3

    Domyślnie

    Hmmm... ja u siebie nic podobnego nie zaobserwowałem, jak "testowałem" aparat nagrałem kilka filmików i bez problemu odtwarzałem je płynnie na komputerze. Jakie masz parametry komputera? Używasz jakichś codec pack'ów? D5000 nagrywa w formacie AVI, do odtwarzania nie są potrzebne kodeki.

    Pozdrawiam.
    Surfingujące buty.

  4. #4

    Domyślnie

    W takim razie moze coś nie tak z aparatem, komp nówka prawie (2*3,1GHz), więc odpada, może jeszcze kodeki sprawdzę najnowsze bo mogę mieć sprzed pół roku.
    F90X, D600

  5. #5

    Domyślnie

    Z poziomu aparatu odtwarzasz filmy bez problemu, już zapisane na karcie, więc co miało by być nie tak z aparatem? Błąd podczas zapisu filmu na dysk? To raczej nie aparat. Ja bym jednak obstawiał kodeki. Czasami się "gryzą" i potrafią "zamulić" system okropnie. Radziłbym odinstalować wszystkie, wyczyścić rejestr i zainstalować na nowo, tylko to co potrzebne i pewnego pochodzenia. A najlepiej przed ponowną instalacją sprawdzić jeszcze raz jak filmiki są odtwarzane, to AVI więc nic nie trzeba instalować.

    Pozdrawiam.
    Surfingujące buty.

  6. #6

    Domyślnie

    ...w sumie racja, skoro z w aparacie odtwarza ok (tak przynajmniej mi się wydaje), muszę mieć coś w kodekach, taką mam nadzieję
    Inne filmy chodzą mi ok, ale powalczę i zobaczę
    F90X, D600

  7. #7

    Domyślnie

    Mi rwie kiedy odtwarzam film z D90 w media player classic. Kiedy uruchomię go w windowsowym media playerze wtedy wszystko gra. Wiele wskazuje na kodeki.
    Dziewiąty najstarszy użytkownik forum.
    Sansa Clip 4 GB + Sennheiser PX100 II
    kekacz.blogspot.com

  8. #8

    Domyślnie

    Spoko!!! Już wszystko dobrze Miałem zainstalowany K-lite codec pack z 25.10.2008 na którym rwało, teraz wrzuciłem 5.05 i jest ok, nareszcie
    pozdrawiam i dzięki
    F90X, D600

  9. #9

    Domyślnie

    dodam, że 5.05 to nie data a wersja czyli najnowszy
    F90X, D600

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •