Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie kwestia ochrony wizerunku osoby fotografowanej

    Szczerze mowiac nie zglebialem sie w przepisy dotyczace tej tematyki, bo zazwyczaj robie fotki do szuflady.
    Natomiast pytanie tego typu - czy publlikacja takiego zdjecia jak ponizej - bedzie wymagala zgody osoby
    fotografowanej.


    Foto wykonane zostalo w czasie uroczystosci powitania pierwszego polskiego Herculesa w Bazie Lotniczej w Powidzu,
    a trebacz jest czescia orkiestry wojskowej ktora wykonywala w czasie tych uroczystosci defilade.

  2. #2

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że nie.
    Osoba na zdjęciu wykonuje swoją pracę, a druga sprawa, że była to uroczystość publiczna (ale specem nie jestem).

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    no to mnie teraz Tadziu zagiales...bede musial czytac...

    a liczylem, ze bez czytania sie obejdze czasss.....


  5. #5

    Domyślnie

    kichu moim zdaniem to zdjęcie podpada pod art. 81 pkt 2 pod. 2 ust. o prawach autorskich - czyli "osoba stanowiąca jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza"
    i w zw. z tym nie musisz pytać się o jej zgodę. Ważne jednak aby zdjęcie to było pokazywane w kontekście tej imprezy.

    Gdybyś wykadrował z tego zdjęcia samą postać trębacza i opublikował samą bez podpisu, ze to jest z imprezy - to miałbym wątpliwość, czy to może iść bez zgody.

    Ten Pan nie jest osobą powszechnie znana i w związku z tym faktem nawet jeżeli wykonuje "funkcje zawodowe" - nie podpada IMHO pod art. 81 pkt 2 pod. 1 w/w ustawy
    "Często kończy się na formie, nic z tego nie wynika. Po tym jak Marcel Duchamp ogłosił, że pisuar ustawiony na środku jest dziełem sztuki - artystą może być każdy..." - R. Opałka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •