Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    ziggy42
    Gość

    Domyślnie Nikon D80 wadliwy akumulator?

    Witam.
    Naladowalem akumulator do "pelna". Po zalaczeniu aparatu w kazdym trybie od czasu do czasu (ostatnio coraz czesciej) nastepuje wylaczenie funkcji aparatu a na wskazniku naladowania aku jest tylko jeden paseczek, tak jakby byll rozladowany. Po wylaczeniu i zalaczeniu wszystko wraca do normy do czasu powtorzenia sie w/w sytuacji. Jesli ktos spotkal sie z podobnym problemem prosze o pomoc czy jest to usterka w aparacie czy moze problem z bateria.
    Dziekuje z gory za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    ile ma bateria? ile cykli ładowania juz przeszła? ile kliów masz na aparacie?
    najprawdopodobniej już umiera

  3. #3

    Domyślnie

    Nowy soft wgrałeś do D80??
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  4. #4

    Domyślnie

    Tak jak Kundzior napisał - wygląda to na znany błąd, który można rozwiązać przy pomocy nowego firmware'u: link

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym sugerował przeczyszczenie styków (baterii i w korpusie) IPĄ - ewentualnie przedrapanie ich (przynajmniej w baterii) czymś ostrym. W starym D200 miałem kiedyś identyczny problem i czyszczenie pomogło.
    "Nie oglądaj się za siebie, bo ci z przodu ktoś... zrobi krzywdę"

  6. #6
    ziggy42
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    Aparat ma ponad rok. Ile cykli ladowania? Nie potrafie powiedziec. Ponad 7000 zdjec.
    Dziekuje za zainteresownie i odpowiedz. Wykonam po kolei zalecane czynnosci i poinformuje o efektach.
    Dziekuje serdecznie i pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    Zacznij od najprostszego - czyszczenia styków (jak nie masz dostępu do IPY, zwykły spirytus też się powinien nadać, albo drapanko) Powodzenia.
    "Nie oglądaj się za siebie, bo ci z przodu ktoś... zrobi krzywdę"

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar abiele
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Proponuję zakup nowego aku... Poprzedni po prostu zużył się przedwcześnie.
    D90, N55-300VR, N18-105VR, N35/1,8, sb-600

  9. #9

    Domyślnie

    ~7000 zdjęć i zużyty akumulator? Nie sądzę... No chyba, że go sobie kolega dla jaj doładowywał co 50 zdjęć... Poza tym w takiej sytuacji raczej stan naładowania nie wracałby do normy po wyłączeniu/włączeniu aparatu.
    "Nie oglądaj się za siebie, bo ci z przodu ktoś... zrobi krzywdę"

  10. #10

    Domyślnie

    Nie ma takiej opcja mój po 127k zdjęciach 300 robi bez mrugnięcia okiem 6 letni akumulator oryginalny!!!
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •