Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Co zamiast D50?

  1. #1

    Domyślnie Co zamiast D50?

    Mam D50 z obiektywem 18-105. Jednak w pewnych sytuacjach zestaw taki jest zbyt ciężki i nieporęczny. Jaki kompakt nikona polecilibyście? Chodzi mi o w miarę małe gabaryty i zdjęcia porównywalne z d50.

  2. #2

    Domyślnie

    zdjęcia porównywalne to tylko Sigma DP-1/2, a żeby nie było aż tak dobrze jakościowo, ale małe i uniwersalne, to panasonic LX3
    Naucz się czytać

  3. #3

    Domyślnie

    ale przecież Sigma DP-1, ma obiektyw stało ogniskowy 28 mm, więc nie będzie uniwersalny.
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  4. #4

    Domyślnie

    a jaki inny, mały kompakt da Ci jakość zdjęć jak z d50?
    Naucz się czytać

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rupertor Zobacz posta
    Mam D50 z obiektywem 18-105. Jednak w pewnych sytuacjach zestaw taki jest zbyt ciężki i nieporęczny. Jaki kompakt nikona polecilibyście? Chodzi mi o w miarę małe gabaryty i zdjęcia porównywalne z d50.
    Jeżeli chodzi o kompakty Nikona mam złe doświadczenia (a raczej złe doświadczenia kolegi). Za to moim pierwszym aparatem był Lumix FZ-30. Za duży jak na Twoje wymagania, i zbyt kiepskie zdjęcia w porównaniu z D50, ale Lumix'y to bardzo dobre małpki. Ostatnio spoglądałem na TZ-7 i LX3. Drogie, zdjęcia są warte ceny vs rozmiary aparatu. Oczywiście nic nie przebije lustrzanki, więc sugeruję małpkę jako uzupełnienie a nie jako zamianę...
    MKL (Fotoblog)
    – Co jest?!
    – Nic, panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.

  6. #6

    Domyślnie

    olympus ep-1

  7. #7

    Domyślnie

    EP-1 jest pewną alternatywą, ale wciąż drogą no i obiektywy micro 4/3...
    MKL (Fotoblog)
    – Co jest?!
    – Nic, panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rupertor Zobacz posta
    Mam D50 z obiektywem 18-105. Jednak w pewnych sytuacjach zestaw taki jest zbyt ciężki i nieporęczny. Jaki kompakt nikona polecilibyście? Chodzi mi o w miarę małe gabaryty i zdjęcia porównywalne z d50.
    Kompakt z zoomem x6 najlepiej ze stajni Canona
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    no g10 to trochę drogo wyjdzie, ja bardzo polecam g7 - można wyhaczyć za małe pieniądze w bardzo dobrym stanie, nawet z gwarancją nieraz, jakość bardzo dobra, lepszej w tanich kompaktach nie widziałem. Aha, bardzo ważne: jest tam matryca o fizycznej wielkości 1/1.7 (nie pamiętam dokładnie), a nie 1/2.5 jak w większości małych aparacików. Dzięki temu można uzyskać większą kontrolę nad głębią ostrości (bliżej mu do lustrzanki). Fajną opcją byłaby g6 bo ma światło 2.0, ale to już starszy model i chyba nie ma wysokiego iso.

    ps. absolutnie nie polecam coolprixów - ale może ja za dużo się nasłuchałem od znajomych o ich awariach? Pewnie inne też się psują..
    "Z pasją fotografuj życie, ale nie zapomnij i żyć z pasją" Z. Kamm

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •